Garmin A 100

Έχει κάποιος χρησιμοποιησει το εν λόγω σύστημα; Υπάρχει καμία χρησιμη εμπειρία; Ευχαριστώ!!

Κυρίως με ενδιαφέρει η παρακολούθηση των σκύλων. Ίσως ποσταρα σε λάθος ενότητα.
 
Last edited:
Εγώ έχω και Α-100 και Α-50 .Οι διαφορα μεταξύ τους είναι ότι το Α 100 έχει οθόνη αφής και έχει τη δυνατότητα να συνεργαστεί με κολάρα με ρεύμα για την εκπαίδευση. Επίσης αν έχετε δύο συσκευές το Α-50 μπορεί βλέπει το Α-100 ενώ το Α-100 δεν βλέπει το Α-50. Αυτό γίνεται επειδή το Α-100 είναι και δέκτης και πομπός. Επίσης το Α-100 έχει επαναφορτιζόμενη μπαταρία ενώ το Α-50 όχι. Βέβαια αυτό λύνεται με την αγορά επαναφορτιζόμενων μπαταριών ΑΑ . Ότι άλλο θέλεις μπορώ να σου απαντήσω σε πμ
 
Για μένα δεν έχει μεγάλη σημασία αν έχει οθόνη αφής ή πληκτρολόγιο. Αλλά το ρεύμα για το κυνήγι του λαγού και του αγριογούρουνου είναι χρήσιμο....οι φερμες συνήθως δεν απομακρύνονται τόσο πολύ.... και δεν πάνε σε αλεπού ή ζαρκάδια οπότε πρέπει να τα κόψεις για να γυρίσουν
 
ενας φιλος ενδιαφεραιτε για αγωρα gps garmin Α 200 i ,,ακουω σχολια εαν καπιως το εχη.my man.
Σακη ειναι πολυ καινουριο μοντελο για να χεις ολοκληρωμενη αποψη για την αγορα του..αλλα αν κρινω και απο το Α100 δεν πιστευω να χουν μεγαλες διαφορες
 
ενας φιλος ενδιαφερεται για αγορα gps garmin Α 200 i ,,ακουω σχολια εαν καποιος το εχει
Για διάφορους λόγους έχουν περάσει όλα τα μοντέλα της Garmin από τα χέρια μου.

A200 ... απλά πιο μεγάλη οθόνη αφής (θετικότατο) και ας ελπίσουμε λιγότερα προβλήματα από το Α100.
Τίποτα άλλο ουσιαστικό σαν διαφορά με το Α100.
Ακόμα και οι Birdseye δεν είναι λόγος κανείς να το αγοράσει ... πολλή προχειροδουλειά.

Για περισσότερα εδώ

https://www.meimaris.com/garmin-alpha-200i-topo-drive-hellas-birdseye.html
 
Για διάφορους λόγους έχουν περάσει όλα τα μοντέλα της Garmin από τα χέρια μου.

A200 ... απλά πιο μεγάλη οθόνη αφής (θετικότατο) και ας ελπίσουμε λιγότερα προβλήματα από το Α100.
Τίποτα άλλο ουσιαστικό σαν διαφορά με το Α100.
Ακόμα και οι Birdseye δεν είναι λόγος κανείς να το αγοράσει ... πολλή προχειροδουλειά.

Για περισσότερα εδώ

https://www.meimaris.com/garmin-alpha-200i-topo-drive-hellas-birdseye.html
τι πρωβληματα ειχε βασιλη το Α100;; εαν μπωρης γραψε για να μαθουμε εγω και το φιλαρακιμου;);)
 
Οι περισσότεροι έσπασαν τις οθόνες. Δεν φταίει το μηχάνημα αλλά θα μπορούσε η garmin να κάνει κάτι για αυτό.
Χαμηλή φωτεινότητα οθόνης σε ημέρα με έντονο ήλιο.
Όποιος αγοράσει να βάζει πάντα τζαμάκι ασφαλείας.

Αν αγόραζα μηχάνημα τώρα θα έπαιρνα το Α200 μόνο για την μεγαλύτερη οθόνη.
Τα bs planet έχουν ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά αλλά δεν τα έχω πιάσει στα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να κρίνω.
 
Back
Top