Fabarm Team

Ευχαριστώ πολύ όλους!!!

Κάθε ευχή έχει τη σημασία της!!!

Έβγαλα τα γρασα του εργοστασίου και το ρυθμισα να ανοιγοκλείνει όπως αρέσει σε εμένα.
Επισης βρήκα το πως το κλειδί έρχεται στην αρχική του θέση.

Παρατήρησα κάτι Όμως που με προβλημάτισε.

Νομίζω ότι οι καννες ρίχνουν αντίστροφα από ότι λένε οι οδηγίες για τον επιλογέα.

Στις οδηγίες λέει ότι αριστερά ο επιλογέας ρίχνει η πάνω καννη ενώ ρίχνει η κάτω.
Περίεργο να λέει έτσι ρε Στέλιο ο επιλογέας όταν είναι αριστερά συνήθως ρίχνει η κάτω κάννη ,πέραν τούτου το σωστό είναι η πρώτη να ρίχνεται από την κάτω κάννη
 
Περίεργο να λέει έτσι ρε Στέλιο ο επιλογέας όταν είναι αριστερά συνήθως ρίχνει η κάτω κάννη ,πέραν τούτου το σωστό είναι η πρώτη να ρίχνεται από την κάτω κάννη
Καλοριζικο φίλε το νέο σου όπλο , εύχομαι να το χαρείς .
 
Περίεργο να λέει έτσι ρε Στέλιο ο επιλογέας όταν είναι αριστερά συνήθως ρίχνει η κάτω κάννη ,πέραν τούτου το σωστό είναι η πρώτη να ρίχνεται από την κάτω κάννη
Μπορεί να μην κατάλαβα σωστά Αυτό που διάβασα.

Θα το διαβάσω ξανά και θα δούμε...
Μπορεί να το βγάλω και φωτο να δούμε μήπως έχω μπερδευτεί και καταλαβαίνω εγώ λάθος.

Πάντως το ατα ρίχνει την κάτω κανη όταν είναι δεξιά ο επιλογέας.
 
Κάννες ζεστές κι όλα ψόφια.
Και περιμένουμε εντυπώσεις. Και το νέο όνειρο σε λίγο καιρό.
Μου είπαν να πάρω τηλ 15 Οκτωβρίου για να πάω να πάρω την άδεια.

Οπότε ως τότε θα είναι ατουφεκιστο.
Θα περιμένω μετά το πρώτο ρεπό και φυσικά να βρω θήραμα να τουφεκισω!!!
 
Μου είπαν να πάρω τηλ 15 Οκτωβρίου για να πάω να πάρω την άδεια.

Οπότε ως τότε θα είναι ατουφεκιστο.
Θα περιμένω μετά το πρώτο ρεπό και φυσικά να βρω θήραμα να τουφεκισω!!!
Εγώ όταν είχα αγοράσει την καραμπίνα(το 2013) μου είπαν ότι μπορώ να κυνηγώ με το χαρτί που μου έδωσε η ασφάλεια, όταν τους πήγα την άδεια αγοράς συμπληρωμένη από το κατάστημα. Κάτι σαν προσωρινή άδεια, δε θυμάμαι ακριβώς πως το λέγανε.
 
Εγώ όταν είχα αγοράσει την καραμπίνα(το 2013) μου είπαν ότι μπορώ να κυνηγώ με το χαρτί που μου έδωσε η ασφάλεια, όταν τους πήγα την άδεια αγοράς συμπληρωμένη από το κατάστημα. Κάτι σαν προσωρινή άδεια, δε θυμάμαι ακριβώς πως το λέγανε.
Εγώ ρώτησα στην ασφάλεια που πήγα τα χαρτια και μου είπαν πως όχι.
Επίσης όταν πήρα το ατα πήρα τη θυροφυλακη και επίσης μου είχε πει όχι.
 
Ποτέ δε μπορούσες να κυνηγήσεις επίσημα μέχρι να βγει η άδεια οπλοκατοχής γιατί εννοείται ότι μέχρι να βγει βρίσκεσαι υπό επεξεργασία μαλακίες από τη στιγμή που για να βγει άδεια αγοράς ζητείται μητρώο μετά έπρεπε κατευθείαν να μπορείς να το χρησιμοποιείς αλλά τι δουλεύει με κοινή λογική εδώ για να δουλέψει αυτό εδώ σε λίγο θα ζητάνε και πλάκα θώρακος και μαγνητική για να βγάλεις άδεια .
 
Μπορεί να μην κατάλαβα σωστά Αυτό που διάβασα.

Θα το διαβάσω ξανά και θα δούμε...
Μπορεί να το βγάλω και φωτο να δούμε μήπως έχω μπερδευτεί και καταλαβαίνω εγώ λάθος.

Πάντως το ατα ρίχνει την κάτω κανη όταν είναι δεξιά ο επιλογέας.
 

Attachments

  • User Manual SV10 Perennia III (1).pdf
    2,8 MB · Προβολές: 19
Κοιτάξτε αν πούμε ότι το γυρνάμε σε πλάγιο η δεξιά κανη είναι η κάτω και η αριστερή η πάνω .Στον επιλογέα οποία κουκίδα φένεται αυτή ρίχνει στο συγκεκριμένο όπλο παραπάνω βλέπεις την δεξιά θα ρίξει η κάτω βλέπεις την αριστερή θα ρίξει η πάνω
 
IMG_20181031_093536.jpg
Εκεί που είναι τώρα ο επιλογέας, ρίχνει η δεξιά (πρώτη) φαίνεται μια κόκκινη κουκίδα,όταν ο επιλογέας πάει δεξιά, αριστερά φαίνονται δύο κόκκινες κουκίδες (δεύτερη) αριστερή...
Το όπλο είναι το Fabarm classic...
Λογικά το ίδιο θα ισχύει και στο s.pose...

Στέλιο καλορίζικο!
 
Back
Top