Franchi pg 80

Παιδιά ,ψάχνω ελατήριο για progetto 80 ( το μέσα στο κοντακι). Ούτε αντιπροσωπεία,ούτε καλκατζακος,ούτε Hobbi....δεν βρισκω πουθενά .έχει υποψιν κάπου αλλού κάποιος ? Δεν ταιριάζει ούτε από άλλο μοντέλο μου είπαν και οι 3 που ρώτησα .
 
Παιδιά ,ψάχνω ελατήριο για progetto 80 ( το μέσα στο κοντακι). Ούτε αντιπροσωπεία,ούτε καλκατζακος,ούτε Hobbi....δεν βρισκω πουθενά .έχει υποψιν κάπου αλλού κάποιος ? Δεν ταιριάζει ούτε από άλλο μοντέλο μου είπαν και οι 3 που ρώτησα .
το παλιό το έχεις;;;;
αν ναι πήγαινε σ ένα μηχανουργείο που φιάχνει ελατήρια και θα σου φιάξει καλύτερο και σε τιμή καλή
κάνε κι ένα τηλ. στο γιατρό της franchi τον οπλουργό Νίκο Μανώλη https://www.vrisko.gr/details/6d6_6..._?what=Όπλα Κυνηγιού Είδη&where=Αθήνα ΑΤΤΙΚΗΣ:)
 
Last edited:
το παλιό το έχεις;;;;
αν ναι πήγαινε σ ένα μηχανουργείο που φιάχνει ελατήρια και θα σου φιάξει καλύτερο και σε τιμή καλή
κάνε κι ένα τηλ. στο γιατρό της franchi τον οπλουργό Νίκο Μανώλη https://www.vrisko.gr/details/6d6_6j316c7k3kbh3ca652d5_a0333__?what=Όπλα Κυνηγιού Είδη&where=Αθήνα ΑΤΤΙΚΗΣ:)
Ευχαριστώ Μάκη ,δεν είναι για εμένα. Είναι για τον γαμπρό μου που δεν το αλλάζει το οπλο.Βλεπεις αν μάθεις 35 χρόνια με ένα όπλο ...δεν το αλλάζεις .Δεν έχει το μαμά μέσα πλέον ,μετά από πολλές αλλαγές στα τόσα χρόνια . Τον πήρα των Μανώλη , προχτές τηλ δεν έχει .έψαξε αλλά. ..τζίφος .
 
Ευχαριστώ Μάκη ,δεν είναι για εμένα. Είναι για τον γαμπρό μου που δεν το αλλάζει το οπλο.Βλεπεις αν μάθεις 35 χρόνια με ένα όπλο ...δεν το αλλάζεις .Δεν έχει το μαμά μέσα πλέον ,μετά από πολλές αλλαγές στα τόσα χρόνια . Τον πήρα των Μανώλη , προχτές τηλ δεν έχει .έψαξε αλλά. ..τζίφος .
αυτό που έχει το όπλο τώρα,πήγαινε το σ έναν ελατηριά θα την βρεί την άκρη
είχα πελάτη ελατηριά στο φυτώριο που δούλευα και μου είχε πεί ότι πολλοί κυνηγοί πήγαιναν και τους έφιαχνε ελατήρια
που έχω την κάρτα του τώρα,ένας θεός ξέρει,θα κάνω μια προσπάθεια μήπως την βρώ
 
Νικο,δεν υπάρχει καθολου ελλατηριο?
Πως λειτουργουσε το οπλο?
Εστω και "μαιμου"....
Αν υπαρχει δειγμα,ειναι ευκολη και φτηνη η κατασκευη.
Έχει Γιάννη , αλλα ποιος ξέρει από τι μάρκα ήταν αυτο που έχει μέσα... Πήρα τηλ εκεί που μου είπε ο Μάκης κι βρήκα μεταχειρισμένο σε πολύ καλη κατάσταση . Δεν υπάρχει καινουργιο πουθενα . Τουλάχιστον θα πάρω αυτο κι όταν τα «παίξει « να φτιάξει ένα χειροποίητο .
 
Back
Top