Fabarm Team

Και γιατί τότε δεν έχουν ζήτηση?
Διότι οι εταιρίες που προαναφέρεις καταξιοθηκαν νωρίτερα.

Κι έτσι προηγούνται στη ζήτηση.

Βέβαια εγώ πούλησα και Μπερέτα και μπενελι.

Και επίσης όσο ευχαριστημένος κι αν έμεινα ποτέ δεν πήρα ίδια μάρκα όπλο.

Όλα διαφορετικη μάρκα.

Το ίδιο και στις μηχανές το ίδιο και στα αυτοκίνητα.

Αυτό δείχνει ότι δεν υποστηρίζω καμία εταιρία όσο καλή και να είναι.

Πάντα ψάχνω το κάτι άλλο.
 
Διότι οι εταιρίες που προαναφέρεις καταξιοθηκαν νωρίτερα.

Κι έτσι προηγούνται στη ζήτηση.
Νωρίτερα; Πως; Η Fabarm σαν εταιρεια προυπήρχε πολλά χρόνια πριν την Benelli που ανέφερα. Η Benelli ιστορικά δεν έχει ούτε τα μισά χρόνια ύπαρξης σε σχέση με την Fabarm και είναι η νεότερη εταιρεία από όλες τις γνωστές μεγάλες.
Αλλα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος. Εγώ επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την l4s απλά ρωτάω γιατί τις πουλάτε και μάλιστα σε τόσο εξευτελιστική τιμή εφόσον είσαστε τόσο ευχαριστημένοι και αγοράζετε άλλες εταιρίες. Εσύ ξέρω ότι ειναι οικονομικό το θέμα σου και είναι απολύτως κατανοητό. Αλλά πουλώντας τα θα μείνεις χωρίς όπλο ή έχεις και άλλο; Αν ξανααγοράσεις όπλο θα ξαναπροτειμίσεις Fabarm;

Το δίκαννο σου πάντως αν ηταν δισκάνδαλο και ακόμη καλήτερα πλάγιοκαννο θα το αγόραζα χθες. Αλλα τα μονοσκάνδαλα δίκαννα δεν μου κεινούν κανένα ενδιαφέρον. Μονοσκάνδαλο δίκαννο πέρα από σκοπευτήριο δεν βλέπω κανένα άλλο λόγο ύπαρξης του.
 
δίκαννο σου πάντως αν ηταν δισκάνδαλο και ακόμη καλήτερα πλάγιοκαννο θα το αγόραζα χθες. Αλλα τα μονοσκάνδαλα δίκαννα δεν μου κεινούν κανένα ενδιαφέρον. Μονοσκάνδαλο δίκαννο πέρα από σκοπευτήριο δεν βλέπω κανένα άλλο λόγο ύπαρξης του.
Όπως τα λές αλλά στο αντίθετο
 
Νωρίτερα; Πως; Η Fabarm σαν εταιρεια προυπήρχε πολλά χρόνια πριν την Benelli που ανέφερα. Η Benelli ιστορικά δεν έχει ούτε τα μισά χρόνια ύπαρξης σε σχέση με την Fabarm και είναι η νεότερη εταιρεία από όλες τις γνωστές μεγάλες.
Αλλα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος. Εγώ επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την l4s απλά ρωτάω γιατί τις πουλάτε και μάλιστα σε τόσο εξευτελιστική τιμή εφόσον είσαστε τόσο ευχαριστημένοι και αγοράζετε άλλες εταιρίες. Εσύ ξέρω ότι ειναι οικονομικό το θέμα σου και είναι απολύτως κατανοητό. Αλλά πουλώντας τα θα μείνεις χωρίς όπλο ή έχεις και άλλο; Αν ξανααγοράσεις όπλο θα ξαναπροτειμίσεις Fabarm;

Το δίκαννο σου πάντως αν ηταν δισκάνδαλο και ακόμη καλήτερα πλάγιοκαννο θα το αγόραζα χθες. Αλλα τα μονοσκάνδαλα δίκαννα δεν μου κεινούν κανένα ενδιαφέρον. Μονοσκάνδαλο δίκαννο πέρα από σκοπευτήριο δεν βλέπω κανένα άλλο λόγο ύπαρξης του.
Θα ξανά αγόραζα φαμπαρμ.

Η μπενελι είναι νεότερη αλλά έχει καλό όνομα στις καραμπίνες ανήκει όμως στην Μπερέτα που είναι παλαιότερη.

Θα ξαναγοραζα φαμπαρμ.

Η τιμή δεν είναι εξευτελιστική τουλάχιστον σε εμένα.

Εγώ πάλι θα αγόραζα μόνο μόνοσκανδαλο όπλο διότι έτσι έμαθα απ' τις καραμπίνες.

Όσο για το δικό μου όπλο όντως έπρεπε να χει φύγει χτες διότι είναι εντελώς αδουλευτο και από αυτά τα λίγα κυνήγια που έκανε καθαρίζονταν σχολαστικά αμέσως μετά.
 
Νωρίτερα; Πως; Η Fabarm σαν εταιρεια προυπήρχε πολλά χρόνια πριν την Benelli που ανέφερα. Η Benelli ιστορικά δεν έχει ούτε τα μισά χρόνια ύπαρξης σε σχέση με την Fabarm και είναι η νεότερη εταιρεία από όλες τις γνωστές μεγάλες.
Αλλα για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος. Εγώ επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την l4s απλά ρωτάω γιατί τις πουλάτε και μάλιστα σε τόσο εξευτελιστική τιμή εφόσον είσαστε τόσο ευχαριστημένοι και αγοράζετε άλλες εταιρίες. Εσύ ξέρω ότι ειναι οικονομικό το θέμα σου και είναι απολύτως κατανοητό. Αλλά πουλώντας τα θα μείνεις χωρίς όπλο ή έχεις και άλλο; Αν ξανααγοράσεις όπλο θα ξαναπροτειμίσεις Fabarm;

Το δίκαννο σου πάντως αν ηταν δισκάνδαλο και ακόμη καλήτερα πλάγιοκαννο θα το αγόραζα χθες. Αλλα τα μονοσκάνδαλα δίκαννα δεν μου κεινούν κανένα ενδιαφέρον. Μονοσκάνδαλο δίκαννο πέρα από σκοπευτήριο δεν βλέπω κανένα άλλο λόγο ύπαρξης του.
Πάρτη Μανώλη, καλή είναι. Μόνο να ξέρεις, η αποθήκη φυσιγγίων δεν λύνεται από πάνω, παρά μόνο ξεβιδώνει από τη βάση και είναι πολύ καπνιάρα και λερώνει πολύ το ξύλο της πάπιας. Θες ballistol με τους τόνους (υπερβολή)
 
Ποιός παιρνει καραμπίνα για να ρίχνει 24αρια αυτή είναι δουλειά του δικανου.
Υπάρχουν πάντως καραμπίνες σκοπευτικές με απλές θαλάμες και σεταρισμένες για πολύ χαμηλές γομώσεις. Και η fabarm έχει τέτοιο μοντέλο l4s (πανακρίβου)
 
Πάρτη Μανώλη, καλή είναι. Μόνο να ξέρεις, η αποθήκη φυσιγγίων δεν λύνεται από πάνω, παρά μόνο ξεβιδώνει από τη βάση και είναι πολύ καπνιάρα και λερώνει πολύ το ξύλο της πάπιας. Θες ballistol με τους τόνους (υπερβολή)
Σχεδόν σε όλα οι αποθήκες βιδωτές δεν είναι; Τι εννοείς ότι δεν λύνεται απο πάνω. Εννοείς τον σιδηρόδρομο του μπιστονιού φαντάζομαι?
Δεν με πειράζει το καθάρισμα. Εξάλλου έχω συνηθίσει γιατί μετά από κάθε κυνήγι τα καθαρίζω σχολαστικά τα όπλα μου.
Το μόνο που με αγχώνει λίγο σε αυτό το όπλο είναι ότι έχει στον μηχανισμό της μπροστά στο μπιστόνι αυτές τις πλαστικές φλαντζες που δεν ξέρω σε βάθος χρόνου πόσο αξιόπιστες είναι και αν θα βρίσκεις ευκολα ανταλλακτικά. Γιατί δεν νομίζω να μπορεί να σου φτιάξει κάποιος οπλουργός τέτοιες φλάντζες. Παρόλα αυτά μόλις με βολέψουν τα οικονομικά μου γιατί με τον μπέμπη τώρα έχουν αυξηθεί τα έξοδα μου, έχω σκοπό να αγοράσω την l4s grey hunter που έχω βάλει στο μάτι.
 
Σχεδόν σε όλα οι αποθήκες βιδωτές δεν είναι; Τι εννοείς ότι δεν λύνεται απο πάνω. Εννοείς τον σιδηρόδρομο του μπιστονιού φαντάζομαι?
Δεν με πειράζει το καθάρισμα. Εξάλλου έχω συνηθίσει γιατί μετά από κάθε κυνήγι τα καθαρίζω σχολαστικά τα όπλα μου.
Το μόνο που με αγχώνει λίγο σε αυτό το όπλο είναι ότι έχει στον μηχανισμό της μπροστά στο μπιστόνι αυτές τις πλαστικές φλαντζες που δεν ξέρω σε βάθος χρόνου πόσο αξιόπιστες είναι και αν θα βρίσκεις ευκολα ανταλλακτικά. Γιατί δεν νομίζω να μπορεί να σου φτιάξει κάποιος οπλουργός τέτοιες φλάντζες. Παρόλα αυτά μόλις με βολέψουν τα οικονομικά μου γιατί με τον μπέμπη τώρα έχουν αυξηθεί τα έξοδα μου, έχω σκοπό να αγοράσω την l4s grey hunter που έχω βάλει στο μάτι.
Εννοώ ότι η αποθήκη φυσιγγίων δεν έχει αφαιρούμενη τάπα μπροστά και πρέπει να την ξεβιδώσεις από τη βάση, αν θες να την καθαρίσεις μέσα.
Αυτό το ελαστομερές που έχει στο πιστόνι είναι φτηνό και αλλάζει εύκολα και υπάρχει σε αφθονία. Δε φθείρεται εύκολα πάντως, αλλά αν ανησυχείς πάρε ένα να το έχεις αν χρειαστεί σε καμιά 25αρια + χρόνια. Θα έχεις αλλάξει όπλο μέχρι τότε ;)
 
Μόλις κλείσει η πέρδικα τέλος Νοεμβρίου σκέφτομαι να φυλάξω το ατα και να κυνηγήσω με το φαμπαρμ από κει και πέρα.

Έχω ωραίες αναμνήσεις με το έλος από πέρυσι αν και είχε λίγα πουλιά.

Ελπίζω φέτος να έχει περισσότερες τσίχλες.
 
Σχεδόν σε όλα οι αποθήκες βιδωτές δεν είναι; Τι εννοείς ότι δεν λύνεται απο πάνω. Εννοείς τον σιδηρόδρομο του μπιστονιού φαντάζομαι?
Δεν με πειράζει το καθάρισμα. Εξάλλου έχω συνηθίσει γιατί μετά από κάθε κυνήγι τα καθαρίζω σχολαστικά τα όπλα μου.
Το μόνο που με αγχώνει λίγο σε αυτό το όπλο είναι ότι έχει στον μηχανισμό της μπροστά στο μπιστόνι αυτές τις πλαστικές φλαντζες που δεν ξέρω σε βάθος χρόνου πόσο αξιόπιστες είναι και αν θα βρίσκεις ευκολα ανταλλακτικά. Γιατί δεν νομίζω να μπορεί να σου φτιάξει κάποιος οπλουργός τέτοιες φλάντζες. Παρόλα αυτά μόλις με βολέψουν τα οικονομικά μου γιατί με τον μπέμπη τώρα έχουν αυξηθεί τα έξοδα μου, έχω σκοπό να αγοράσω την l4s grey hunter που έχω βάλει στο μάτι.
Αυτό το πολυμερές που σε αγχώνει ξέχασε το. 14 χρόνια ρίχνει σε τσιχλοκυνήγια η δικιά μου xlr και δεν έχω αλλάξει τίποτα! Μάλλον έχω αλλάξει μόνο το πέλμα στο κοντάκι!
 
Back
Top