Gps βουνού

Παυλο το my tracks το δούλευα παρα πολύ .Ομως η εφαρμογή έπαψε να λειτουργει εδώ και ενα χρόνο.Το δοκίμασες τελευταία και είδες να δουλεύει ;

ναι Δημήτρη δουλεύει μαλιστα μου έκανε και πρόσφατο upgrade
 
Μαλον είμαι προς etrex 20x η etrex 25x κολαω λιγο στην οθόνη αφης μηπως δεν αντέχει στις κακουχίες? Θέλω να ρωτήσω αν έχουν και ελληνικο μενου
 
Μαλον είμαι προς etrex 20x η etrex 25x κολαω λιγο στην οθόνη αφης μηπως δεν αντέχει στις κακουχίες? Θέλω να ρωτήσω αν έχουν και ελληνικο μενου
Ναι, έχουν Ελληνικό μενού:

DSC00928.jpg
DSC00929.jpg


και ναι αντέχει στη βροχή και τις κακουχίες.
Να πω όμως ότι που και που μου κολλάει η οθόνη αφής στο κλείδωμα. Δηλαδή όταν κλειδώνω την οθόνη και το έχω στην τσέπη μετά από ώρα όταν πάω να την ξεκλειδώσω να είναι κολλημένη και να μην μπορώ να την ξεκλειδώσω. Αυτό μου έχει συμβεί 2 φορές.

Η άποψή μου είναι ότι είναι πολύ καλύτερο το GPS + Clonass από ότι ένα τηλέφωνο. Μεγάλη ακρίβεια, μεγάλη αντοχή μπαταρίας, βγάζει άνετα ΣΚ συνεχούς χρήσης, παίρνει και επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και δουλεύει μια χαρά, έχει τοπογραφικούς χάρτες, αντέχει σε βροχές, λάσπες, χτυπήματα.
Δεν μου αρέσει η ποιότητα του software και της οθόνης, και ας λένε τα αντίθετα στις κριτικές στο youtube. Για τόσα λεφτά που έχει θα έπρεπε να έχει κλάσης καλυτερο μενού και οθόνη. Παρότι συγκριτικά, σε σχέση με τα υπόλοιπα της αγοράς, το etrex 25 έχει πολύ καλή σχέση τιμής/ποιότητας, νομίζω ότι η τιμής σε αυτά τα γκατζετάκια είναι υπερβολική. Ή θα έπρεπε να είναι 100-150 ευρώ πιο κάτω, ή θα έπρεπε να πετάει το software και η οθόνη σε αυτά τα λεφτά. Τελειώς προσωπική άποψη αυτή.
 
Δεν θέλω να σε επηρεάσω, μόνο πληροφορίες θέλω να δώσω. Πάρε αυτό που εσύ θέλεις.
Εμένα με ενοχλούσε το παλουκάκι και δεν μου έκανε ευχάριστη τη λειτουργία του γκάτζετ αυτού για αυτό και πήρα οθόνη αφής. Αφού όμως εσένα δε σε ενοχλεί πάρε αυτό με το λεβιέ, γλυτώνεις και 50 ευρώ. Νομίζω ότι είναι χρήσιμο να πάρεις αυτό που έχει ήδη φορτωμένους τους τοπογραφικούς χάρτες για να μην τρέχεις να βρίσκεις και αγοράζεις μετά. Χωρίς τους χάρτες δουλειά δε γίνεται.
 
Τελικα παρειγγειλα αυτο με φορτωμενους χαρτες μια φορα το παιρνεις με φπα 17 γιατι το πηρα με τιμολογιο 263 και κατι ψιλα
http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=3928
Μεγειά!
Εύχομαι το καλοκαίρι να το γεμίσεις με καινούργιες τοποθεσίες στη μνήμη, καινούργια μέρη που δεν έχεις ξαναπάει, στα οποία να γυρίσεις το χειμώνα να τα κυνηγήσεις.
Εγώ αυτό έκανα το περσινό καλοκαίρι, γυρνούσα τα βουνά και έσωζα σημεία άξια κυνηγητικής διερεύνησης.
Ένα από αυτά φέτος έγινε το στάνταρ πρωινό καρτέρι μου και μου χάρισε πολλά πουλάκια.
 
Μεγειά!
Εύχομαι το καλοκαίρι να το γεμίσεις με καινούργιες τοποθεσίες στη μνήμη, καινούργια μέρη που δεν έχεις ξαναπάει, στα οποία να γυρίσεις το χειμώνα να τα κυνηγήσεις.
Εγώ αυτό έκανα το περσινό καλοκαίρι, γυρνούσα τα βουνά και έσωζα σημεία άξια κυνηγητικής διερεύνησης.
Ένα από αυτά φέτος έγινε το στάνταρ πρωινό καρτέρι μου και μου χάρισε πολλά πουλάκια.
Ποιο GPS εχεις παρει Θαλη?
 
Τελικα παρειγγειλα αυτο με φορτωμενους χαρτες μια φορα το παιρνεις με φπα 17 γιατι το πηρα με τιμολογιο 263 και κατι ψιλα
http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=3928

Να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου το πρόγραμμα της Garmin, Basecamp. Εκεί μπορείς να σχεδιάσεις μία διαδρομή στο χάρτη, να την περάσεις στο gps και να την κάνεις στο βουνό.
Χρήσιμες χαρτογραφημένες διαδρομές στα Ελληνικά βουνά θα βρεις σε αυτό το σάιτ: http://www.hellaspath.gr/index.php?p=18
 
Back
Top