Franchi inertia

Το 2004 περιπου η franchi εβγαλε το μοντελο inertia.Πριν την Franchi μια αλλη εταιρια ειχε βγαλει ακριβως το ιδιο οπλο .Ποια εταιρια ειναι?Ο πρωτος που θα το βρει κερδιζει ενα τσοκ gemini της αρεσκειας του
Η fast pro.....big smile.
 
Το 2004 περιπου η franchi εβγαλε το μοντελο inertia.Πριν την Franchi μια αλλη εταιρια ειχε βγαλει ακριβως το ιδιο οπλο .Ποια εταιρια ειναι?Ο πρωτος που θα το βρει κερδιζει ενα τσοκ gemini της αρεσκειας του
Ο όμιλος Beretta ;
 
Νομίζω ξέρω αλλα δε το λεω γιατι αν θυμαμαι καλα μου το ειχες πει εσυ Βαγγο.
Το 2004 περιπου η franchi εβγαλε το μοντελο inertia.Πριν την Franchi μια αλλη εταιρια ειχε βγαλει ακριβως το ιδιο οπλο .Ποια εταιρια ειναι?Ο πρωτος που θα το βρει κερδιζει ενα τσοκ gemini της αρεσκειας του
 
Το 2004 περιπου η franchi εβγαλε το μοντελο inertia.Πριν την Franchi μια αλλη εταιρια ειχε βγαλει ακριβως το ιδιο οπλο .Ποια εταιρια ειναι?Ο πρωτος που θα το βρει κερδιζει ενα τσοκ gemini της αρεσκειας του
H MAB Βαγγέλη.
 
Σωστος ποιο μοντελο? περιμενα να σου πω την αληθεια οτι θα αργουσατε να το βρειτε

IMG_20220918_114956.jpg έπεσες σε βιβλιοφαγο :) θυμάμαι ότι άρεσε του πατέρα μου και έλεγε να την πάρει τότε, προ εικοσαετίας. Γι αυτό μου είχε εντυπωθει.
 
Τειντούτο;;;
Ούτε που το έχω ξανακούσει!
H MAB ήταν μια ιταλική φίρμα η οποία κατασκεύαζε κυρίως καραμπίνες για την ιταλική αστυνομία και τον στρατό. Ήταν κρατική (κάτι σαν την αντίστοιχη ΕΛΒΟ στην Ελλάδα) και ανέθετε σε μεγάλους οίκους της οπλοβιομηχανίας της χώρας την κατασκευή αυτογεμών λειόκανων όπλων για λογαριασμό του κράτους. Πρώτη υπήρξε η Beretta η οποία αργότερα πούλησε τα δικαιώματα αυτά στη Benelli.

Άμα κάνω πουθενά λάθος διορθώστε με γιατί ούτε εγώ γνωρίζω τέλεια.
 
View attachment 55915 έπεσες σε βιβλιοφαγο :) θυμάμαι ότι άρεσε του πατέρα μου και έλεγε να την πάρει τότε, προ εικοσαετίας. Γι αυτό μου είχε εντυπωθει.
Το πάνω μοντέλο με τα σκαλίσματα αν δεν κάνω λάθος πωλείται στο car.gr .
 
H MAB ήταν μια ιταλική φίρμα η οποία κατασκεύαζε κυρίως καραμπίνες για την ιταλική αστυνομία και τον στρατό. Ήταν κρατική (κάτι σαν την αντίστοιχη ΕΛΒΟ στην Ελλάδα) και ανέθετε σε μεγάλους οίκους της οπλοβιομηχανίας της χώρας την κατασκευή αυτογεμών λειόκανων όπλων για λογαριασμό του κράτους. Πρώτη υπήρξε η Beretta η οποία αργότερα πούλησε τα δικαιώματα αυτά στη Benelli.

Άμα κάνω πουθενά λάθος διορθώστε με γιατί ούτε εγώ γνωρίζω τέλεια.
Νικο η ΜΑΒ ηταν θυγατρικη της luciano maroccini [LU MAR] οπως σωστα γραφεις ειχε φτιαξει καποια λειοκανα για την αστυνομια Δυστυχως ομως απο οτι ξερω εχουν κλεισει και οι δυο Μαλιστα σε καποιο ταξιδι στην μπρεσια πριν χρονια ειχα ακουσει καποιες φημες για τον λογo που εκλεισε η LUMAR αλλα επειδη δεν μπορω να επαληθευσω την εγκυροτητα τους δεν το αναφερω
 
Last edited:
Back
Top