Franchi Team

Έχει κάποιος συνάδελφος γνώμη για τα μοντέλα 610 & 612; Σύστημα λειτουργίας, αξιοπιστία, ζημιές ντουφεκια κτλ. Οποία βοήθεια και γνώμη ευπρόσδεκτη!!!
Τι εγινε γερασιμε αφησαμε την 105 και ψαχνομαστε για φρανκι?think.sarcastic.
 
Μακη η αληθεια ειναι οτι για να κρινει καποιος ενα οπλο πρεπει να το εχει κ ο ιδιος στην κατοχη του..
Γιατι πολλα καλα οπλα τα εχουν βγαλει σκαρτα κ πολλα σκαρτα καλα....
Ωστοσο θα (ξανα)πω τι εχω ακουσει απο φιλους κατοχους αλλα κ πολλα απο αυτα που περιγραφω παρακατω τα εχω δει με τα ματια μου..
Υπηρχε πριν καμια 10ετια μια μοδα για φρανκι στην παρεα η οποια προηλθε απο την παλια κ απροβληματιστη 520 του πατερα ενος απο την παρεα..
610 vsgl αγορασμενη απο δευτερο χερι κ απροβληματιστη.
612 κοψιμο σιδηροδρομου κ ραγισμα παπιας.
Grifone μονο προβλημα το ξεφλουδισμα στην βαση.
Raptor ξεφλουδισμα βασης,κ προπερσι κοψιμο συριζα η αποθηκη(!) σε κυνηγι τσιχλας..
Ολα τα υπολοιπα προβληματα δεν ξερω αν απλα ετυχαν..παντως οι κομμενοι σιδηροδρομοι ειναι πασιγνωστο θεμα στις παλαιοτερες franchi...
Τωρα για τις καινουργιες franchi δεν ξερω..
 
Μακη η αληθεια ειναι οτι για να κρινει καποιος ενα οπλο πρεπει να το εχει κ ο ιδιος στην κατοχη του..
Γιατι πολλα καλα οπλα τα εχουν βγαλει σκαρτα κ πολλα σκαρτα καλα....
Ωστοσο θα (ξανα)πω τι εχω ακουσει απο φιλους κατοχους αλλα κ πολλα απο αυτα που περιγραφω παρακατω τα εχω δει με τα ματια μου..
Υπηρχε πριν καμια 10ετια μια μοδα για φρανκι στην παρεα η οποια προηλθε απο την παλια κ απροβληματιστη 520 του πατερα ενος απο την παρεα..
610 vsgl αγορασμενη απο δευτερο χερι κ απροβληματιστη.
612 κοψιμο σιδηροδρομου κ ραγισμα παπιας.
Grifone μονο προβλημα το ξεφλουδισμα στην βαση.
Raptor ξεφλουδισμα βασης,κ προπερσι κοψιμο συριζα η αποθηκη(!) σε κυνηγι τσιχλας..
Ολα τα υπολοιπα προβληματα δεν ξερω αν απλα ετυχαν..παντως οι κομμενοι σιδηροδρομοι ειναι πασιγνωστο θεμα στις παλαιοτερες franchi...
Τωρα για τις καινουργιες franchi δεν ξερω..
Οι affinity είναι πολύ τίμιες για τα λεφτά τους με καλή γραμμή και προπαντως σωστή τιμή .προβλήματα δεν έχουν ακουστεί και με gemini ζωγραφίζουν.κι επειδή υπάρχουν και με 18,5 αυλό καλό θα είναι να μάθουμε επιτέλους να έχουμε απαιτήσεις σ αυτό που αγοραζουμε
 
Έχει κάποιος συνάδελφος γνώμη για τα μοντέλα 610 & 612; Σύστημα λειτουργίας, αξιοπιστία, ζημιές ντουφεκια κτλ. Οποία βοήθεια και γνώμη ευπρόσδεκτη!!!
Κυνηγούσα καμία δεκαριά χρόνια με 612 .ολα πολυ καλα,αλλά σπάει ο σιδηρόδρομος που πάει μαζί με το κουφάρι του κλείστρου.τιμη 150€.
Είχα αγοράσει ένα.μετα ξαναέσπασε και τις πούλησα ανταλακτικα.ειχα δυο όπλα και μου έσπασαν τρεις σιδηροδρόμοι.οι δυο που είχαν πάνω τα όπλα και ο καινούριος που αγόρασα.για μένα αν σκεφτεσαι να αγοράσεις μεταχειρισμένη,όχι.
 
Έχω βρει μια σε άριστη κατάσταση και ελάχιστη χρήση αλλά είχα ακούσει διαφορά και το σκέφτομαι. Και αν πάθει κάτι τι γίνεται μετά με ανταλλακτικά......είναι και παλιό όπλο. Δεν ξέρω αν δέχεται από τις καινούργιες.
 
γνωμες για την max 5 camo εχουμεεεε;;thinkbbq2
σακη δεν εχω ιδεα
2 φιλοι ειχαν 610 και 612 λαιτ πολυ καλες τουφεκιες αλλα ειχαν αυτο το θεμα
καποιος αλλος γκριφον 612 αυτος του χε σπασει 3 κλειστρα αλλα απο τουφεκια δηλητηριο απο οτι εχω ακουσει οπως προειπαν τα παιδια δυσκολοεβρισκαν ανταλακτικα αν ειναι σε καλη τιμη παρτην γερασιμε και καβατζωσε εναν σιδηρόδρομο και μια αποθηκη
 
Έχω βρει μια σε άριστη κατάσταση και ελάχιστη χρήση αλλά είχα ακούσει διαφορά και το σκέφτομαι. Και αν πάθει κάτι τι γίνεται μετά με ανταλλακτικά......είναι και παλιό όπλο. Δεν ξέρω αν δέχεται από τις καινούργιες.
Μην ασχοληθης αμα ριχνεις πολλα φυσιγγια σιγουρα θα σου βγαλει προβληματα.
 
Εγώ επιδή έτυχε να ρίξω 5 σμπάρα ακριβώς με μια RIB π έχει και υπεριψωμένη ρίγα μου έκατσε καλά σαν σκόπευση.....Σαν βάρος κ ζύγισμα πολύ μετρημένο κ η πάπια της ωραία στην αφή (πιάσημο). Αυτό το παιδί την έχει πάρει καινούρια από τν Σ.Βένδρα στν πύργο κ την έχει ξεπατώσει στις τουφεκιές.....σε ορτύκι,μπεκάτσα,παπιά και γουρούνια........
Παιδιά εγώ την αγόραζα......
 
Εγώ επιδή έτυχε να ρίξω 5 σμπάρα ακριβώς με μια RIB π έχει και υπεριψωμένη ρίγα μου έκατσε καλά σαν σκόπευση.....Σαν βάρος κ ζύγισμα πολύ μετρημένο κ η πάπια της ωραία στην αφή (πιάσημο). Αυτό το παιδί την έχει πάρει καινούρια από τν Σ.Βένδρα στν πύργο κ την έχει ξεπατώσει στις τουφεκιές.....σε ορτύκι,μπεκάτσα,παπιά και γουρούνια........
Παιδιά εγώ την αγόραζα......
Και η δική μου από τον φίλο μου τον Σωτηράκη είναι
 
Όπως και στην Μπένελι έτσι και στην Φράνκι τα ίδια σημαδια από το κλείστρο....
eg43GlR.jpg
 
Back
Top