Fabarm Team

Καλησπερα φιλοι fabarmαδες,μηπως γνωριζει καποιος φιλος να μου πει αν η συγκεκριμενη προεκταση αποθηκης κανει για το Η4 που εχω;μη την παρω τσαμπα.ευχαριστω

https://www.car.gr/parts/view/20325779/
παναγιωτη απ οτι ειδα πουλαει απλη αποθηκη και οχι προεκταση
 
Καλησπέρα.θελω να κανω μια ερώτηση στον παυλο που ειναι κάτοχος μιας waterfower.η φυσικα και για όποιον αλλα ο κύριο γνωρίζει.η κάννη της συγκεκριμένης waterfower ειναι tribore?σας το λέω γιατι σε κάποια site που μπήκα και ειδα δεν λέει οτι εχει κάνη tribore.εγω ξερω οτι όλες οι κάννες της fabarm ειναι με tribore.τι ισχυει;και στον καλκατζακο δεν εχει το σήμα του tribore οπως το εχει σε άλλες.
 
Καλησπερα σας.
Σημερα τουφεκισα πρωτη φορα με την l4s που μολις απεκτησα. Τουφεκισα αγριοπεριστερα σε νορμαλ αποστασεις 20-30 μετρα με το μαμα τσοκ 4 αστρα και φυσιγγια BP 32 K 30 gr. Ενω τα πουλια ξεπουπουλιαζονταν δεν επεφταν ξερα και προβληματιστηκα οσον αφορα την διατρητικοτητα της καννης. Θα πρεπει λετε να παω σε after market τσοκ? Με το aya τα τουφεκαγα κ φρεναραν σαν να πεφτουν σε τοιχο.
 
Καλησπερα σας.
Σημερα τουφεκισα πρωτη φορα με την l4s που μολις απεκτησα. Τουφεκισα αγριοπεριστερα σε νορμαλ αποστασεις 20-30 μετρα με το μαμα τσοκ 4 αστρα και φυσιγγια BP 32 K 30 gr. Ενω τα πουλια ξεπουπουλιαζονταν δεν επεφταν ξερα και προβληματιστηκα οσον αφορα την διατρητικοτητα της καννης. Θα πρεπει λετε να παω σε after market τσοκ? Με το aya τα τουφεκαγα κ φρεναραν σαν να πεφτουν σε τοιχο.
Κάτσε βρε Κώστα.........Μεγάλη μπουκιά φάε,αλλά μεγάλη κουβέντα μην πεις......
Μη κατακρίνεις αμέσως το όπλο.....εντάξει είπαμε....οι πρώτες σου τουφεκιές ήταν.
Η κάννη της Fabarm είναι.......love.
 
Καλησπερα σας.
Σημερα τουφεκισα πρωτη φορα με την l4s που μολις απεκτησα. Τουφεκισα αγριοπεριστερα σε νορμαλ αποστασεις 20-30 μετρα με το μαμα τσοκ 4 αστρα και φυσιγγια BP 32 K 30 gr. Ενω τα πουλια ξεπουπουλιαζονταν δεν επεφταν ξερα και προβληματιστηκα οσον αφορα την διατρητικοτητα της καννης. Θα πρεπει λετε να παω σε after market τσοκ? Με το aya τα τουφεκαγα κ φρεναραν σαν να πεφτουν σε τοιχο.
Κώστα δεν νομίζω να χρειαζεσαι άλλο τσοκ δοκίμασε αλλά φυσιγγια, και τα τσοκ τις είναι καλά και η κανί τις l4s.
 
Καλησπερα σας.
Σημερα τουφεκισα πρωτη φορα με την l4s που μολις απεκτησα. Τουφεκισα αγριοπεριστερα σε νορμαλ αποστασεις 20-30 μετρα με το μαμα τσοκ 4 αστρα και φυσιγγια BP 32 K 30 gr. Ενω τα πουλια ξεπουπουλιαζονταν δεν επεφταν ξερα και προβληματιστηκα οσον αφορα την διατρητικοτητα της καννης. Θα πρεπει λετε να παω σε after market τσοκ? Με το aya τα τουφεκαγα κ φρεναραν σαν να πεφτουν σε τοιχο.
Ρώτα και το φίλο @Pavlos που έχει στην κατοχή του μια L4S....να δεις... ;)
 
Προσευχομαι να εχεις δικιο!
Κατά 90% είναι όπως στα λέει ο Μύρος φίλε.
Βάλε κανένα χαρτόνια κ κάνε καμια δοκιμή και κοίτα τα μαμά τσοκάκια της.....και δώσε έμφαση στο 4* που τουφέκισες τη φάσσα.....έπειτα κοίτα τα υπόλοιπα τσοκάκια της.... ;)
 
Κατά 90% είναι όπως στα λέει ο Μύρος φίλε.
Μακαρι να ειναι ετσι. Ειχε καλο καιρο ειναι μεγαλα πουλια κ μπορει να με ξεγελασε τοσο πολυ. Εβλεπα πολλα πουπουλα γιαυτο η απορια. Τουφεκισε κ φιλος με το οπλο μου κ τα ιδια..θα δειξει! Παντως ειναι αριστο σε ανεση επωμιση κ ζυγισμα. Μονο που το σηκωνεις χορταινεις!
 
Μακαρι να ειναι ετσι. Ειχε καλο καιρο ειναι μεγαλα πουλια κ μπορει να με ξεγελασε τοσο πολυ. Εβλεπα πολλα πουπουλα γιαυτο η απορια. Τουφεκισε κ φιλος με το οπλο μου κ τα ιδια..θα δειξει! Παντως ειναι αριστο σε ανεση επωμιση κ ζυγισμα. Μονο που το σηκωνεις χορταινεις!
Αυτή την εποχή θα αγόραζα την μια L4S και εγώ....
 
μάλλον αυτό είναι, με την αλλαγή όπλου δεν είσαι ακριβώς κέντρο, μέχρι να μάθεις την καραμπίνα μετά το δίκαννο. Αλήθεια, το κοντάκι σου έρχεται το ίδιο καλά;
Ειχα κ αλλη καραμπινα μετα το δικαννο μια 391 αλλα δεν μου εκατσε ποτε. Την εδωσα κ πηρα την l4s γιατι την ενιωθα πολυ καλα. Καθεται καλα ναι τωρα πρεπει να το συνηθισω λιγο για να πω αν καθεται το ιδιο καλα ή οχι.
 
Καλησπερα σας.
Σημερα τουφεκισα πρωτη φορα με την l4s που μολις απεκτησα. Τουφεκισα αγριοπεριστερα σε νορμαλ αποστασεις 20-30 μετρα με το μαμα τσοκ 4 αστρα και φυσιγγια BP 32 K 30 gr. Ενω τα πουλια ξεπουπουλιαζονταν δεν επεφταν ξερα και προβληματιστηκα οσον αφορα την διατρητικοτητα της καννης. Θα πρεπει λετε να παω σε after market τσοκ? Με το aya τα τουφεκαγα κ φρεναραν σαν να πεφτουν σε τοιχο.

το L4S είναι ελαφρύ και αν πήρες Initial ή black είναι ακόμα πιο ελαφρύ από την Grey Hunter,,,ίσως στο swing να οδηγάς το όπλο πολύ πιο γρήγορα από ότι χρειάζεται και αυτό να σε έκανε να κατάλαβες ότι θες λιγότερη κίνηση ώστε να μείνεις πίσω στις τουφεκιές σου

το μόνο σίγουρο είναι ότι το όπλο δεν πάσχει από διάτρηση,έχω κάνει δοκιμές σε τενεκέ στημένο στα 35-40 μέτρα και τρύπαγε και συγκεκριμένα με του ΔΥ το 36 τρύπαγε και την πίσω μεριά του τενεκέ διαμπερές

έχω κυνηγήσει πολλές φορές αγριοπερίστερα και 2 φορές βγήκα περσι για φάσσα και τα ματσούκωνα

το όπλο στα μέτρα σου και θα το ευχαριστηθείς !

@ στην επόμενη έξοδο σου δοκίμασε άλλο φυσίγγι
 
το L4S είναι ελαφρύ και αν πήρες Initial ή black είναι ακόμα πιο ελαφρύ από την Grey Hunter,,,ίσως στο swing να οδηγάς το όπλο πολύ πιο γρήγορα από ότι χρειάζεται και αυτό να σε έκανε να κατάλαβες ότι θες λιγότερη κίνηση ώστε να μείνεις πίσω στις τουφεκιές σου

το μόνο σίγουρο είναι ότι το όπλο δεν πάσχει από διάτρηση,έχω κάνει δοκιμές σε τενεκέ στημένο στα 35-40 μέτρα και τρύπαγε και συγκεκριμένα με του ΔΥ το 36 τρύπαγε και την πίσω μεριά του τενεκέ διαμπερές

έχω κυνηγήσει πολλές φορές αγριοπερίστερα και 2 φορές βγήκα περσι για φάσσα και τα ματσούκωνα

το όπλο στα μέτρα σου και θα το ευχαριστηθείς !

@ στην επόμενη έξοδο σου δοκίμασε άλλο φυσίγγι
Ευχαριστω Παυλο!
 
Back
Top