GPS Σκύλων

Εγώ είχα αγοράσει το Α-50 με δύο κολάρα. Και προπερσι πήρα ένα μεταχειρισμένο Α-100 μόνο το μηχάνημα... κανένα θέμα με μπαταρίες κτλ. Συμφωνώ ότι πρέπει να το δουλεύεις και στη νεκρή περίοδο. Είναι βαριά λογισμικά όταν τα δουλεύουμε μαζί με δορυφορικές εικόνες... στην πυξίδα που τα δουλεύω εγώ δεν έχω θέμα.... δοκίμασες και με τη μεγαλύτερη κεραία στο δέκτη και πάλι χάνεται το σήμα;
 
Εγώ είχα αγοράσει το Α-50 με δύο κολάρα. Και προπερσι πήρα ένα μεταχειρισμένο Α-100 μόνο το μηχάνημα... κανένα θέμα με μπαταρίες κτλ. Συμφωνώ ότι πρέπει να το δουλεύεις και στη νεκρή περίοδο. Είναι βαριά λογισμικά όταν τα δουλεύουμε μαζί με δορυφορικές εικόνες... στην πυξίδα που τα δουλεύω εγώ δεν έχω θέμα.... δοκίμασες και με τη μεγαλύτερη κεραία στο δέκτη και πάλι χάνεται το σήμα;
ναι
ολη μου η παραια εχει garmin και εχουν προβλιμα..
 
ναι
ολη μου η παραια εχει garmin και εχουν προβλιμα..
Ίσως να μην καλύπτεται καλά η περιοχή από δορυφόρους.... στείλτε και κανένα email στην εταιρεία.... και το ίδιο και στον αντιπρόσωπο στην Κρήτη....να ανησυχήσει λίγο και αυτός..... Όταν ανοίγει το μηχάνημα για να είναι αξιόπιστο το σήμα και να δίνει ακριβή θέση πρέπει να λαμβάνει από τρεις δορυφόρους τουλάχιστον.... κοίταξε το λίγο όταν χάνει το σήμα αν είναι αυτό το θέμα.
 
καλα τα λες
δεν ξερω τη γυνετε πανω αλλα εδω κατω υπαρχει τρομερο προβλημα απο τα 10 μηχανακια τα 9 εχουν προβλημα με το συμα..
το θεμα ειναι οτι μια ετερια σε αυτο το χορο επρεπε αυτο να το ειχε λησει.
Και εγω οταν ειχα το 320 τις περισσότερες φορες δεν είχα σήμα και εχουν ολοι το ιδιο προβλημα και με α100 και με α200
 
ολλα λιθιου περνουν πλεον..
απλα η σωστη χρηση δεν γυνετε απο ολους..
ο αλος μου λεει εχω το gps 1χρωνο αδουλευτο κενουριο και τα εχει πεξει η μπαταρια..
για να εχεις την μπαταρια λιθιου στα καλητερα της για περισοτερο χρονο
1,προτη φορτηση αστην 20 ωρες και ας σου αναψει σε 3 ωρες οτι ειναι φορτισμενη
2,δεν θα την αφηνεις ποτε να κατεβενει κατω απο το 20% ποτε
3,δεν εχει προβλημα να φορτιζεις για λιγο και μετα να το βγαζεις
4,δεν πρεπει να την αφηνεις σε αδρανια πολυ καιρο
π.χ τελειονει το κηνηγη και δεν κανεις εκπεδευτικα το gps πρεπει ανα διαστηματα να δουλεβει,
Αυτα δεν τα γνωριζα
 
Βάση νομοθεσίας 2 χρόνια όλα τα ηλεκτρονικά
αυτο ισχιε πριν καπια χρωνια
τωρα ειναι 1 χρονος..
τουλαχιστον σε καποια κηνητα τηλ. σταθερα και φοτογραφικες μηχανες που πουλαω οι ετεριες δεινουν 1 χρονο
 
Όπως τα λέει ο Βασίλης είναι αλλά οι εταιρείες δίνουν 1 χρόνο.
Και άκρη δεν βρίσκεις με τίποτα. Σε χαλασμένο εκτυπωτή στους 14 μήνες αποφάσισα να το τραβήξω λίγο, μέχρι που ο ίδιος ο συνήγορος του καταναλωτή μου είπε ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ είναι παράνομη η εγγύηση ενός έτους.
Το είχα αναφέρει τοτε κι εδώ, Βασίλη θυμάσαι; Μιλήσαμε και μου είχες πει να το τραβήξω κι άλλο αλλά δεν ασχοληθηκα... Όταν πας να βρεις τι δίκιο σου στον συνήγορο του καταναλωτή και σου λέει ότι έχεις άδικο, ε τότε σου κόβει τα πόδια.
Εγώ πλέον δεν αγοράζω τίποτα που έχει εγγύηση ενός έτους για να μην τρεχω μετά...
 
Όπως τα λέει ο Βασίλης είναι αλλά οι εταιρείες δίνουν 1 χρόνο.
Και άκρη δεν βρίσκεις με τίποτα. Σε χαλασμένο εκτυπωτή στους 14 μήνες αποφάσισα να το τραβήξω λίγο, μέχρι που ο ίδιος ο συνήγορος του καταναλωτή μου είπε ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ είναι παράνομη η εγγύηση ενός έτους.
Το είχα αναφέρει τοτε κι εδώ, Βασίλη θυμάσαι; Μιλήσαμε και μου είχες πει να το τραβήξω κι άλλο αλλά δεν ασχοληθηκα... Όταν πας να βρεις τι δίκιο σου στον συνήγορο του καταναλωτή και σου λέει ότι έχεις άδικο, ε τότε σου κόβει τα πόδια.
Θυμάμαι ... φυσικά η νομοθεσία (ο θεός να την κάνει, έχει ένα παραθυράκι).
Πρέπει να αποδείξεις ότι το ελάττωμα προϋπήρχε κατά την αγορά και δεν δημιουργήθηκε στην πορεία .... εκεί πατάνε τα μαγαζιά.
Εγώ πλέον δεν αγοράζω τίποτα που έχει εγγύηση ενός έτους για να μην τρεχω μετά...

Το ίδιο και εγώ .. όπου μπορώ ...
 
View attachment 42944Καλησπέρα παιδιά έχει κάποιος αυτό το gps να μου πει την γνώμη του??
λοιπον ....
το εχω 3 χρωνια..
αρχιζω .
κανει τελεια τη δουλεια του γιαυτο που λεει
ειναι ενα gps το οποιο βλεπεις που ειναι ο σκυλος..
οταν φερμαρει σου χτυπαει στο χηριστιριο
μπορεις να βαλεις μεχρι και 9 κολαρα
μπορεις να βαλεις στηγμα του αμαξιου η οποιουδιποτε σειμιου θες και σε παει καρφι..
ξεχνας να το φορτισεις η μπαταρια κραταει για πολλα κηνηγια λογο ελαφρυ λογισμικου και ασπρομαυρις οθονης
το σημα δεν το χανει σχεδον ποτε
εχει παναλαφρα κολαρα και δεν κουραζουν τα σκυλια
το μονο μειον που εχει σου δηχνει το σκυλο μεχρι τα 7-10 μετρα απο εκει και ποιο κοντα σου εχει μια ενδιξη near και δεν το βλεπεις .
ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενος με αυτη την αγορα και για τα χρηματα του δεν νομιζω να βρεις κατι καλυτερο και ποιο ποιοτικο
 
λοιπον ....
το εχω 3 χρωνια..
αρχιζω .
κανει τελεια τη δουλεια του γιαυτο που λεει
ειναι ενα gps το οποιο βλεπεις που ειναι ο σκυλος..
οταν φερμαρει σου χτυπαει στο χηριστιριο
μπορεις να βαλεις μεχρι και 9 κολαρα
μπορεις να βαλεις στηγμα του αμαξιου η οποιουδιποτε σειμιου θες και σε παει καρφι..
ξεχνας να το φορτισεις η μπαταρια κραταει για πολλα κηνηγια λογο ελαφρυ λογισμικου και ασπρομαυρις οθονης
το σημα δεν το χανει σχεδον ποτε
εχει παναλαφρα κολαρα και δεν κουραζουν τα σκυλια
το μονο μειον που εχει σου δηχνει το σκυλο μεχρι τα 7-10 μετρα απο εκει και ποιο κοντα σου εχει μια ενδιξη near και δεν το βλεπεις .
ειμαι παρα πολυ ευχαριστιμενος με αυτη την αγορα και για τα χρηματα του δεν νομιζω να βρεις κατι καλυτερο και ποιο ποιοτικο
Έχει πολλά θετικά βλέπω, το μείον που έχει ενταξει αυτό δεν είναι μεγάλο θέμα....Δλδ δουλεύει σαν ένα garmin??
 
Ναι..
Απλά δεν έχει λέξεις αλλά κοδικους.
Δεν θα σου δηξει πόσα χιλιόμετρα έκαναν τα σκυλιά η τι διαδρομή έκανες στο χαρτί...
Είναι ένα μηχάνημα για να μην χάνεις τα σκυλιά και το αμάξι όταν φερμαρουν τα σκυλιά θα σε ειδοποίησει....
Απλά πράγματα σε καλή τιμή.
Θα το λέω πάντα .
Τα garmin είναι καλά αλλά υπερτιμημένο εργαλείο και εδώ στην Ευρώπη έχει κάποια θέματα..
Και δεν λέω μόνο για τα gps σκύλων αλλά να δεις τι γίνετε με τα βυθόμετρα και τα στυγματα
 
Ναι..
Απλά δεν έχει λέξεις αλλά κοδικους.
Δεν θα σου δηξει πόσα χιλιόμετρα έκαναν τα σκυλιά η τι διαδρομή έκανες στο χαρτί...
Είναι ένα μηχάνημα για να μην χάνεις τα σκυλιά και το αμάξι όταν φερμαρουν τα σκυλιά θα σε ειδοποίησει....
Απλά πράγματα σε καλή τιμή.
Θα το λέω πάντα .
Τα garmin είναι καλά αλλά υπερτιμημένο εργαλείο και εδώ στην Ευρώπη έχει κάποια θέματα..
Και δεν λέω μόνο για τα gps σκύλων αλλά να δεις τι γίνετε με τα βυθόμετρα και τα στυγματα
Στην χρήση του είναι εύκολο ώστε να μπορείς να βάλεις τοποθεσία το αυτοκίνητο για να σε ξαναγυρίσει εκεί?
 
Τα garmin χάνουν το σήμα γιατί δουλεύουν μεταξύ τους Κ όχι δορυφορικά. Δλδ κολάρο συσκευή. Η μπαταρία κρατάει 2 κυνήγια σίγουρα.
Ποιο δουλεύει δορυφορικά βρε φίλε ? Θα με τρελάνεις ?
 
Back
Top