Fabarm Team

Στην έκθεση είδα και έπιασα την L4s. Αν το λογότυπο του μοντέλου στο πλάι ήταν στο μισό μέγεθος και η πάπια στο μισό πάχος, νομίζω ότι αισθητικά τουλάχιστον θα κέρδιζε αρκετούς πόντους.
Σε εφαρμογες ομως πρεπει να παραδεχτουμε οτι ειναι πολυ καλη συγκριτικα και με ακριβοτερες καραμπινες. Υπαρχουν και αρκετες μεταχειρισμενες και δεν ξερω τον λογο...
Στα αυτογεμη ειναι και θεμα τυχης τι θα σου κατσει..
 
Εγω παιδια δυστυχως δεν εχω ριξει την L4S αλλα την εχω επωμισει και λυσει για καθαρισμα με γνωστο μου! Μου φανηκαν ποιοτικα τα ξυλα, καλη η λαβη και τα μεταλλικα εξαρτηματα (σιδηροδρομος, πιστονι κλπ) πολυ ποιοτικα! Δεν ξερω αν εχει βγαλει σε κανεναν προβληματα! Ο γνωστος μου παντως δεν ειχε κανενα θεμα!
 
Στην έκθεση είδα και έπιασα την L4s. Αν το λογότυπο του μοντέλου στο πλάι ήταν στο μισό μέγεθος και η πάπια στο μισό πάχος, νομίζω ότι αισθητικά τουλάχιστον θα κέρδιζε αρκετούς πόντους.
Είναι ένα θεμα το παχος της παπιας στα όπλα αεριων ... Εκεί εχει το πανω χέρι η μπερετα λόγο σχεδιασμου του πιστονιου
 
Ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε μετα απο τοσα χρονια εμπειριας και απο τα οσα μοιραζομαστε μεταξυ μας που ειναι το τυρι και που ειναι η φακα.Η L4ς ειναι πραγματι ενα ποιοτικο προιιον που προσφερει πολλα περισσοτερα απο οσα καλειται να πληρωσει καποιος΄.Η εταιρεια εχοντας εξασφαλησει τη βλητικη αποδοση με το πατανταρισμενο Τribore εως το 2030 προσπαθει να βελτιωσει τα αδυνατα σημεια της και αυτο το βλεπουμε σιγουρα σε αυτο το μοντελο της.Εγω προσωπικα το σεβομαι και μπορω οπου και οταν χρειασθει να το υποστηρηξω.
 
Είναι ένα θεμα το παχος της παπιας στα όπλα αεριων ... Εκεί εχει το πανω χέρι η μπερετα λόγο σχεδιασμου του πιστονιου
Το δυνατο η αδυνατο σημειο ενος αυτογεμους θα πρεπει να εκτιμαται και κρινεται απο τον καθενα μας ρεαλιστικα και αντικειμενικα.Και τουτο γιατι διοτι υπαρχει ενα πολυ ποιοτικοτερο συστημα αεριων και αυτο ειναι της SX4 που αποδεικνυεται απο το παγκοσμιο ρεκορ ταχυβολιας των 12 φ.και ομως μερικες φορες εσκεμενα αρκετοι συναδελφοι αγνοουμαι να αναφερουμε μια υπεροχη .Πρεπει λοιπον προς ωφελεια μας παντα να παρουσιαζουμε εν συνολω .Το συστημα αεριων της L4ς το αδυναμο σημειο της δεν ειναι η αξιοποιστια και η λειτουργικοτητα αλλα η διατηρηση της καθαροτητας.Εχουν υποβληθει mail στην εταρεια για να βελτιωσει αυτο το σημειο μια και ειναι αποτρεπτικος παραγοντας αγορας με αρκετους συναδελγους που συζητω παροτι εχω αποδειξει την βλητικη υπεροχη συγκριτικα και πρακτικα.
 
Kαλησπερα στους αγαπητους συναδελφους.Εχω την αισθηση οτι σιγα σιγα στο πεδιο του μεγαλου ανταγωνισμου οι εταιρειες περνουν στο fashion show.Bλεπε και στο σαιτ της Breda για το μοντελο της το 930ιχ μiα παρομοια εικονα οπως μας παρουσιασες αγαπητε konstantine.Oι ευρωπαιοι κυνηγοι συναδελφοι οπως Αγγλια ΄Γαλλια ειναι μοδατοι εδω και πολλα χρονια.Ισως και εμεις να γινομαι μοδατοι.Τελικα τι αναγκαζεται καποιος να κανει για να βγαλει τον επιουσιο.
Ακριβώς όπως τα λες Pit το βλέπουμε καθημερινά και σε άλλα προϊόντα και ειδικά άμα θέλουν να δώσουν μια πινελιά διαφορετικού όπως sport ,racing σε ρολογια και αμάξια .
 
Ακριβώς όπως τα λες Pit το βλέπουμε καθημερινά και σε άλλα προϊόντα και ειδικά άμα θέλουν να δώσουν μια πινελιά διαφορετικού όπως sport ,racing σε ρολογια και αμάξια .
Χαιρομαι ιδιαιτερα που εχεις απολυτη συνειδηση και αυτο ευχομαι για ολους τους συναδελφους.
 
Το δυνατο η αδυνατο σημειο ενος αυτογεμους θα πρεπει να εκτιμαται και κρινεται απο τον καθενα μας ρεαλιστικα και αντικειμενικα.Και τουτο γιατι διοτι υπαρχει ενα πολυ ποιοτικοτερο συστημα αεριων και αυτο ειναι της SX4 που αποδεικνυεται απο το παγκοσμιο ρεκορ ταχυβολιας των 12 φ.και ομως μερικες φορες εσκεμενα αρκετοι συναδελφοι αγνοουμαι να αναφερουμε μια υπεροχη .Πρεπει λοιπον προς ωφελεια μας παντα να παρουσιαζουμε εν συνολω .Το συστημα αεριων της L4ς το αδυναμο σημειο της δεν ειναι η αξιοποιστια και η λειτουργικοτητα αλλα η διατηρηση της καθαροτητας.Εχουν υποβληθει mail στην εταρεια για να βελτιωσει αυτο το σημειο μια και ειναι αποτρεπτικος παραγοντας αγορας με αρκετους συναδελγους που συζητω παροτι εχω αποδειξει την βλητικη υπεροχη συγκριτικα και πρακτικα.
Σίγουρα το σύστημα την browning είναι ταχυβολο και αξιόπιστο αλλά είναι και πιο χοντρό όχι ότι είναι χειρότερο από το Μπερέτα
 
Σίγουρα το σύστημα την browning είναι ταχυβολο και αξιόπιστο αλλά είναι και πιο χοντρό όχι ότι είναι χειρότερο από το Μπερέτα
Εμεις δεν θα πρεπει να λεμε ποιο ειναι το καλλιτερο η το χειροτερο αλλα να επισυμενουμε προς ωφελος μας ποιο ειναι το αδυνατο η δυνατο σημειο του συστηματος ωστε να παιρνουμε ποιο σωστες και ολοκληρωμενες αποφασεις.
 
Το συστημα αεριων της L4ς το αδυναμο σημειο της δεν ειναι η αξιοποιστια και η λειτουργικοτητα αλλα η διατηρηση της καθαροτητας.Εχουν υποβληθει mail στην εταρεια για να βελτιωσει αυτο το σημειο μια και ειναι αποτρεπτικος παραγοντας αγορας με αρκετους συναδελγους που συζητω παροτι εχω αποδειξει την βλητικη υπεροχη συγκριτικα και πρακτικα.
Με αυτα που ειχα δει στις φωτο που δυστηχως εχουν "χαθει" αλλα μπορουν να διαβαστουν καποια σχολια δεν θα το ελεγα καθολου..καθε αλλο...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-team.276/page-53#post-341006
Το θεωρω γελοιο να αναφερομαστε για συγχρονα οπλα αεριων πχ beretta, fabarm,winchester κ να λεμε δεν τα αγοραζω γιατι λερωνουν πολυ(ισως αυτοι που το λενε να μην εχουν δει ποσο λερωναν παλαιοτερα συστηματα αεριων) κ θα παρω αδρανειας γιατι δεν θελουν καθαρισμα..και να πω οτι το λεει καποιος που κανει καθημερινες εξοδους παει στο διαολο αλλα για καποιον που κυνηγαει Σ/Κ κατι τρεχει....
Ε τοτε ας παρουν κ ενα δικαννο να το "σπανε" καθε φορα κ να περνανε την βεργα απ τις καννες(αν το κανουν κ αυτο..)και ξανα κλεισιμο κ στην θεση του..
Ο μονος λογος που θα απεφευγα την αγορα ενος οπλου αεριου ειναι αν μετα απο καποιες τουφεκιες πνιγοταν στην κυριολεξια απο τα καταλοιπα κ δημιουργουσε εμπλοκες( και αν αυτο συνεβενε μια φορα κ εναν καιρο θεωρω πως σημερα ειναι αδυνατον κατι τετοιο) αλλιως αν μου αρεσε εμφανισιακα θα το επερνα ακομα κ αν γινοταν κατραμι...ποσο θα παρει ολη η ιστορια μεχρι να καθαριστει?
Και αυτο το λεω εγω που δεν συνηθιζω να νταντευω-χαιδευω τα οπλα μου..
 
Με αυτα που ειχα δει στις φωτο που δυστηχως εχουν "χαθει" αλλα μπορουν να διαβαστουν καποια σχολια δεν θα το ελεγα καθολου..καθε αλλο...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-team.276/page-53#post-341006
Το θεωρω γελοιο να αναφερομαστε για συγχρονα οπλα αεριων πχ beretta, fabarm,winchester κ να λεμε δεν τα αγοραζω γιατι λερωνουν πολυ(ισως αυτοι που το λενε να μην εχουν δει ποσο λερωναν παλαιοτερα συστηματα αεριων) κ θα παρω αδρανειας γιατι δεν θελουν καθαρισμα..και να πω οτι το λεει καποιος που κανει καθημερινες εξοδους παει στο διαολο αλλα για καποιον που κυνηγαει Σ/Κ κατι τρεχει....
Ε τοτε ας παρουν κ ενα δικαννο να το "σπανε" καθε φορα κ να περνανε την βεργα απ τις καννες(αν το κανουν κ αυτο..)και ξανα κλεισιμο κ στην θεση του..
Ο μονος λογος που θα απεφευγα την αγορα ενος οπλου αεριου ειναι αν μετα απο καποιες τουφεκιες πνιγοταν στην κυριολεξια απο τα καταλοιπα κ δημιουργουσε εμπλοκες( και αν αυτο συνεβενε μια φορα κ εναν καιρο θεωρω πως σημερα ειναι αδυνατον κατι τετοιο) αλλιως αν μου αρεσε εμφανισιακα θα το επερνα ακομα κ αν γινοταν κατραμι...ποσο θα παρει ολη η ιστορια μεχρι να καθαριστει?
Και αυτο το λεω εγω που δεν συνηθιζω να νταντευω-χαιδευω τα οπλα μου..
Αυτη ειναι η ωμη αληθεια οπως τα λες αλλα τα πραγματα στη πραξη διαφερουν πολυ.Σε διαβεβαιω για αυτο.
 
αλλα τα πραγματα στη πραξη διαφερουν πολυ.Σε διαβεβαιω για αυτο.
Θα χαρω πολυ να τα ακουσω-σε ακουσω..
Fabarm μπορει να μην εχω,ομως ειχα,εχω(και θα εχω)καραμπινα αεριων mossberg 9200 που ριχνεις 4-5 τουφεκιες κ οταν αφαιρεσεις την παπια κ την πιασεις μαυριζει το χερι..Αν μετα απο ενα κυνηγι την αφησω ακαθαριστη κ παω την επομενη μερα με το που θα τραβηξω το κλειστρο πισω θα "νιωσω" τα καταλοιπα..
Δεν πιστευω καμια ιταλικη καραμπινα να εχει αυτο το θεμα..γι αυτο τον λογο ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση να ακουω να παραπονιουνται κατοχοι αυτων των οπλων...
Ενας μου ειχε πει για γνωστο μοντελο που εχει 10χρονια οτι ειναι ευχαριστημενος κ δεν του εχει κανει ποτε εμπλοκη(τι αλλο θες??)αλλα βαριεται να την καθαριζει....
Ο αλλος με αδρανειας μου λεει μια φορα την εναρξη κ μια στην ληξη την "πετρελαιωνω" κ ειμαι οκ..και λεω τι μου λεει τωρα......εγω ειμαι φαινομενο δηλαδη............
Θα συμφωνησω ομως οτι το καθαρισμα ειναι βαρετο κ ειδικα αμεσως μετα απο ενα πχ πολυωρο περπατητο..επιβαλλετε ομως να γινεται για καθε οπλο..

Ας μου επιτραπει να σα; καληνυκτησω για αποψε.
Kαλο βραδυ!
 
Θα χαρω πολυ να τα ακουσω-σε ακουσω..
Fabarm μπορει να μην εχω,ομως ειχα,εχω(και θα εχω)καραμπινα αεριων mossberg 9200 που ριχνεις 4-5 τουφεκιες κ οταν αφαιρεσεις την παπια κ την πιασεις μαυριζει το χερι..Αν μετα απο ενα κυνηγι την αφησω ακαθαριστη κ παω την επομενη μερα με το που θα τραβηξω το κλειστρο πισω θα "νιωσω" τα καταλοιπα..
Δεν πιστευω καμια ιταλικη καραμπινα να εχει αυτο το θεμα..γι αυτο τον λογο ειλικρινα μου κανει μεγαλη εντυπωση να ακουω να παραπονιουνται κατοχοι αυτων των οπλων...
Ενας μου ειχε πει για γνωστο μοντελο που εχει 10χρονια οτι ειναι ευχαριστημενος κ δεν του εχει κανει ποτε εμπλοκη(τι αλλο θες??)αλλα βαριεται να την καθαριζει....
Ο αλλος με αδρανειας μου λεει μια φορα την εναρξη κ μια στην ληξη την "πετρελαιωνω" κ ειμαι οκ..και λεω τι μου λεει τωρα......εγω ειμαι φαινομενο δηλαδη............
Θα συμφωνησω ομως οτι το καθαρισμα ειναι βαρετο κ ειδικα αμεσως μετα απο ενα πχ πολυωρο περπατητο..επιβαλλετε ομως να γινεται για καθε οπλο..


Kαλο βραδυ!
Kαλησπερα και παλι.Εχεις πληρη αντιληψη το τι ακριβως συμβαινει με υπερβολικη μουτζουρα στο συστημα αεριων και για οσους συναδελφους φροντιζουν με επιμελεια τα οπλα αυτα πραγματι ξεχωριζουν για την αντοχη τους και την υπομονη τους.Προσωπικα απο το περιβαλλον μου που εχουν στη κατοχη τους Βενελλι παντα μου λενε οταν καθαριζω την Η 368 χαρα στην υπομονη σου μου λενε καθε φορα και απαντω ακομα περισσοτερο καθαρισε ενα λεπτο τωρα και το δικο μας να σε ξεκουρασει.Βλεπεις αγαπητε μου απο το 2004 καθαριζω 3 οπλα Fabarm και 2 βενελλι και πριν ενα χρονο επωλησα την Η 368 σε αριστη κατασταση.Η αληθεια ειναι μια αλλα το κεφι και το γουστο υποκειμενικο.
 
Αγαπητε Τασο παντα το αισθητικο σημειο σε ενα προιον ειναι αξιο προσοχης αλλα με τα οσα γυρω μας συμβαινουν θα ελεγα να εστειασουμε στην ουσια που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι το συνολικο πακετο που επιλεγει ο καθενας μας συμφωνα με το προσωπικο του κριτιριο .Ολα στη ζωη ειναι μια ζυγαρια.
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Άλλωστε προσωπική άποψη καταθέτω, η οποία δεν αποτελεί και συμβόλαιο, το γούστο διαμορφώνεται και από το αποτέλεσμα καιι την εμπειρία
 
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Άλλωστε προσωπική άποψη καταθέτω, η οποία δεν αποτελεί και συμβόλαιο, το γούστο διαμορφώνεται και από το αποτέλεσμα καιι την εμπειρία
Χαιρομαι για την ευγενια σου και την κατανοηση.
 
Κυριοι επειδη ειμαι εν δυναμει υποψηφιος για νεα αγορα θα ηθελα να ακουσω αποψεις ποια θα ηταν η επιλογη σας μαι 930ιχ αφηνοντας πισω μια ιστορια με τη fabarm η να παραμεινω σε ενα μοντελο της οπως ειναι σημερα η L4s ασχετα το ποσο της αγορας .Η ερωτηση μου υποβαλεται εμμεσα μεσω εμου για να εξυπηρετησουμε τον κολητο μου και συνκυνηγο μου.
 
Κυριοι επειδη ειμαι εν δυναμει υποψηφιος για νεα αγορα θα ηθελα να ακουσω αποψεις ποια θα ηταν η επιλογη σας μαι 930ιχ αφηνοντας πισω μια ιστορια με τη fabarm η να παραμεινω σε ενα μοντελο της οπως ειναι σημερα η L4s ασχετα το ποσο της αγορας .Η ερωτηση μου υποβαλεται εμμεσα μεσω εμου για να εξυπηρετησουμε τον κολητο μου και συνκυνηγο μου.
Αστην 930 και μείνε στην l4 αν θες τη γνώμη μου.συμφορουμιτης πουλάει τη δικιά του η οποία πραγματικά είναι σε καινούργια κατάσταση και πολύ προσεγμενη και σε πολύ καλή τιμη
 
Κυριοι επειδη ειμαι εν δυναμει υποψηφιος για νεα αγορα θα ηθελα να ακουσω αποψεις ποια θα ηταν η επιλογη σας μαι 930ιχ αφηνοντας πισω μια ιστορια με τη fabarm η να παραμεινω σε ενα μοντελο της οπως ειναι σημερα η L4s ασχετα το ποσο της αγορας .Η ερωτηση μου υποβαλεται εμμεσα μεσω εμου για να εξυπηρετησουμε τον κολητο μου και συνκυνηγο μου.
L4s σου προτείνω και εγω.
 
Back
Top