Fabarm Team

Το φρανκι δν μου αρέσει καθόλου. Με βλέπω να μην ξεφεύγω από beretta και να καταλήγω στο Silver pigeon 1 σε ατσάλινο με 67 πόντους. Ξέρει κανείς αν αναμένεται να φέρουν Ελλάδα το ελος β2 ή d2 σε ατσάλινο?
κανε ενα τηλ.στον Τουρι, που ειναι αντιπρωσοπος
 
Καλησπερα σας , μηπως υπαρχει καποιο βιντεο η φιλος που μπορει να μας δειξει με ποιον τροπο κρατιεται η σουστα που ειναι κατω απο τον μειοτηρα φυσσιγιων? Και πως αυτος επισης καθεται στο οπλο? xlr το μοντελο ... Ευχαριστω εκ των προτερων :) :)
 
Καλησπέρα.θελω να παρω την fabarm xlr waterfowel.μονο για κυνηγι καρτεριου.εχει καποιος άποψη;
Πολύ ωραίο κοντάκι άκρως κυνηγητικο και αν θέλει κάποια τροποποίηση με τις φλαντζες πιστεύω ότι θα γίνει δουλειά
Άριστη κάννη βλητικα κι όσοι καρτεριτζηδες την έχουν(την κάννη γενικά)είναι υπερευχαριστημενοι,προσωπικά μ έχει ενθουσιάσει η composite που έχει τι ίδιο κοντάκι(λογικά)με την waterfowel
Στο καθάρισμα είναι λίγο μπελαλίδικη αλλά μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος ;)
 
Last edited:
γεια σου φίλε Χάρη,

την πήρα αρχές Αυγούστου σε 76εκ κάννη,από τότε έχω κάνει έναρξη ρίχνοντας 2 κουτιά και σκοπευτήριο άλλα 22-23 κουτιά φυσίγγια με τα σημερινά έχοντας το όπλο ακαθάριστο

σου παραθέτω μερικές φωτό που έβγαλα τώρα να πάρεις ιδέα από το πόσο βρωμίζει,,το αφήνω επίτηδες ακαθάριστο μέχρι τα 1500 φυσίγγια μια δοκιμή που είχα κάνει και με την L4S

κατα τα άλλα όπως τα είπε ο Μάκης,,το κοντάκι της είναι μαγικό η σκοπευτική γραμμή της το κάτι άλλο,σκανδάλη έχει ίδια με την L4S που έχω άμεση κοφτή χωρίς κενό,,,για την κάννη της δεν θέλω να ευλογήσω τα γένια μου αλλά δεν μπορώ να μη πω ότι είναι καταπληκτική ,,,το Gemini 3* non ported που δοκίμασα σήμερα της ταίριαξε γάντι

37173718371937203721
 
Last edited:
Παυλο φιλε μου δεν μένω Αθήνα.μακαρι για να το δοκίμαζα.δεν πειράζει όμως.με βοηθήσατε πολυ και καταλαβα για τι όπλο πρόκειται.μονο να μου «κάτσει»καλα.και μια ερώτηση τελευταια.τα τσοκ που εχει:long-extreme-small και ένα έσω έξω extreme.για Εξηγείστε μου γιατι εγω έξω το 1*_3*_5*.ειναι τα αντίστοιχα;και το έσω -έξω τι ειναι;ευχαριστω.
 
Καλησπερα κυριοι,
Ζαχαρωνω μια l4s 71cm που βρηκα. Ωραιο κοντακι με γοητευσε. Ειχα πιασει κ μια 66cm και μου φανηκε ακομα πιο μανιτζεβελο στην επωμιση. Να εχουν διαφορα σημαντικη στο βαρος? Δν ειχε ζυγαρια ο ανθρωπος. Εχει καποιος την l4s σε 71 cm να μας πει ποσο ζυγιζει?
 
Καλησπερα κυριοι,
Ζαχαρωνω μια l4s 71cm που βρηκα. Ωραιο κοντακι με γοητευσε. Ειχα πιασει κ μια 66cm και μου φανηκε ακομα πιο μανιτζεβελο στην επωμιση. Να εχουν διαφορα σημαντικη στο βαρος? Δν ειχε ζυγαρια ο ανθρωπος. Εχει καποιος την l4s σε 71 cm να μας πει ποσο ζυγιζει?
3050-3100
 
Παυλο φιλε μου δεν μένω Αθήνα.μακαρι για να το δοκίμαζα.δεν πειράζει όμως.με βοηθήσατε πολυ και καταλαβα για τι όπλο πρόκειται.μονο να μου «κάτσει»καλα.και μια ερώτηση τελευταια.τα τσοκ που εχει:long-extreme-small και ένα έσω έξω extreme.για Εξηγείστε μου γιατι εγω έξω το 1*_3*_5*.ειναι τα αντίστοιχα;και το έσω -έξω τι ειναι;ευχαριστω.
Εάν βρίσκεσαι Αθήνα ευχαρίστως να το ρίξεις πριν την αγορά !

Εχοντας αποκτήσει προσφατα και εγω την ΧLR composite εχω θετικες εντυπωσεις ...
Μιας και το πηρα μεταχειρησμενο εμενα ειχε μαζι το 2/10 5/10 και 7/10
Εχοντας ριξει μονο με το 5/10 στα 30 μετρα ειδα οτι μεχρι εκει ειναι καλα , σε παραπανω μετρα χρειαζεται το οπλο μου πιο συγκετρωτικο choke
Αλλα κατι τετοιες απαντησεις μονο ο Κ. παυλος μπορει βοηθησει μιας και εχει ριξει αρκετα φυσιγγια με δαυτην
@Pavlos Υπαρχει καποιο choke που θα μπορει να μου δωσει καλη συγκεντρωση στα 40-45 μετρα εναντι του 7/10? Η εξισου το 7/10 ειναι ικανοποιητικο για αυτα τα μετρα?

Συμπληρωνω οτι με ολα τα choke εκτος τους 9/10 μπορεις να ριξεις ατσαλινα σκαγια γραφει το manual

3747
 
στα τσοκ που έχω και είναι ίδια στην L4S και XLR γράφουν επάνω ότι μπορούν να ρίξουν ατσάλι ακόμα και το full

ένα kicks mod ( 5.5/10 στην κάννη μας ) θα σε καλύψει σε αυτές τις αποστάσεις με καλύτερη συγκέντρωση από το μαμα 7/10,,,αν ψάξεις στις βλητικές δοκιμές έχω βγάλει πολλές τουφεκιές με αυτά τα τσοκ με την L4S,,,το Kicks είναι καλύτερο

από σήμερα είμαι πρωινή βάρδια οπότε αν έχω όρεξη θα γίνει σύγκριση τα μαμα με τα gemini
 
Καλησπερα φιλοι fabarmαδες,μηπως γνωριζει καποιος φιλος να μου πει αν η συγκεκριμενη προεκταση αποθηκης κανει για το Η4 που εχω;μη την παρω τσαμπα.ευχαριστω

https://www.car.gr/parts/view/20325779/
Ακόμη την πουλάει....;;; .sarcastic. .sarcastic.
Λογικά ναι τεριάζει.....Όλα αυτά τα Fabarm έχουν τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά αν τα παρατηρήσεις.....άρα κατά 90% θα τεριάζει....
 
Back
Top