Franchi Team

Λένε πως η κοντή έχει δυνατά λακτίσματα. Ισχύει;
Όχι δεν ισχύει...
Λιγότερο από αδράνειας κλωτσαει..
Με τσοκακια είναι??
Αν είναι σε άριστη κατασταση να την πάρεις,είναι καλή η τιμή και τα σκοτωματα που κάνει θα έχεις να τα θυμάσαι...
 
Αμα σου πουλουσα την δικια μου, θα σου εδινα και εγγυηση περι μη εμπλοκων...
Τωρα το μεταχειρισμένο σε τετοιας χρονολογιας οπλο ελατηριου, θεωρω ειναι λαχειο...η το πιανεις ή ΤΟΝ πιανεις!

Οι εμπλοκες οφειλονται στα χαλαρα ελατηρια θεωρω, γιατι αλλιώς δεν εξηγείται να ριχνω εγω και 28γραμμ απροβληματιστα...και αλλοι να έχουν μονιμα εμπλοκές...

Ή στα λαθος τοποθετημενα φρενα...

Κατα τα αλλα ειναι φοβερο όπλο...
Βάλε μας μια φωτό Στέφανε την δικιά σου χωρίς παπια να δούμε την σειρά που βάζεις ελατήριο φρένο δαχτυλίδι...
 
Όχι δεν ισχύει...
Λιγότερο από αδράνειας κλωτσαει..
Με τσοκακια είναι??
Αν είναι σε άριστη κατασταση να την πάρεις,είναι καλή η τιμή και τα σκοτωματα που κάνει θα έχεις να τα θυμάσαι...
Ναι με τσουκάλια εξωτερικά αν θυμάμαι. Σε πολύ καλή κατάσταση
 
Καλησπέρα παλικάρια μια ερώτηση που θα βρούμε βελόνα για al48?
Δοκιμασε και στον Νικο Μανωλη στην Αθηνα ενα τηλ...οταν μου εσπασε η σκανδαλη εμενα στην 48al ενω ουτε ο Ναυπλιώτης δεν ειχε, αυτος μου εβαλε... (Που βρηκε τωρα δε ξερω...)
 
Γιάννη να το πάρεις,200€ δεν παίρνεις ούτε αεροβόλο...
Το όπλο αυτό είναι θρύλος φίλε και βάζει πολλά σημερινά όπλα κάτω....
Η τιμη καλη ακουγεται αλλα θελει πολυ καλο ψαξιμο απο καποιον που γνωριζει που να κοιταξει............και αυτα δεν ειναι εξωτερικα του οπλου......
Δεν ειναι ενα θρυλικο οπλο αλλα ενα οπλο μαζικης παραγωγης και τιποτα παραπανω.........ειχαν πολυ καλο ονομα λογω καννης που ηταν κατασκευασμενη απο ατσαλι BOEHLER ........ειχε παρα πολυ καλη τουφεκια και βρισκοταν μεσα στα 5 καλιτερα βλητικα οπλα στο κοσμο.....
Αυτα ισχυουν μονο για αυτες τις AL 48 που ειχαν τετοια καννη.....οι υπολοιπες μια απο τα ιδια.
Οπλο ελατηριου με οτι αυτο συνεπαγεται........ξεπερασμενο συστημα λειτουργιας
 
Καλησπέρα σε όλους. Μπορείτε να μου πείτε γνώμες για την 48/AL;
Πολυ καλο οπλο ελαφρυ αρκετα τουφεκια φαρμακι που δεν χαριζει..προσοχη στο φρενο για να μην σου κανει εμπλοκες..την ειχε ο παρερας μου για 20 χρονια και αλλα 11 εγω με μια μονο εμπλοκη τιποτα αλλο
 
Η τιμη καλη ακουγεται αλλα θελει πολυ καλο ψαξιμο απο καποιον που γνωριζει που να κοιταξει............και αυτα δεν ειναι εξωτερικα του οπλου......
Δεν ειναι ενα θρυλικο οπλο αλλα ενα οπλο μαζικης παραγωγης και τιποτα παραπανω.........ειχαν πολυ καλο ονομα λογω καννης που ηταν κατασκευασμενη απο ατσαλι BOEHLER ........ειχε παρα πολυ καλη τουφεκια και βρισκοταν μεσα στα 5 καλιτερα βλητικα οπλα στο κοσμο.....
Αυτα ισχυουν μονο για αυτες τις AL 48 που ειχαν τετοια καννη.....οι υπολοιπες μια απο τα ιδια.
Οπλο ελατηριου με οτι αυτο συνεπαγεται........ξεπερασμενο συστημα λειτουργιας
Δεν διαφωνώ με όσα λέτε,όμως εγώ δεν είχα με boehler ατσάλια και όμως τα σκοτωματα ήταν από άλλο πλανήτη...
Θρυλική είναι και η Α302,με την έννοια όχι του χειροποίητου,αλλά όπλα που έχει πολύς κόσμος και έχει να θυμάται κυνήγια ονειρικά....
Όσο για το σύστημα,εγώ το προτιμώ από αερίων εφόσον είναι καθαρό όσο το σύστημα αδράνειας...
Στα όπλα και στις γυναίκες δεν υπάρχουν κανονες,αλλά γούστα και αρεσκειες προσωπικές του καθένα.....
 
Γιάννη να το πάρεις,200€ δεν παίρνεις ούτε αεροβόλο...
Το όπλο αυτό είναι θρύλος φίλε και βάζει πολλά σημερινά όπλα κάτω....
Στην προχθεσινη εφημεριδα κυνηγετικα νεα ειδα αγγελια AL48 σε αριστη κατασταση(χωρις να λεει για μηκος καννης κλπ..)250€....
Τοσο κυμαινεται η τιμη της η τοσο της δινουν για να φευγουν??περιμενα λιγο παραπανω για αυτο το οπλο..
 
Δεν διαφωνώ με όσα λέτε,όμως εγώ δεν είχα με boehler ατσάλια και όμως τα σκοτωματα ήταν από άλλο πλανήτη...
Θρυλική είναι και η Α302,με την έννοια όχι του χειροποίητου,αλλά όπλα που έχει πολύς κόσμος και έχει να θυμάται κυνήγια ονειρικά....
Όσο για το σύστημα,εγώ το προτιμώ από αερίων εφόσον είναι καθαρό όσο το σύστημα αδράνειας...
Στα όπλα και στις γυναίκες δεν υπάρχουν κανονες,αλλά γούστα και αρεσκειες προσωπικές του καθένα.....
Σκοτωματα μπορουν να κανουν ολα τα οπλα αρκει να βρουμε και να ''παντρεψουμε'' φυσιγγι-καννη.........αυτα ομως δεν το ξεχωριζουν απο την ποιοτητα που ειχαν εκεινα τα οπλα στις συγκεκριμενες καννες.......
Και μια AL 48 και μια AUTO 5 και ενα COSMI μπορουν να σκοτωσουν στις ιδιες αποστασεις ...αλλα την ποιοτητα στα ατσαλια και την κατασκευη την εχει μονο η COSMI!!!
Εγω προσωπικα δεν θα σου συνιστουσα να προβεις σε αγορα ενος οπλου που και παλιο ειναι σε κατασκευη αλλα και το συστημα λειτουργιας ειναι πολυ ξεπερασμενο......ενα συστημα με τις περισσοτερες εμπλοκες στα αυτογεμη..........
Σιγουρα δεν υπαρχουν κανονες και στα δυο αλλα λαθος επιλογες και πολλες φορες το μετανοιωνουμε ......
 
Στην προχθεσινη εφημεριδα κυνηγετικα νεα ειδα αγγελια AL48 σε αριστη κατασταση(χωρις να λεει για μηκος καννης κλπ..)250€....
Τοσο κυμαινεται η τιμη της η τοσο της δινουν για να φευγουν??περιμενα λιγο παραπανω για αυτο το οπλο..
200-300€...η τιμή ειναι εξαιρετικα χαμηλη, καθως 8 στους 10 κυνηγούς θα σου πουν οτι ειναι ενα οπλο που κανει εμπλοκες (χωρις να ειχαν ποτε στην κατοχη τους)...εχει την ρετσινια σαν να λέμε...προσωπικα αμα δε βαριόμουν την διαδικασία με την αδεια αγοράς, θα επαιρνα να εχω ενα δεύτερο, για τα ανταλλακτικά βασικα....
 
Στην προχθεσινη εφημεριδα κυνηγετικα νεα ειδα αγγελια AL48 σε αριστη κατασταση(χωρις να λεει για μηκος καννης κλπ..)250€....
Τοσο κυμαινεται η τιμη της η τοσο της δινουν για να φευγουν??περιμενα λιγο παραπανω για αυτο το οπλο..
Τάσο όντως τις πουλάνε σε χαμηλή τιμή και ο λόγος είναι πως σαν καινούργιες είχαν εξίσου χαμηλή τιμή...
Η άποψη μου είναι πως με λίγα χρήματα παίρνεις ένα πολύ ωραίο οπλακι με εξαιρετικά σκοτωματα και καλή ποιότητα κατασκευής...
 
Σκοτωματα μπορουν να κανουν ολα τα οπλα αρκει να βρουμε και να ''παντρεψουμε'' φυσιγγι-καννη.........αυτα ομως δεν το ξεχωριζουν απο την ποιοτητα που ειχαν εκεινα τα οπλα στις συγκεκριμενες καννες.......
Και μια AL 48 και μια AUTO 5 και ενα COSMI μπορουν να σκοτωσουν στις ιδιες αποστασεις ...αλλα την ποιοτητα στα ατσαλια και την κατασκευη την εχει μονο η COSMI!!!
Εγω προσωπικα δεν θα σου συνιστουσα να προβεις σε αγορα ενος οπλου που και παλιο ειναι σε κατασκευη αλλα και το συστημα λειτουργιας ειναι πολυ ξεπερασμενο......ενα συστημα με τις περισσοτερες εμπλοκες στα αυτογεμη..........
Σιγουρα δεν υπαρχουν κανονες και στα δυο αλλα λαθος επιλογες και πολλες φορες το μετανοιωνουμε ......
Αγαπητέ μου iralkis πίστεψέ με έχουν περάσει τόσα όπλα απο τα χέρια μου,που οποίες γνώμες για αυτά τα όπλα που γράφω είναι ξεκάθαρες για εμένα..
Την σύγκριση με την cosmi για ποιο λόγο την αναφέρεις??
Μιλάμε για χειροποίητο όπλο με εκκινηση 12.000€ ασκαλιστο..
Επιμένω να λέω πως με 200-300€ δεν παίρνεις ούτε αεροβόλο,τουλάχιστον καλό..
Ενώ η AL 48 είναι ένα όπλο με ωραία εργονομια,ελαφρια,πολύ καλή εργοστασιακή βαφή και μεταλα από άλλες καλές εποχές..
 
Αγαπητέ μου iralkis πίστεψέ με έχουν περάσει τόσα όπλα απο τα χέρια μου,που οποίες γνώμες για αυτά τα όπλα που γράφω είναι ξεκάθαρες για εμένα..
Την σύγκριση με την cosmi για ποιο λόγο την αναφέρεις??
Μιλάμε για χειροποίητο όπλο με εκκινηση 12.000€ ασκαλιστο..
Επιμένω να λέω πως με 200-300€ δεν παίρνεις ούτε αεροβόλο,τουλάχιστον καλό..
Ενώ η AL 48 είναι ένα όπλο με ωραία εργονομια,ελαφρια,πολύ καλή εργοστασιακή βαφή και μεταλα από άλλες καλές εποχές..
Την συγκριση την εκανα για το ιδιο συστημα λειτουργιας που εχουνε....αλλα σαφως το cosmi εχει και αλλα πολλα παραπανω......
Θα συμφωνησω πως με 300 ευρω αν ειναι και σε καλη κατασταση δεν ειναι ακριβο.....αν εσενα σου αρεσει Δημητρη εμενα μου περισσευει....
 
Αγαπητέ μου iralkis πίστεψέ με έχουν περάσει τόσα όπλα απο τα χέρια μου,που οποίες γνώμες για αυτά τα όπλα που γράφω είναι ξεκάθαρες για εμένα..
Την σύγκριση με την cosmi για ποιο λόγο την αναφέρεις??
Μιλάμε για χειροποίητο όπλο με εκκινηση 12.000€ ασκαλιστο..
Επιμένω να λέω πως με 200-300€ δεν παίρνεις ούτε αεροβόλο,τουλάχιστον καλό..
Ενώ η AL 48 είναι ένα όπλο με ωραία εργονομια,ελαφρια,πολύ καλή εργοστασιακή βαφή και μεταλα από άλλες καλές εποχές..
Το ερώτημα είναι αν θα χρησιμοποιηται η θα μπει στη ντουλάπα και θα μεινει εκει.Ολες οι παλαιότερες καραμπίνες μέχρι 400ευρω πωλούνται και μιλάμε για αερίων αδράνειας με τσοκακια και αλλα.Εκτος beretta benelli.
 
Back
Top