Fabarm Team

Καλησπέρα, νέος στο φόρουμ και στην ομάδα με ένα l4s. Μπορείτε να προτείνετε κάποια μονοβολα και δράμια για να περιορίσω κάπως τις δοκιμές; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Από δράμια της nobelsport ,με buffer το 10 μαγνκουμ και τό 8 το απλό.
 
Μια καινούργια και ενδιαφέρουσα πρόταση από την fabarm στα πρότυπα της waterfowl
Ωραιο τουφεκι, το εριξα πριν λιγες μερες με 76αρες κανες... Καλη τουφεκια, ωραια σκανδαλη, τρενο στην κινηση, ωραια σκοπευτικη γραμμη, ελαφρως μπροσταοβαρο, καθαρο καρτεροτουφεκο...
Απο τα λιγα οπλα που μου εκαναν κλικ κ θα το αγοραζα την αλλη μερα...
 
Από καραμπίνες xlr5 και ξερό ψωμί! Μοναδικό της μειονέκτημα η μουτζούρα. Τα υπόλοιπα όλα τέλεια. Όσοι κατέχουν τα συγκεκριμένα όπλα καταλαβαίνουν.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ίσως μετά τα πολύ ακριβά και εξιδικευμενα οπλα βλητικα να έρχονται τα fabarm .Όσα έχουν περάσει από τα χέρια μου με έχουν αφήσει με ανοιχτό το στόμα,αφού ξεπέρασαν κάποια προβλήματα αξιόπιστιας(Σπασμένες πάπιες, στοπ κλείστρου, και εμπλοκές) μετά το xlr ίσως τα καλυτερα αυτογεμη στην κατηγορία χρημάτων τους.Μονο όσοι έχουν τέτοια οπλα μπορούν να καταλάβουν τι λέω, κέρδισε στο λαχνό του κυνηγετικού Συλλόγου Γυθείου ένα φίλος μου μια mk2 61 cm .Σας πληροφορώ είχε ένα baikal super poze και μια 302 τα οποία παροπληστικαν και τα δύο κοντά δέκα πέντε χρόνια, Βιδωνει απάνω το 4 και το έχει μόνιμο, έτυχε να πάμε πολλές φορές για φάσσες στην Αράχοβα αυτά που είδα με το 4 δεν περιγράφονται.
 
Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα όπλο Fabarm Elegi παλιό όπλο το οποίο έχει μόνιμο τσοκαρισμα 2* το οποίο είναι εξαιρετικό στις τουφεκιες του σε λαγό γουρουνι αλλά πολύ σφιχτό για πουλιά στα μέρη που κυνηγάω τα σκάει. ΨΑΧΝΩ λοιπόν μια κάνει Magnum κατά προτίμηση για να μπορώ να το ευχαριστηθω και πιο κοντό από 71 πόντους που είναι το δικό μου με τσοκαρισμα για να πάρω και να βάλω τσοκ...όχι όμως ΜΗ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΌ.

ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΎΝΗΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ
 
Το 1/3 των l4s που ξέρω είχαν θέματα με εμπλοκές! Γυριζαν στον αντιπρόσωπο. Πολλές απο αυτές διορθωθηκαν, πολλες ξαναπηγαν! Στην xlr5 δεν είχε πεσει κατι παρομοιο στην αντιληψη μου! Θα συμφωνήσω με τον ηλια πως είναι απο τα πιο βρωμικα αερίων της αγοράς, για έναν συνειδητοποιημένο αγοραστή δεν αποτελεί προβλημα γιατι το έχει αποδεκτει εκ των προτέρων
Να ρωτησω κατι......δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζει πιο πολυ βρωμια ας πουμε απο μια beretta; λογω σχεδιασμου? Δεν ειχα ποτε Fabarm, ουτε εχω ριξει...μονο επωμισει μια xlr5.....
 
Να ρωτησω κατι......δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζει πιο πολυ βρωμια ας πουμε απο μια beretta; λογω σχεδιασμου? Δεν ειχα ποτε Fabarm, ουτε εχω ριξει...μονο επωμισει μια xlr5.....

Να ρωτησω κατι......δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζει πιο πολυ βρωμια ας πουμε απο μια beretta; λογω σχεδιασμου? Δεν ειχα ποτε Fabarm, ουτε εχω ριξει...μονο επωμισει μια xlr5.....
Ναι Αλεξ ακριβώς λόγω μηχανισμου, έχει μεγάλη διαφορά από μια μαξους ή μια μπερετα! Εντάξει δεν έγινε και κάτι να καθαρίσεις συχνά το όπλο σου αλλά σε πολλους όπως και σε μένα δεν πολυαρεσει αυτό!
 
Ναι Αλεξ ακριβώς λόγω μηχανισμου, έχει μεγάλη διαφορά από μια μαξους ή μια μπερετα! Εντάξει δεν έγινε και κάτι να καθαρίσεις συχνά το όπλο σου αλλά σε πολλους όπως και σε μένα δεν πολυαρεσει αυτό!
Οντως ειναι εκνευριστικο να βρωμιζει ευκολα....εγω εχω την λοξα να τα καθαριζω μετα τις βολες.......και ειναι καμποση ωρα παραπανω για τα αερια.......
 
Ωραιο τουφεκι, το εριξα πριν λιγες μερες με 76αρες κανες... Καλη τουφεκια, ωραια σκανδαλη, τρενο στην κινηση, ωραια σκοπευτικη γραμμη, ελαφρως μπροσταοβαρο, καθαρο καρτεροτουφεκο...
Απο τα λιγα οπλα που μου εκαναν κλικ κ θα το αγοραζα την αλλη μερα...
Άρη εγώ σκέφτομαι να αγοράσω την καινούργια scolopax rusticola την είδα κ μ αρέσει τη λες?.think..think.
 
Ναι Αλεξ ακριβώς λόγω μηχανισμου, έχει μεγάλη διαφορά από μια μαξους ή μια μπερετα! Εντάξει δεν έγινε και κάτι να καθαρίσεις συχνά το όπλο σου αλλά σε πολλους όπως και σε μένα δεν πολυαρεσει αυτό!
Ηλια το καλυτερο συστημα αερίων της μπρο, δεν παιζεται
 
Τι να σου πω , οτι βολεύει τον καθένα . Εμένα και σφεντόνα να μου δώσεις πάλι all around κυνήγι θα κάνω .
Συγουρα εννοείται ότι βολεύει το καθενα....Αλλά αυτό που κάνουνε συνέχεια μας έχουν μπερδεψει άλλο όπλο για μπεκατσα άλλο για περδικα άλλο για γουρουνια ένα και μοναδικο για όλα τα κυνηγια δεν υπάρχει...Δλδ πρέπει να έχουμε δέκα όπλα το καθένα για το κυνήγι του
 
Back
Top