Fabarm Team

Ψάχνομουν πριν αρκετους μήνες για αγορά όπλου και ήμουν ανάμεσα στην l4s grey hunter στην maxus black gold και στην a400 upland αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων το άφησα για πιο μετά.
Τώρα που λασκαρα στην δουλειά και ξανακοιταω το θέμα, δυστυχώς διαβάζω αρκετά για την l4s που με φόβισαν και είναι όπλο που μου αρέσει αρκετά.Με βλέπω για maxus.
Περίμενε για την maxus 2
 
Ψάχνομουν πριν αρκετους μήνες για αγορά όπλου και ήμουν ανάμεσα στην l4s grey hunter στην maxus black gold και στην a400 upland αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων το άφησα για πιο μετά.
Τώρα που λασκαρα στην δουλειά και ξανακοιταω το θέμα, δυστυχώς διαβάζω αρκετά για την l4s που με φόβισαν και είναι όπλο που μου αρέσει αρκετά.Με βλέπω για maxus
Έγραψα παραπάνω για την l4s grey hunter την οποία και έχω, πανέμορφο όπλο, απίθανες ντουφεκιές με όλες τις γομώσεις φυσιγγίων, ρίχνω 28 γρ. (έχω ρίξει και 24 γρ) στο σκοπευτήριο και 32 (κυρίως), 34, 36 και λίγα 40 γρ. στο κυνήγι χωρίς προβλήματα. Και πολύ καλή καλή εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία touris.
 
Έγραψα παραπάνω για την l4s grey hunter την οποία και έχω, πανέμορφο όπλο, απίθανες ντουφεκιές με όλες τις γομώσεις φυσιγγίων, ρίχνω 28 γρ. (έχω ρίξει και 24 γρ) στο σκοπευτήριο και 32 (κυρίως), 34, 36 και λίγα 40 γρ. στο κυνήγι χωρίς προβλήματα. Και πολύ καλή καλή εξυπηρέτηση από την αντιπροσωπεία touris.
Σε πιστεύω δεν είπα ότι λες ψέματα!Το θέμα είναι ψυχολογικό.Εγω προσωπικά δεν μπορώ να πάρω ένα όπλο και κάνεις νομίζω, που έχουν ακουστεί προβλήματα!Άθελά μας δημιουργούνται αμφιβολίες και ανασφάλειες.Ειδικα τέτοιους καιρούς που κάποιος είναι διατεθειμένος να δώσει 1500€+
 
Σχεδόν για όλα τα όπλα έχουν ακουστεί προβλήματα, αλλά πιο σοβαρά αλλά λιγότερο. Αν δεν σε γεμίζει ψυχικά μην το πάρεις γιατί μετά όλα θα τα βλέπεις χάλια!!!
Συμφωνώ ότι όλα έχουν τα θέματα τους αλλά συμβιβάζομαι πχ με ένα όπλο που κουνάει η πάπια, πέταξε μια μικρη οξείδωση κτλ (που και αυτό τραγικό είναι).
Δεν συμβιβάζομαι όμως να έχει θέματα λειτουργίας. Στραβοντουφεκισμα, θέματα με τροφοδότηση φυσσιγιου από την αποθήκη κ.α που γράφονται.
 
Σε όλα τα μηχανήματα μπορεί να σου βγεί το χειρότερο, ακόμα και σε benelli που μάλλον είναι ότι πιο αξιόπιστο σε καραμπίνα. Το θέμα είναι αν η αντιπροσωπεία ανταποκρίνεται σε αυτό που σου πουλάει και από ότι λένε τα παιδιά εδώ ο τουρις είναι καλός. Ελπίζω να μήν το μάθω μόνος μου!!!
 
Σε όλα τα μηχανήματα μπορεί να σου βγεί το χειρότερο, ακόμα και σε benelli που μάλλον είναι ότι πιο αξιόπιστο σε καραμπίνα. Το θέμα είναι αν η αντιπροσωπεία ανταποκρίνεται σε αυτό που σου πουλάει και από ότι λένε τα παιδιά εδώ ο τουρις είναι καλός. Ελπίζω να μήν το μάθω μόνος μου!!!
Είσαι κάτοχος l4s η fabarm γενικότερα?
 
Καλησπέρα στην παρέα.οπως είχα γράψει και παλιότερα είμαι κάτοχος μιας xlr waterfowler viper.την έχω 2 χρόνια.ΑΠΡΟΒΛΙΜΑΤΙΣΤΗ.ουτε να στραβοτουφεκαει ούτε τπτ.εκανα πολλά πουλιά(φασσες-τρυγονια).υπερευχαριστημενος.και φέτος πήρα την L4s scolopax rusticola.επειδη μέχρι στιγμής λόγω συνθηκών έχω ρίξει λίγα φυσίγγια, πήγα για δοκιμές κάποιων φυσιγγίων.τις έχω ανεβάσει.μπορει να πάει κάποιος πιο πίσω σελίδες να δει.ουτε αυτή στραβοτουφεκαει.πιστευω είναι από τα πλέον πιο αξιόπιστα όπλα στην αγορά και πάνε να κοντραριστουν με "μεγάλες"εταιρίες.σιγουρα υπάρχουν κάποια μικροπροβλήματα γενικά αλλά λύνονται.αξιζουν τα χρήματα πιστεύω να δαπανήσει κάποιος.η ταπεινη μου γνώμη.
 
Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος το μοντέλο αυτού του fabarm δίκανου; Είναι magnum με σταθερά τσοκαρισματα. Από την σφραγίδα ΑΤ γνωρίζω μόνο την χρονολογία 1988
 

Attachments

  • IMG_20210221_142643.jpg
    IMG_20210221_142643.jpg
    166,9 KB · Προβολές: 20
  • IMG_20210221_142636.jpg
    IMG_20210221_142636.jpg
    166,7 KB · Προβολές: 20
  • IMG_20210221_142612.jpg
    IMG_20210221_142612.jpg
    148,2 KB · Προβολές: 20
  • IMG_20210221_142605.jpg
    IMG_20210221_142605.jpg
    177,4 KB · Προβολές: 20
  • IMG_20210221_142556.jpg
    IMG_20210221_142556.jpg
    112,3 KB · Προβολές: 19
Εχω σχεδον καταληξει σε συμφωνια για την αγορα της XLR πιστευετε οτι ειναι μια καλη επιλογη η θα μπλεξω;Πριν προχωρησω θα ηθελα συναδελφοι την αποψη σας δεδομενου ως κατοχος της 368 14χρονια εχω αποψη για τα fabarm αλλα για το συγκεκριμενο δεν ξερω τι ασθενειες βγαζει οπως αλλωστε ξερω καλα για την 368 .Αν μπορειτε να βοηθησετε καλωσυνη σας.
 
Από τα πιο καλά φαμπαρμ .

Ρίξε με το όπλο αν μπορείς μια 2 τριάρες να ρίχνει νερό .

τσέκαρε την πάπια για κανενα ράγισμα και πως βιδώνει ξεβίδωνει. Τσέκαρε την επιμεταλλωση της βάσης αν έχει σκάσει πουθενά να του ρίξεις την τιμή



κατά τα αλλά όπως θα έβλεπες κάθε όπλο
 
Από τα πιο καλά φαμπαρμ .

Ρίξε με το όπλο αν μπορείς μια 2 τριάρες να ρίχνει νερό .

τσέκαρε την πάπια για κανενα ράγισμα και πως βιδώνει ξεβίδωνει. Τσέκαρε την επιμεταλλωση της βάσης αν έχει σκάσει πουθενά να του ρίξεις την τιμή



κατά τα αλλά όπως θα έβλεπες κάθε όπλο
Το οπλο ειναι αγορασμενο το 2017 η ανωτερη τιμη ποια θα ηταν κατα την γνωμη σου;Σημερα εχει απο 1300-1350ευρω καινουργιο.
 
Εχω σχεδον καταληξει σε συμφωνια για την αγορα της XLR πιστευετε οτι ειναι μια καλη επιλογη η θα μπλεξω;Πριν προχωρησω θα ηθελα συναδελφοι την αποψη σας δεδομενου ως κατοχος της 368 14χρονια εχω αποψη για τα fabarm αλλα για το συγκεκριμενο δεν ξερω τι ασθενειες βγαζει οπως αλλωστε ξερω καλα για την 368 .Αν μπορειτε να βοηθησετε καλωσυνη σας.
Τούφεκος το XLR σε ομορφιά...δν το έχω ρίξει όμως...από τα πιο αξιόπιστα fabarm ως τώρα....την γλυκοκοιτάζω κ εγώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ είναι η αλήθεια... .my man.
Κ μη ψάχνεις όπλο χωρίς φθορά η προβληματάκι....αν έχει ένα όπλο κάποιο ελάττωμα,θα στο δίξει νωρίς νωρίς...τα υπόλοιπα είναι στο χέρι σου,από την περιποίηση που θα της κάνεις.
 
Αν το όπλο είναι σπαθί χωρίς ελάττωμα θα έδινα το πολύ μέχρι 900

γιατί με 990 παίρνεις το l4s καινούργιο
Φιλε μου καλε σε ευχαριστω για τον χρονο σου η προσφορα που του εχω κανει ειναι στα 700ευρω και εχει δεχθει το παλικαρι το πηρε για να ασχοληθει λιγο με το κυνηγι και εφοσον φετος ο Χαρδαλιας μας τοκοψε αποφασισε να γινει ψαρας μιας και η θαλασσα ειναι η αγαπημενη του λογω του επαγελματος που ειναι ναυτικος.Το πηρε το οπλο για να συμμετεχει και αυτος οσο για λιγο ηταν στη στερια να ριχνει καμμια τουφεκια με τους συγγενεις του.Ειναι κομπλε μεσα στην βαλιτσα του οπως το πηρε αγρατζουνιστο και εχει προλαβει να ριξει ελαχιστα φυσιγγια.
 
Φιλε μου καλε σε ευχαριστω για τον χρονο σου η προσφορα που του εχω κανει ειναι στα 700ευρω και εχει δεχθει το παλικαρι το πηρε για να ασχοληθει λιγο με το κυνηγι και εφοσον φετος ο Χαρδαλιας μας τοκοψε αποφασισε να γινει ψαρας μιας και η θαλασσα ειναι η αγαπημενη του λογω του επαγελματος που ειναι ναυτικος.Το πηρε το οπλο για να συμμετεχει και αυτος οσο για λιγο ηταν στη στερια να ριχνει καμμια τουφεκια με τους συγγενεις του.Ειναι κομπλε μεσα στην βαλιτσα του οπως το πηρε αγρατζουνιστο και εχει προλαβει να ριξει ελαχιστα φυσιγγια.
Τσίμπατο ΧΘΕΣ κιόλας!!
Special τα 700€...
 
Back
Top