Fabarm Team

Και εγώ ότι βλέπω πιστεύω γιατί έχω ακούσει τα μύρια και για τις Benelli και για τα tribore και για τα optima bore και για όλα. Fabarm έχω κυνηγισει την titan αλλά στο χαρτί δεν έχω κάνει συγκριτικό.
Η titan δεν ηταν καλή; benelli ειχα 2 τις παλιες οχι crio κλπ. Το οτι δεν σκοτώνουν αυτα ειναι αστεία. Πιο επιλεκτικές σε φυσίγγια ήταν απλά.
 
Θα περιμένω απάντηση από την αντιπροσωπεία και σας ενημερώνω...
Όπως και να έχει με 30 φυσιγγια δεν είναι εικόνα πιστονιου αυτή...
Όσο καλά μου έκατσε το όπλο τόσο με απογοήτευσε η εικόνα αυτή, τέλος πάντων θα δείξει ο καιρός!
Ποια φυσίγγια ρίχνεις ,με τα 30 φυσίγγια είχε κατάλοιπα η κάνη η ήταν καθαρή;
 
Θα περιμένω απάντηση από την αντιπροσωπεία και σας ενημερώνω...
Όπως και να έχει με 30 φυσιγγια δεν είναι εικόνα πιστονιου αυτή...
Όσο καλά μου έκατσε το όπλο τόσο με απογοήτευσε η εικόνα αυτή, τέλος πάντων θα δείξει ο καιρός!
Θα παρεις τηλ αυριο.τουρη και ζητα τον γιαννη κοτσικο θα σου λυσει την απορια
 
299782466_742345353519553_6820027696510444824_n.jpg

Kαλησπερα μαγκες , εχει πεχτει μ..ια και δεν ξερω αν ειναι απο αυτον που το καθαρισε (λες και εγω δεν ξερω να καθαριζω και το πηγα) ή απο φθορα του οπλου . Στον κωδικος Η-551-Α-ΟΝ ( η βιδα που συγκρατει την παπια) μπαινει μεσα ο κωδικος Η609-Α το εξαρτημα που κρατει τον αορτηρα . Το Η609-Α εχει 4 μπιλιες γυρω γυρω , μπαινει μεσα στην βιδα που κρατει την παπια , για καποιο λογο η πανω μερια της βιδας εκανε 4 ανοιγματα με αποτελεσμα με τις τουφεκιες να φευγει ο αορτηρας .. Μου φαινεται παραξενο που δεν το προσεξα τοσο καιρο ή εκει που το πηγα για καθαρισμα εβαλε ολη την δυναμη για να το τραβηξει αντι να πατησει απο πανω ωστε να μπορουν οι μπιλιες να μαζευτουν και να βγει χωρις προβλημα . Ερωτηση εχει αγορασει κανεις την βιδα να μας πει κοστος?


Μεχρι να παρω την καινουργια βιδα αν συμφερει οικονομικα σκεφτηκα να παρω μια ροδελα οπου θα περναε οι 4 μπιλιες και να μην βγαινει και να το κολλησω πανω στην βιδα με μια κολλα . Καμια αλλη σκεψη?
 
Η titan δεν ηταν καλή; benelli ειχα 2 τις παλιες οχι crio κλπ. Το οτι δεν σκοτώνουν αυτα ειναι αστεία. Πιο επιλεκτικές σε φυσίγγια ήταν απλά.
Η Τιτάν ήταν του θείου μου αδερφού της μητέρας μου που πηγαίναμε κυνήγι μαζί. Αυτός ήταν κατενθουσιασμένος ότι τουφεκαει μακριά ότι βγάζει σφικτες τουφεκιές αλλά όλα αυτά συμπεράσματα από το κυνήγι χωρίς να έχει κάνει καμία δοκιμή. Δεν τα πολύ πίστευα γιατί ένα χρόνο μετά αγόρασε και δεύτερο όπλο μια breda echo.
 
Η Τιτάν ήταν του θείου μου αδερφού της μητέρας μου που πηγαίναμε κυνήγι μαζί. Αυτός ήταν κατενθουσιασμένος ότι τουφεκαει μακριά ότι βγάζει σφικτες τουφεκιές αλλά όλα αυτά συμπεράσματα από το κυνήγι χωρίς να έχει κάνει καμία δοκιμή. Δεν τα πολύ πίστευα γιατί ένα χρόνο μετά αγόρασε και δεύτερο όπλο μια breda echo.
Κατενθουσιασμένος!!
 
Στη δικιά μου αυτο έχει μαυρίσει όλο εχει κάνει πατίνα και δεν φεύγει ενω απο μέσα το πιστόνι είναι άθικτο. Μαλλον εκει χτυπάνε τα αέρια κι εμενα έτσι και χειρότερα εχει γίνει.
Καποια στιγμη θα.φυγει η επιστρωση ζιρκονιου .το ελαστοτζελ θα κοιτας να μην ξεχειλωσει και περνάει πανω απο την πατουρα του πιστονιου καθαρισμα με.πανι οχι με.σκληρα συρματα κλπ
 
View attachment 53911

Kαλησπερα μαγκες , εχει πεχτει μ..ια και δεν ξερω αν ειναι απο αυτον που το καθαρισε (λες και εγω δεν ξερω να καθαριζω και το πηγα) ή απο φθορα του οπλου . Στον κωδικος Η-551-Α-ΟΝ ( η βιδα που συγκρατει την παπια) μπαινει μεσα ο κωδικος Η609-Α το εξαρτημα που κρατει τον αορτηρα . Το Η609-Α εχει 4 μπιλιες γυρω γυρω , μπαινει μεσα στην βιδα που κρατει την παπια , για καποιο λογο η πανω μερια της βιδας εκανε 4 ανοιγματα με αποτελεσμα με τις τουφεκιες να φευγει ο αορτηρας .. Μου φαινεται παραξενο που δεν το προσεξα τοσο καιρο ή εκει που το πηγα για καθαρισμα εβαλε ολη την δυναμη για να το τραβηξει αντι να πατησει απο πανω ωστε να μπορουν οι μπιλιες να μαζευτουν και να βγει χωρις προβλημα . Ερωτηση εχει αγορασει κανεις την βιδα να μας πει κοστος?


Μεχρι να παρω την καινουργια βιδα αν συμφερει οικονομικα σκεφτηκα να παρω μια ροδελα οπου θα περναε οι 4 μπιλιες και να μην βγαινει και να το κολλησω πανω στην βιδα με μια κολλα . Καμια αλλη σκεψη?
Η ροδελα που εβαλα ειναι για να δειξω τον τροπο σκεψης γιατι ειναι απο φιαλη αεριου η συγκεκριμενη , θα παρω μια απο σιδερο που βαζουν στις βιδες
 

Attachments

  • 299397834_1446525945829417_126756357985078397_n.jpg
    299397834_1446525945829417_126756357985078397_n.jpg
    199,1 KB · Προβολές: 15
  • 295910777_414100480704314_8716408605173249683_n.jpg
    295910777_414100480704314_8716408605173249683_n.jpg
    163,8 KB · Προβολές: 15
  • 299278364_1561828774234475_2185769055583372012_n.jpg
    299278364_1561828774234475_2185769055583372012_n.jpg
    118,1 KB · Προβολές: 15
Καποια στιγμη θα.φυγει η επιστρωση ζιρκονιου .το ελαστοτζελ θα κοιτας να μην ξεχειλωσει και περνάει πανω απο την πατουρα του πιστονιου καθαρισμα με.πανι οχι με.σκληρα συρματα κλπ
Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό για το ξεχείλωμα δεν το ήξερα. Ειναι οκ ακόμα. Με πανί το κάνω πάντα κι οτι βγει βγήκε!
 
Πάντα στρίβεις δια του αρραβωνος.Για να δούμε με τη benelli θα το πάρεις το (κορίτσι);
Παντως οτι εχω παρει δυο φορες, το κραταω. Για το διπλο αυτη τη φορα ηταν η μπενελι και η sx4. Η sx4 δεν υπηρχε ξυλινη που ηθελα σε αποθεμα. Ετσι πηρα μπενελα. Βεβαια η πρωτη ηταν η Μ2.
 
Η ροδελα που εβαλα ειναι για να δειξω τον τροπο σκεψης γιατι ειναι απο φιαλη αεριου η συγκεκριμενη , θα παρω μια απο σιδερο που βαζουν στις βιδες
Αλεξ μην κανεις πατεντα και φυγει κανα οπλο και παθεις μεγαλυτερη ζημια. Παρε βιδα καινουργια και τσεκαρε και τον αορτηριουχο.
 
Η ροδελα που εβαλα ειναι για να δειξω τον τροπο σκεψης γιατι ειναι απο φιαλη αεριου η συγκεκριμενη , θα παρω μια απο σιδερο που βαζουν στις βιδες
Καλά αφού δεν ήξερε πως βγαίνει γιατί δεν τον άφησε πάνω;
 
Η ροδελα που εβαλα ειναι για να δειξω τον τροπο σκεψης γιατι ειναι απο φιαλη αεριου η συγκεκριμενη , θα παρω μια απο σιδερο που βαζουν στις βιδες
Μάλλον κουμπώθηκε χωρίς να πατηθεί το κουμπάκι του αορτηριούχου! Υ.γ οι πιο γρηγοροι κι εύκολοι αορτηριούχοι που έχω δεί σε όπλο!
 
Αλεξ μην κανεις πατεντα και φυγει κανα οπλο και παθεις μεγαλυτερη ζημια. Παρε βιδα καινουργια και τσεκαρε και τον αορτηριουχο.
Επισης με κολλα δε παιζει. Αλλα και αν κολλησει με καποιο τροπο ο αορτηριουχος δεν θα μπαινει αφου η πατουρα που θα κανεις θα ειναι πιο παχια.
 
Κάποια στιγμή ,μετα απο χρόνια θα γίνει έτσι! Άν βάλεις το πιστόνι στο μαστο της κάννης με λυμένο τό όπλο θα δεις οτι ειναι ακριβως στις τρυπες της κάννης το σημείο αυτό.
Άρα όλα είναι εντάξει και αφού του έχει καθήσει ωραία το όπλο του ανθρώπου δεν χρειάζεται να ανησυχεί. Αυτό έχει σημασία.
 
Back
Top