Fabarm Team

Την περιμενα αυτη την απαντηση απο σενα φιλε μου και συμφωνω οτι η xlr ειναι ενα εξαιρετικο οπλο και αυτο το εχω διαπιστωσει αλλα θα κανω και μια αναφορα στο γεγονος που πριν 2μηνες περιπου μου ζητησαν το οπλο να το πουλησω και μαλιστα μου προσφεραν 900ευρω κυριος απο το Βολο και ερχοταν στο σπιτι μου μαλιστα και τον ρωτησα γιατι τοσο μεγαλο ενδιαφερον και μου απαντα κυριε κυνηγω μονο αγριογουρουνο και θελω την xlr.Το ιδιο ενδιαφερον και απο αλλο κυριο απο Γρεβενα και αυτος για αγριογουρουνο .Δεν ξερω δεν το εχω τουφεκισει σε γουρουνι αλλα αυτα που εχω δει στα αλλα το οπλο σκοτωνει και θα συμφωνησω οτι και εγω εχω τις επιφυλαξεις για σημαντικες βλητικες διαφορες οπως και εσυ αναφερεις.Αλωστε ψαχνεις στο car.gr να βρεις καμμια xlr με ξυλα και δεν.
Κοίτα πως το αισθάνεσαι στα χέρια σου όταν με το καλό το πιάσεις και μετά σκέψου τι θα μετανιώσεις περισσότερο
Ότι έδωσες την xlr για το browning ή ότι δεν την έδωσες για το browning
Εγώ προσωπικά έχω μετανιώσει δύο φορές μια ότι έδωσα δίκαννο για να πάρω καραμπίνα και άλλη μία που δεν έκανα τράμπα καραμπίνα για δίκαννο και δεν είχα και δικαιολογία γιατί είχα και δεύτερη καραμπίνα
Όπως και να έχει όμως και τα δύο είναι πολύ ωραία όπλα
 
Άμα γουστάρεις το μπραουνιγκ πάρτο χωρίς σκέψη είναι πολύ αξιόλογα όπλα τώρα όσον αφορά τη φαμπαρμ και για αυτή βλητικα μόνο καλά ακούγονται .Μη σκέφτεσαι το βλητικο κομμάτι σκέψου μόνο εφόσον έχεις δυνατότητα να το φέρεις στα μέτρα σου ,αν θες να κυνηγάς με δίκανο η καραμπίνα .Όσο προσθέτεις παραμέτρους δε θα βγάλεις άκρη .
 
Μη σκέφτεσαι το βλητικο κομμάτι σκέψου μόνο εφόσον έχεις δυνατότητα να το φέρεις στα μέτρα σου ,αν θες να κυνηγάς με δίκανο η καραμπίνα .Όσο προσθέτεις παραμέτρους δε θα βγάλεις άκρη .
Και επιβάλλεται να το ρίξεις σε χαρτί κ να τσεκάρεις σύγκλιση κ κατανομές
Έτσι σας θέλω !!!!
 
Η xlr για μένα είναι από τα ποιο ποιότηκα όπλα με αέρια αρκεί να δεις το συδηροδρομο και θα καταλάβετε για τι ποιότητα μηλαμε
Κ που να δεις φίλε Τεό ‼️σπασμένους σιδηροδρόμους από εξελαρ‼️ξάδερφος την είχε,αγόρασε μπερεττα τεκνις
 
Κ που να δεις φίλε Τεό ‼️σπασμένους σιδηροδρόμους από εξελαρ‼️ξάδερφος την είχε,αγόρασε μπερεττα τεκνις
Σε όλα τα όπλα μπορεί να τύχει. Αρκεί να είναι η εξαίρεση. Αυτό πάντως που λέει ο Τεο έχει δίκιο, αρκει να λύσεις και να συγκρίνεις.
 
Οταν λες απλος εννοείς λιγότερα μέρη; Δεν νομίζω. Απλώς δεν έχει σιδηρόδρομο κι έχει ενα φορέα με μονό μπρατσάκι γιατι απλούστατα έχει το ελατήριο μεσα στο κοντάκι. Το xlr το έχει μπροστα. Το πιστόνι στην xlr είναι οτι πιο απλο υπάρχει χωρίς καμμία βαλβιδα ελατήρια κλπ. Το οτι μπορεί παλιότερα μοντέλα να είχαν τα θέματα τους δεν σημαίνει οτι τα νεότερα ειναι ίδια.
 
Αυτό είναι το πιστόνι της xlr. Ένα απλό με φινίρισμα 'καθρέπτη' πιστόνι κι ένας μαστός κάννης επίσης καθρέπτης μέσα εξω χωρις καμμια βαλβιδα παρά μόνο τις 2 τρυπες της κάννης. Σιδηρόδρομος επίσης επινικελώμένος, ο οποίος υπάρχει, στα όπλα που έχουν μπροστα το ελατήριο. Η αίσθηση ανάκρουσης όντως είναι ελαφρώς μεγαλύτερη γιατί όπως κατα καιρούς έχουν γράψει αρθρογράφοι του χώρου, οταν ο σιδηρόδρομος είναι μπροστά αυτό συμβαίνει. Το επιβεβαιώνω καθώς στη maxus δεν αισθανόσουν σχεδον καθόλου κλώτσημα. Για μένα πάντως όπως εγραψε και πιο πάνω ένας φίλος, ποιοτικά και σε φινίρισμα τα σωθικά της xlr δεν τα βλέπεις ευκολα σε όπλα σ αυτες τις τιμές.
 

Attachments

  • 20220115_183816.jpg
    20220115_183816.jpg
    305,7 KB · Προβολές: 34
Κ που να δεις φίλε Τεό ‼️σπασμένους σιδηροδρόμους από εξελαρ‼️ξάδερφος την είχε,αγόρασε μπερεττα τεκνις
Ρώτα και μένα που μου έγινε κομμάτια η α400 το έχω αναφέρει παλιότερα συδηροδρομο κολλημένο με αργκον ακόμα έτσι είναι αλά αυτή είναι Beretta ξέχασα υπεράνω κριτικής
 
Ρώτα και μένα που μου έγινε κομμάτια η α400 το έχω αναφέρει παλιότερα συδηροδρομο κολλημένο με αργκον ακόμα έτσι είναι αλά αυτή είναι Beretta ξέχασα υπεράνω κριτικής
Η beretta ειναι σαν το καλομαθημενο πλουσιοπαιδο που οταν κανει καμια χοντρομαλακια δεν το βγαζουμε παραεξω, ελα μωρε το παιδι μια μικρη γκαφα εκανε, δε θα το ξανακανει. Αν το φτωχοπαιδο απο το περιστερι κανει κατι πρεπει να τιμωρηθει
 
Εγω εχω να συμληρωσω απλα το εξης.Η ποιοτητα των εξαρτημάτων σε αντοχη και βαφη ειναι υπεράνω της αξίας που πωλειται η xlr.Τα ξυλα της ειναι μασιφ πραγματικα και οχι καπλαμαδες και στα χερια σου αισθάνεσαι ενα πραγματικα στιβαρο οπλο.Προσωπικα μετα απο 17 χρονια με τα fabarm πιστεύω πως το μοντελο xlr 5 με τα ξυλα ειναι το ποιο πετυχημενο μοντελο της και απο τα ποιο ομορφα αυτογεμη.Αποψε η κανη της εβγαλε τραβερσα 3 καταβολες οριοθετημενα σε 30 με 35 μετρα με το BELL.Για την κανη της δεν χρειαζεται να πουμε κατι παραπανω.
 
Το ίδιο με την moss 930 της πλάκας είναι αν βάλεις κάνα δινατο φισεκι σπάει το πλαστικό
Εχω ρίξει το οοοοοοτι πιο δυνατό....
Πάρε να ρίξεις το 60 μέτρι της cheditte νόμιζα θα φύγει το όπλο απ' τα χέρια....ριξτο αυτό με φαμπαρμ...κ αν μείνει σιδηρόδρομος πάω πάσο....αυτό το φυσιγγι αχρηστεψε τη φαμπαρμ του ξαδερφου
 
Last edited:
Back
Top