Fabarm Team

Χρήστο βραχυκύκλωσα ποιά μεταλλική φλάντζα λες ρε φίλε ; Δεν θυμάμαι μεταλλική φλάντζα και ανοιγόκλεισα άπειρες φορές το κοντάκι. Εκτός κι αν εννοείς την ροδέλα από το μπουλόνι.
Ειμαι επηρεασμενος απο τη urika. Αν δεν ειναι ιδιας φιλισοφιας ξεχασε αυτο που εγραψα. Μεταλλικη φλαντζα εννοω αυτήν που παταει στη πατουρα του κοντακιου προς τέλος οπου σφιγγει εκει η τζαβετα με το παξιμάδι της. Ανάλογα με την κληση πρεπει να συμφωνει και η τρυπα της μεταλλικής φλαντζας μεσα απο την οποια θα περνα η τζαβετα...
Να με συγχωρείς για το βραχυκύκλωμα... :)
 
Last edited:
Να δωσω μια αιρετικη...αποψη??Δοκιμασες πρωτα χωρις καθολου παρεκλιση ?? ή και με αναποδη...Ισως η αναλυση της ασκησης των δυναμεων στον ωμο να σε βοηθησει λιγο...ισως ερθεις πιο κοντα στο κεντρο..
μια δοκιμη δεν βλαπτει...πριν κανεις και αλλα κοψεραψε.
Γιώργο ξεκίνησα έτσι όπως γράφω εδώ στον Νικήτα:http://oplognosia.com/?p=10860 . Οταν είδα οτι δεν μου κάθεται η τουφεκιά με τις 2 φλάντζες ξεκίνησα από το μηδέν και η πρώτη δοκιμή ήταν χωρίς καθόλου φλάντζα και συνέχισα με κάθε δυνατό συνδυασμό φλαντζών. Νομίζω οτι ανέβασα και φωτογραφίες παλαιότερα.

Τέλος πάντων , τώρα που ανακάλυψα τι εμποδίζει το κοντάκι να πάρει περισσότερο καστ οφ ξέρω τι θα κάνω. Το κακό είναι οτι τέλειωσε το κυνήγι και θα με φάνε τα χιλιόμετρα μέχρι το σκοπευτήριο. .hair.
 
Οκ σορυ μου ξεφυγαν τα ποστ αυτα,εχω και εγω παρομοιο θεμα ο,οτι και αν κανω η τουφεκια μου φευγει λιγο πανω και λιγο αριστερα οποτε δοκιμαζω οτι τρελο σκεπτομαι πριν το ....ρυθμιζομενο κοντακι η την αλλαγη οπλου!!!
 
Ειμαι επηρεασμενος απο τη urika. Αν δεν ειναι ιδιας φιλισοφιας ξεχασε αυτο που εγραψα. Μεταλλικη φλαντζα εννοω αυτήν που παταει στη πατουρα του κοντακιου προς τέλος οπου σφιγγει εκει η τζαβετα με το παξιμάδι της. Ανάλογα με την κληση πρεπει να συμφωνει και η τρυπα της μεταλλικής φλαντζας μεσα απο την οποια θα περνα η τζαβετα...
Να με συγχωρείς για το βραχυκύκλωμα... :)
Καθόλου βραχυκύκλωμα Χρήστο. Πολύ καλά τα λες. Ούτε εγώ ξέρω πως ακριβώς είναι στη Fabarm, αλλά είτε "φλάντζα" είτε "ροδέλα", αν δεν διαμορφωθεί η τρύπα της έτσι ώστε να επιτρέπει την επιπλέον παρέκκλιση της τζαβέτας, είναι προφανές ότι όσες φλάντζες κλίσης κι αν βάλουμε, και όσο κι αν φάμε το ξύλο στη τρύπα του κοντακιού, δεν πρόκειται να αυξηθεί το cast-off (περισσότερο από όσο έχει προβλέψει η εταιρεία με τις φλάντζες που παρέχει...);) ... το μόνο που θα "καταφέρουμε" είναι να μην κάνει καλή επαφή το κοντάκι με τη βάση, παρά μόνο από τη μια μεριά (αριστερά) ...;)
 
Καθόλου βραχυκύκλωμα Χρήστο. Πολύ καλά τα λες. Ούτε εγώ ξέρω πως ακριβώς είναι στη Fabarm, αλλά είτε "φλάντζα" είτε "ροδέλα", αν δεν διαμορφωθεί η τρύπα της έτσι ώστε να επιτρέπει την επιπλέον παρέκκλιση της τζαβέτας, είναι προφανές ότι όσες φλάντζες κλίσης κι αν βάλουμε, και όσο κι αν φάμε το ξύλο στη τρύπα του κοντακιού, δεν πρόκειται να αυξηθεί το cast-off (περισσότερο από όσο έχει προβλέψει η εταιρεία με τις φλάντζες που παρέχει...);) ... το μόνο που θα "καταφέρουμε" είναι να μην κάνει καλή επαφή το κοντάκι με τη βάση, παρά μόνο από τη μια μεριά (αριστερά) ...;)
Α γεια σου! .shake hands.
:)
 
Aπευθυνω χαιρετισμο σε ολα τα μελη του Fabarm team ως νεο εισερχομενο μελος.Ειναι η πρωτη μου εμπειρια να συμετασχω και να γραφω σ ενα foroum και θα επιθυμουσα την επειικια σας σε καποια πιθανη αστοχια μου.Ευχαριστω εκ των προτερων για την φιλοξενια .Σας απευθυνομαι με το προσωνυμιο PIT μη γνωριζοντας πως να το καταχωρησω στο εικονιδιο .Ερχομαι κοντα σας ως κατοχος μιας Η 368 lux με μια εμπειρια μαζι της 14 ετων την οποια και επωλησα πριν ενα χρονο χωρις βεβαια να ξεχασω τις ομορφες στιγμες που μου χαρισε.Mπορω να μοιρασθω μαζι σας την συμπεριφορα του οπλου ολα αυτα τα χρονια ωστε και εγω να προσθεσω κατι ωφελιμο στους συναδελφους του forum.H επομενη αγορα ειναι κατα το αυτονοητο παλι fabarm το L4s το συντομοτερο δυνατο μιας και προκειται για αριστερη που δεν υπαρχει διαθεσιμη αυτη τη στιγμη αναμενεται τον Ιουλιο.Ευχομαι υγεια και καλες στιγμες σε ολους.
 
Aπευθυνω χαιρετισμο σε ολα τα μελη του Fabarm team ως νεο εισερχομενο μελος.Ειναι η πρωτη μου εμπειρια να συμετασχω και να γραφω σ ενα foroum και θα επιθυμουσα την επειικια σας σε καποια πιθανη αστοχια μου.Ευχαριστω εκ των προτερων για την φιλοξενια .Σας απευθυνομαι με το προσωνυμιο PIT μη γνωριζοντας πως να το καταχωρησω στο εικονιδιο .Ερχομαι κοντα σας ως κατοχος μιας Η 368 lux με μια εμπειρια μαζι της 14 ετων την οποια και επωλησα πριν ενα χρονο χωρις βεβαια να ξεχασω τις ομορφες στιγμες που μου χαρισε.Mπορω να μοιρασθω μαζι σας την συμπεριφορα του οπλου ολα αυτα τα χρονια ωστε και εγω να προσθεσω κατι ωφελιμο στους συναδελφους του forum.H επομενη αγορα ειναι κατα το αυτονοητο παλι fabarm το L4s το συντομοτερο δυνατο μιας και προκειται για αριστερη που δεν υπαρχει διαθεσιμη αυτη τη στιγμη αναμενεται τον Ιουλιο.Ευχομαι υγεια και καλες στιγμες σε ολους.
Καλησπέρα συνάδελφε,πέρασε μια βόλτα και από δω https://www.hunterslife.gr/forums/posts/383227/ να γνωριστούμε καλύτερα!
 
Aπευθυνω χαιρετισμο σε ολα τα μελη του Fabarm team ως νεο εισερχομενο μελος.Ειναι η πρωτη μου εμπειρια να συμετασχω και να γραφω σ ενα foroum και θα επιθυμουσα την επειικια σας σε καποια πιθανη αστοχια μου.Ευχαριστω εκ των προτερων για την φιλοξενια .Σας απευθυνομαι με το προσωνυμιο PIT μη γνωριζοντας πως να το καταχωρησω στο εικονιδιο .Ερχομαι κοντα σας ως κατοχος μιας Η 368 lux με μια εμπειρια μαζι της 14 ετων την οποια και επωλησα πριν ενα χρονο χωρις βεβαια να ξεχασω τις ομορφες στιγμες που μου χαρισε.Mπορω να μοιρασθω μαζι σας την συμπεριφορα του οπλου ολα αυτα τα χρονια ωστε και εγω να προσθεσω κατι ωφελιμο στους συναδελφους του forum.H επομενη αγορα ειναι κατα το αυτονοητο παλι fabarm το L4s το συντομοτερο δυνατο μιας και προκειται για αριστερη που δεν υπαρχει διαθεσιμη αυτη τη στιγμη αναμενεται τον Ιουλιο.Ευχομαι υγεια και καλες στιγμες σε ολους.
Καλώς ήρθες. Στο ραδιόφωνο στις πρωινές ιχνηλασίες άκουσα οτι οι Ιταλοί δίνουν ιδιαίτερη σημασία στο μοντέλο και γι αυτό το βγάζουν αριστερό σε επαρκείς ποσότητες. Μου κάνει εντύπωση η μεγάλη αναμονή. Με το καλό να το δεχθείς.
 
Kαλησπερα στους αγαπητους συναδελφους.Ευχαριστω για το θετικο σας σχολιο στο χθεσινο σας like.Πραγματι ετσι ειναι η Fabarm ειναι μια εταιρεια που προσεχει πολυ την λεπτομερεια οχι μονο στα προιοντα της αλλα και στους εκλετους πελατες της.Η επιβαιβεωση των λογων μου ερχεται απο την ποιοτικη κατασκευη των οπλων με ιδιαιτερες εφαρμογες και καινοτομιες καθως και ολοκληρωμενη τεχνικη υποστηριξη απο την εδω αντιπροσωπια μας του κ.Τουρη.Η εμπειρια μου με τον κ. Τουρη ειναι ιδιαιτερη θα ελεγα με τα οσα αμμεσα και αποτελεσματικα ανταποκριθηκε στο μεγιστο προβλημα που μου εβγαλε η Η 368 Lux του 2004.Κυνηγω απο το 1978 εχοντας δουλεψει πολλα οπλα με τα δικα τους και αυτα προβληματακια αλλα καμμια αντιπροσωπεια δεν ανταποκριθηκε οπως η εν λογω αντιπροσωπεια μας.Σε 1ο βαθμο θα ελεγα πως οσοι ειμεθα κατοχοι των προιοντων αυτης της εταιρειας θα πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι για την ευγενη και αποτελεσματικη προσφορα της εταιρειας του κ.Τουρη.Σημειωνω οτι ειναι σπουδαια υποθεση η υποστηριξη ενος προιοντος οπως και σοβαρος λογος για να το αποκτησεις.Ζητω συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο.Στον συναδελφο Pauvlo απευθυνει χαιρετισμο ο Παναγιωτης που τον πηρε τηλεφωνο απο Βραχατι.
 
Στον συναδελφο Pauvlo απευθυνει χαιρετισμο ο Παναγιωτης που τον πηρε τηλεφωνο απο Βραχατι.

να είσαι καλά Παναγιώτη χάρηκα που τα είπαμε τηλεφωνικώς και σε περιμένω για τον καφέ !
 
Last edited:
Kαλησπερα σε ολους τους συναδελφους.Πρωτιστως να ευχαριστησω τον συναδελφο Pavlo για την προσκληση του για καφε.Ενημερωνω πως σημερα επικοινωνησα με τον Σταυρο στο Μαρκοπουλο και κατα την διαδρομη αυτη συντομα θα εχουμε την ευκαιρια να τα πουμε και απο κοντα με μεγαλη ευχαριστηση.Θα αναφερω στο αγαπητο forum και θα το θεσω ως ποος σχολιασμο οτι μεγαλος ντορος γινεται με την 930ι για τα βλητικη της αποδοση.Να υποθεσω οτι μπηκαμε στη ουρα !
 
Πέρασαν ένα ασταρι τους τοίχους στην fabarm και ξέχασαν τα μαζέψουν τα όπλα .yel..yel.
Kαλησπερα στους αγαπητους συναδελφους.Εχω την αισθηση οτι σιγα σιγα στο πεδιο του μεγαλου ανταγωνισμου οι εταιρειες περνουν στο fashion show.Bλεπε και στο σαιτ της Breda για το μοντελο της το 930ιχ μiα παρομοια εικονα οπως μας παρουσιασες αγαπητε konstantine.Oι ευρωπαιοι κυνηγοι συναδελφοι οπως Αγγλια ΄Γαλλια ειναι μοδατοι εδω και πολλα χρονια.Ισως και εμεις να γινομαι μοδατοι.Τελικα τι αναγκαζεται καποιος να κανει για να βγαλει τον επιουσιο.
 
Στην έκθεση είδα και έπιασα την L4s. Αν το λογότυπο του μοντέλου στο πλάι ήταν στο μισό μέγεθος και η πάπια στο μισό πάχος, νομίζω ότι αισθητικά τουλάχιστον θα κέρδιζε αρκετούς πόντους.
Αγαπητε Τασο παντα το αισθητικο σημειο σε ενα προιον ειναι αξιο προσοχης αλλα με τα οσα γυρω μας συμβαινουν θα ελεγα να εστειασουμε στην ουσια που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι το συνολικο πακετο που επιλεγει ο καθενας μας συμφωνα με το προσωπικο του κριτιριο .Ολα στη ζωη ειναι μια ζυγαρια.
 
Αγαπητε Τασο παντα το αισθητικο σημειο σε ενα προιον ειναι αξιο προσοχης αλλα με τα οσα γυρω μας συμβαινουν θα ελεγα να εστειασουμε στην ουσια που κατα την ταπεινη μου αποψη ειναι το συνολικο πακετο που επιλεγει ο καθενας μας συμφωνα με το προσωπικο του κριτιριο .Ολα στη ζωη ειναι μια ζυγαρια.
Απο τη στιγμη που σαν καταναλωτες κοιταμε το φαινεσθε οι εταιριες παραμελουν την ποιοτητα και φτιαχνουν εντυπωσιακα κοστουμια.εμενα προσωπικα με απωθουν τετοια μασκαρεματα αλλα περι ορεξεως..
 
Back
Top