Fabarm Team

Εχω ρίξει το οοοοοοτι πιο δυνατό....
Πάρε να ρίξεις το 60 μέτρι της cheditte νόμιζα θα φύγει το όπλο απ' τα χέρια....ριξτο αυτό με φαμπαρμ...κ αν μείνει σιδηρόδρομος πάω πάσο....αυτό το φυσιγγι αχριστεψε τη φαμπαρμ του ξαδερφου
Είσαι σίγουρος η μήπως υπήρξε κάποιο ελάττωμα στο φυσίγγι .Έχω ρίξει και το 60 και το 100 με μπενελι δεν είδα κάτι το τρομερό από ανάκρουση
 
Εγω εχω να συμληρωσω απλα το εξης.Η ποιοτητα των εξαρτημάτων σε αντοχη και βαφη ειναι υπεράνω της αξίας που πωλειται η xlr.Τα ξυλα της ειναι μασιφ πραγματικα και οχι καπλαμαδες και στα χερια σου αισθάνεσαι ενα πραγματικα στιβαρο οπλο.Προσωπικα μετα απο 17 χρονια με τα fabarm πιστεύω πως το μοντελο xlr 5 με τα ξυλα ειναι το ποιο πετυχημενο μοντελο της και απο τα ποιο ομορφα αυτογεμη.Αποψε η κανη της εβγαλε τραβερσα 3 καταβολες οριοθετημενα σε 30 με 35 μετρα με το BELL.Για την κανη της δεν χρειαζεται να πουμε κατι παραπανω.
Εμένα πάλι η ομορφιά της....μου θυμίζει καμήλα ...πολύ καμπουριασμενη μου φαίνεται....να μου πεις για Μπένελι ναι, έχουν ομορφιά‼️
 
Είσαι σίγουρος η μήπως υπήρξε κάποιο ελάττωμα στο φυσίγγι .Έχω ρίξει και το 60 και το 100 με μπενελι δεν είδα κάτι το τρομερό από ανάκρουση
Το 100 metri κάνει ένα φσσσσστ κ λες τι έγινε❓‼️καθόλου ανάκρουση ‼️ το 60 απ' την άλλη ,δέκα έχω ρίξει κ τα δέκα ήταν άστα να πάνε από κλώτσημα....Σιν του ότι ψηλοτουφεκανε ένα μέτρο.....αν το έχεις ρίξει με αδράνειας κ δεν σε κλώτσησε ,αυτό πραγματικά θα ήθελα να το δω‼️
 
Η μορφολογία είναι καθαρά θέμα γούστου το μόνο που δεν μου αρέσει στη φαμπαρμ εμφανισιακά είναι η πολύ λεπτή βίδα μπροστά .Κατά τα άλλα είναι ωραία η μπενελι έχουν φινέτσα λεπτότητα που τους το επιτρέπει ο μηχανισμός τους αλλά άμα είσαι ψηλός και θες να φτιάξεις μέτρα τη γάμησες είναι σαν τις περισσότερες Μπερέτες .
 
Ενταξει ρε Γιαννη οχι κι ετσι (για την ομορφια της fab )
Μάλλον αναφέρεσαι στην καμπούρα ...ε γούστα είναι αυτά....ακόμη κ αν ήταν το μοναδικό όπλο που θα έδινε την πολυπόθητη ισοκατανομή συγκέντρωση ,πάλι δεν θα την αγόραζα....γουστα
 
Εχω ρίξει το οοοοοοτι πιο δυνατό....
Πάρε να ρίξεις το 60 μέτρι της cheditte νόμιζα θα φύγει το όπλο απ' τα χέρια....ριξτο αυτό με φαμπαρμ...κ αν μείνει σιδηρόδρομος πάω πάσο....αυτό το φυσιγγι αχριστεψε τη φαμπαρμ του ξαδερφου
Είναι πιο δυνατά τα 60 metri απο τα κάτωθι; Γιατί δοκιμαστικά έχω ρίξει μια 10 αδα απ τα πρώτα και 3 δεκάδες απ τα δεύτερα σε υδρόβια και τα έριχνε πριονοκορδέλα.
 

Attachments

  • Screenshot_20220115-203538_Chrome.jpg
    Screenshot_20220115-203538_Chrome.jpg
    128,1 KB · Προβολές: 23
  • Screenshot_20220115-203356_Chrome.jpg
    Screenshot_20220115-203356_Chrome.jpg
    141,3 KB · Προβολές: 23
Το 100 metri κάνει ένα φσσσσστ κ λες τι έγινε❓‼️καθόλου ανάκρουση ‼️ το 60 απ' την άλλη ,δέκα έχω ρίξει κ τα δέκα ήταν άστα να πάνε από κλώτσημα....Σιν του ότι ψηλοτουφεκανε ένα μέτρο.....αν το έχεις ρίξει με αδράνειας κ δεν σε κλώτσησε ,αυτό πραγματικά θα ήθελα να το δω‼️
[/QUOTE
Με τη ssport το χα ρίξει
 
Είναι πιο δυνατά τα 60 metri απο τα κάτωθι; Γιατί δοκιμαστικά έχω ρίξει μια 10 αδα απ τα πρώτα και 3 δεκάδες απ τα δεύτερα σε υδρόβια και τα έριχνε πριονοκορδέλα.
Απο μάγκνουμ έχω ρίξει τα πάντα...εκτός από χέβι σοτ....πραγματικά αρχίζω να πιστεύω ότι έπεσα σε σκάρτα 60 metri ,μιας κ μόνο εγώ αισθάνθηκα να ρίχνω δύο μάγκνουμ μαζί‼️
 
Είναι πιο δυνατά τα 60 metri απο τα κάτωθι; Γιατί δοκιμαστικά έχω ρίξει μια 10 αδα απ τα πρώτα και 3 δεκάδες απ τα δεύτερα σε υδρόβια και τα έριχνε πριονοκορδέλα.
Αυτά είναι κλαστρες σε πέσεις φιλε, κ τα δυο
 
Τεσπά παίδες οτι αρέσει στον καθένα. Αν όλοι είχαμε τα ίδια γούστα μια μαρκα θα υπήρχε μόνο. Εγω παντως ειχα και Browning ειχα και benelli εχω και beretta εχω fabarm ειχα και franchi και baikal τα συντηρούσα πάντα σωστά και κανένα δεν έσπασε ή εβγαλε πρόβλημα. Πάντως διαφορές υπάρχουν. Αυτά...
 
Ποτέ δεν βγαίνει σίγουρο συμπέρασμα από 1 περίπτωση βλάβης.
Ο λόγος είναι απλός ...

Τα όπλα καταπονούνται ΜΟΝΟ από τα φυσίγγια, παθαίνουν διάφορα με πατέντες στον μηχανισμό ή από άσχετους οπλουργούς, οξειδώνονται όταν η συντήρηση είναι ελλιπής, και επιτρέπονται οι εμπλοκές μόνο από σπασίματα ή ξένα σώματα στον μηχανισμό (ξύλα, φύλλα κτλ).
Τα μεταλλικά αντέχουν 1000 χρόνια ++ με σωστή συντήρηση ...
Τι να πούμε τώρα ... έχω το όπλο 40 χρόνια και δουλεύει ακόμα ... και έχω ρίξει 100 φυσίγγια ???

Αυτό έλλειπε να χάλασε από το καθισιό ... .hair.

Όσο περισσότερο πυρομαχικό καταναλώνει τόσο περισσότερο φθείρεται ...
 
Back
Top