Fabarm Team

Έχω την fabarm mode Italia, ένα παλιό απλό μοντέλο 26-27 χρόνια, με εξωτερικά τσοκ, το μόνο του μειονεκτήματα, έσπαγε η γλώσσα ανά 3-4 χρόνια. Ίσως να έφταιγα κι εγώ γιατί άφηνα πολλά λάδια στο όπλο στην αρχή που ήμουν αρχάριος. Το έχω ακόμα από τις αρχές του 2019 σα δεύτερο και κελαιδαει. Το πρώτο μου όπλο απο το 2019 είναι η fabarm l4s η οποία δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό και βγάζει μια χαρά ντουφεκιες (όπως και το παλιό). Γενικά από τη Fabarm είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά με την l4s. Εντωμεταξυ ο πεθερός μου έχει Beretta 302 εδώ και πολλά χρόνια φυσικά. Ωραίο όπλο δεν μπορώ να πω, αλλά κάνει και αυτό τις εμπλοκουλες του, είναι όλα σχετικά λοιπόν.
Η l4s ειναι καλο τουφεκι οντως. Πολυ προσεγμενο
 
Έχω την fabarm mode Italia, ένα παλιό απλό μοντέλο 26-27 χρόνια, με εξωτερικά τσοκ, το μόνο του μειονεκτήματα, έσπαγε η γλώσσα ανά 3-4 χρόνια. Ίσως να έφταιγα κι εγώ γιατί άφηνα πολλά λάδια στο όπλο στην αρχή που ήμουν αρχάριος. Το έχω ακόμα από τις αρχές του 2019 σα δεύτερο και κελαιδαει. Το πρώτο μου όπλο απο το 2019 είναι η fabarm l4s η οποία δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό και βγάζει μια χαρά ντουφεκιες (όπως και το παλιό). Γενικά από τη Fabarm είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά με την l4s. Εντωμεταξυ ο πεθερός μου έχει Beretta 302 εδώ και πολλά χρόνια φυσικά. Ωραίο όπλο δεν μπορώ να πω, αλλά κάνει και αυτό τις εμπλοκουλες του, είναι όλα σχετικά λοιπόν.
Την l4s είχα σκοπό να αγοράσω και εγώ είχα ανοίξει θέμα με ψηφοφορία μάλιστα και τους περισσότερους ψήφους τις είχε πάρει αυτή. Αλλά επειδή άκουγα και διάβαζα διάφορα προτειμισα να πάρω Benelli για μεγαλύτερη αξιοπιστία.
 
Την l4s είχα σκοπό να αγοράσω και εγώ είχα ανοίξει θέμα με ψηφοφορία μάλιστα και τους περισσότερους ψήφους τις είχε πάρει αυτή. Αλλά επειδή άκουγα και διάβαζα διάφορα προτειμισα να πάρω Benelli για μεγαλύτερη αξιοπιστία.
Να το χαρείς το οπλακι σου, μια χαρά είναι, εννοείται benelli ίσον αξιοπιστία από ότι λένε όλοι.
 
Έχω την fabarm mode Italia, ένα παλιό απλό μοντέλο 26-27 χρόνια, με εξωτερικά τσοκ, το μόνο του μειονεκτήματα, έσπαγε η γλώσσα ανά 3-4 χρόνια. Ίσως να έφταιγα κι εγώ γιατί άφηνα πολλά λάδια στο όπλο στην αρχή που ήμουν αρχάριος. Το έχω ακόμα από τις αρχές του 2019 σα δεύτερο και κελαιδαει. Το πρώτο μου όπλο απο το 2019 είναι η fabarm l4s η οποία δεν μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό και βγάζει μια χαρά ντουφεκιες (όπως και το παλιό). Γενικά από τη Fabarm είμαι πολύ ευχαριστημένος, ειδικά με την l4s. Εντωμεταξυ ο πεθερός μου έχει Beretta 302 εδώ και πολλά χρόνια φυσικά. Ωραίο όπλο δεν μπορώ να πω, αλλά κάνει και αυτό τις εμπλοκουλες του, είναι όλα σχετικά λοιπόν.
Με την l4s εχω ξεπεράσει τα 3000 φυσίγγια 28 ως 32 gr στο κυνήγι και λίγο σκοπευτήριο χωρίς το παραμικρό θέμα. Καθάρισμα μαστού, πιστονιού, αποθήκης εξωτερικά και κάννης καθε 100-150 φυσιγγια και λειτουργεί σαν ραπτομηχανή. Πλήρης καθαρισμός στην λήξη της περιόδου. Από ντουφεκιες κανένα παραπονο. Με 66cm κάννη χαίρεσαι να κάνεις περπατητο. Εξαιρετικές εφαρμογές στα μέταλλα και τα ξύλα. Πιστεύω ότι η l4s είναι κάτι περισσότερο από vfm.
 
Να το χαρείς το οπλακι σου, μια χαρά είναι, εννοείται benelli ίσον αξιοπιστία από ότι λένε όλοι.
Σε ευχαριστώ. Δεν μου έχει φύγει η καψούρα για την l4s και θέλω κάποια στιγμή να αγοράσω και ένα αερίων όπλο. Οπότε το πιθανότερο να ειναι fabarm l4s.
 
Σε ευχαριστώ. Δεν μου έχει φύγει η καψούρα για την l4s και θέλω κάποια στιγμή να αγοράσω και ένα αερίων όπλο. Οπότε το πιθανότερο να ειναι fabarm l4s.
Εγώ φίλε που χουφτωσα την initial σε γνωστό κατάστημα στο κέντρο ήταν παιχνιδάκι στο χέρι.με την καλή έννοια.Αν είχε την grey hunter να την δω από κοντά πολύ πιθανό να έπαιρνα αυτή αντί της Α400 upland αν και αυτή μ ήρθε κουτί με μια φλάντζα που αλλαξα.Ερχοταν ακούραστα στο μάτι.
Όταν μπορέσεις οικονομικά να την πάρεις ασυζητητί.Για περπατητο θα είναι όνειρο.
 
καλησπέρα στην παρέα,
Γνωρίζει κανείς τι μέγεθος είναι το σπείρωμα απ το στοχαστρο της l4s? (3 ή 2,6mm). το έχω χάσει εδώ κ 2 χρόνια κ αποφάσισα να παραγγείλω ένα, αλλά δν είμαι σίγουρος για το σπείρωμα.
Ο Καλκατζακος στο σαιτ εκει που εχει τα στοχαστρα λεει 3μμ για φαμπαρμ.
 
καλησπέρα στην παρέα,
Γνωρίζει κανείς τι μέγεθος είναι το σπείρωμα απ το στοχαστρο της l4s? (3 ή 2,6mm). το έχω χάσει εδώ κ 2 χρόνια κ αποφάσισα να παραγγείλω ένα, αλλά δν είμαι σίγουρος για το σπείρωμα.
Πάρε τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία τουρις, που έχει την fabarm να ρωτήσεις.
 
καλησπέρα στην παρέα,
Γνωρίζει κανείς τι μέγεθος είναι το σπείρωμα απ το στοχαστρο της l4s? (3 ή 2,6mm). το έχω χάσει εδώ κ 2 χρόνια κ αποφάσισα να παραγγείλω ένα, αλλά δν είμαι σίγουρος για το σπείρωμα.
Πέρυσι που έψαχνα και εγώ να αλλάξω το στόχαστρο στο baikal είχα βρει ένα άρθρο που έλεγε αναλυτικά τι σπείρωμα έχει η κάθε εταιρία στο στόχαστρο. Κάποιες εταιρίες δεν είχαν σταθερό σπείρωμα σε όλα τα μοντέλα. Αν το ξαναβρώ θα το δημοσιεύσω να υπάρχει.
 
2,6mm ταιριάζει σε:
  • BERETTA
  • BENELLI
  • FRANCHI (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 3mm σπείρωμα)
  • BREDA (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 3mm σπείρωμα)
  • BAIKAL (Κάποια έχουν σπείρωμα 2,8mm και προσαρμόζουμε 2,6mm με κόλλα)
  • BETTINSOLI (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 3mm σπείρωμα)
  • BERNADELLI
Η διάμετρος σπειρώματος 3,00mm ταιριάζει σε:
  • BAIKAL (Κάποια όπλα έχουν σπείρωμα 3mm)
  • BROWNING (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 3,5mm σπείρωμα)
  • WINCHESTER
  • CZ-USA
  • FABARM
  • ZABALLA
  • RIZZINI
  • BETTINSOLI (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 2,6mm σπείρωμα)
  • BREDA (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 2,6mm σπείρωμα)
  • FRANCHI (Κάποια μοντέλα έχουν παραχθεί και με 2,6mm σπείρωμα)
 
Τα έχουμε γράψει οι κάτοχοι αρκετές φορές, οτι απο την xlr5 και μετά, τα όπλα αυτά είναι απροβλημάτιστα. Το καθαρισμα της το θέλει, αλλά είναι ωραία όπλα με πολύ καλές κάννες (σόρρυ που μπορεί καποιοι να μην το δέχονται αλλά εχω άλλη άποψη) και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς να είναι υπερτιμημένη. Αυτα...
 
Τα έχουμε γράψει οι κάτοχοι αρκετές φορές, οτι απο την xlr5 και μετά, τα όπλα αυτά είναι απροβλημάτιστα. Το καθαρισμα της το θέλει, αλλά είναι ωραία όπλα με πολύ καλές κάννες (σόρρυ που μπορεί καποιοι να μην το δέχονται αλλά εχω άλλη άποψη) και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς να είναι υπερτιμημένη. Αυτα...
Και κάτι βασικό στην φαμπαρμ δεν θΑ βρεις άλλοι κάνη έτσι άλλοι γκιουβετσι… μια κάνη ένας αυλός σε ολλες
 
Τα έχουμε γράψει οι κάτοχοι αρκετές φορές, οτι απο την xlr5 και μετά, τα όπλα αυτά είναι απροβλημάτιστα. Το καθαρισμα της το θέλει, αλλά είναι ωραία όπλα με πολύ καλές κάννες (σόρρυ που μπορεί καποιοι να μην το δέχονται αλλά εχω άλλη άποψη) και πολύ καλή ποιότητα κατασκευής χωρίς να είναι υπερτιμημένη. Αυτα...
Όχι όλα τα όπλα... Και κουνηματα κάνουν οι κάννες και το φιλμ παραλλαγής φεύγει σε καινούρια όπλα αλλά έχουν πολύ καλη αντιπροσωπεία και σε εξυπηρετούν.
 
Όχι όλα τα όπλα... Και κουνηματα κάνουν οι κάννες και το φιλμ παραλλαγής φεύγει σε καινούρια όπλα αλλά έχουν πολύ καλη αντιπροσωπεία και σε εξυπηρετούν.
20.000+++ επιστήμονες της ΝASA δούλεψαν πάνω στο CHALENGER και αυτό έσκασε σαν βαρελοτο 3 λεπτά μετά την εκτόξευση καίγοντας 3 αστροναύτες και δις δολάρια. Μπορεί να συμβεί λοιπόν κ στις καλύτερες οικογένειες. Είναι επίσης σημαντικό στην στραβή να έχεις την αμέριστη στήριξη της αντιπροσωπείας και στη fabarm την έχεις με επιδεικτικό τρόπο. Μετά από 3000 φυσίγγια η δική μου l4s παραμένει στιβαρή σαν καινούργια.
 
20.000+++ επιστήμονες της ΝASA δούλεψαν πάνω στο CHALENGER και αυτό έσκασε σαν βαρελοτο 3 λεπτά μετά την εκτόξευση καίγοντας 3 αστροναύτες και δις δολάρια. Μπορεί να συμβεί λοιπόν κ στις καλύτερες οικογένειες. Είναι επίσης σημαντικό στην στραβή να έχεις την αμέριστη στήριξη της αντιπροσωπείας και στη fabarm την έχεις με επιδεικτικό τρόπο. Μετά από 3000 φυσίγγια η δική μου l4s παραμένει στιβαρή σαν καινούργια.
Με λιγότερα από 500 φυσιγγια xlr western waterfowler κουναγε η κάνη δεξιά αριστερά και στην συνέχεια ξεκίνησε και μπρος πίσω.
Το φιλμ του κοντακιου στο σημείο της λαβής άρχισε να ξεκολλάει.
 
Με λιγότερα από 500 φυσιγγια xlr western waterfowler κουναγε η κάνη δεξιά αριστερά και στην συνέχεια ξεκίνησε και μπρος πίσω.
Το φιλμ του κοντακιου στο σημείο της λαβής άρχισε να ξεκολλάει.
Η κάννη της και η σκοπευτικη της γραμμή ήταν εξαιρετική, εμπλοκή δεν είχε κάνει καμία.
 
Με λιγότερα από 500 φυσιγγια xlr western waterfowler κουναγε η κάνη δεξιά αριστερά και στην συνέχεια ξεκίνησε και μπρος πίσω.
Το φιλμ του κοντακιου στο σημείο της λαβής άρχισε να ξεκολλάει.
 

Attachments

  • IMG_20221110_124054.jpg
    IMG_20221110_124054.jpg
    160,6 KB · Προβολές: 81
Back
Top