Fabarm Team

Η xlr ειναι ενα ποιοτικο και στιβαρο οπλο και περα απο τις επιδοσεις που σου προσφερει διακρινεται και στον τομεα της αξιοποιστιας.Προσφατα απεκτησα και εγω μια και την δοκιμασα και στις τριαρες και στις πενταρες και σας διαβεβαιω ηταν ταχητατη και λειτουργικοτατη χωρις κλωτσηματα αισθητα και σταθερα παρεμεινε επωμισμενη με μικρη πολυ μικρη ανυψωση της κανης.Επειδη ομως ολοι θελουμε να εχουμε τεχνικη υποστηριξη σε μια πιθανη ατυχια επικοινωνησα με τον Λιακο στον Ασπροπυργο και με διαβεβαιωσε οτι εχει την λυση για οτιδηποτε ποτε συμβει που μεταξυ αλλων μου ειπε ειναι ενα σκληροτραχηλο με μεγαλες κατασκευαστικες αντοχες μην το φοβασε.Η τιμη των 500 ε ειναι χαμηλη για μια xlr εαν ειναι η oiled με τα ξυλα. .
 
Να ρωτήσω κάτι για φαμπαρμ είναι από τα ελάχιστα όπλα που δεν έχω χρησιμοποιήσειχρησιμοποιήσει έχω ακούσει καλά λόγια χαζεύοντας μεταχειρισμένα όπλα είδα 2 xlr άριστες στα 500€ η κάθε μία και απόρησα αυτή είναι η τιμή τους η έχουν θέματα και τις διώχνουν όπως όπως .
Την είχα δέκα χρόνια εάν εξαιρέσεις που στην οκταετία μου έκανε πολυμερισμό των πλαστικών και όταν την αγόρασα ήταν παρακεντρα τα τσοκ στην κάννη ,με αποτέλεσμα μετά από ταλαιπωρία Ιταλιες κλπ να αλλαχθεί η κάννη στην εγγύηση ουδέν πρόβλημα.Οι τουφεκιές που έβγαζε με εκαναν να αγοράσω μετά την Σπόρτινγκ που είμαι το ίδιο ενθουσιασμένος με τις ντουφεκιες της.
 
Θα πληροφορήσω τους συναδελφους για τη μετρηση που εκανα με μικρομετρο στα τσοκ της xlr. 2/10 18.54 5/10 18.27
7/10 18.04 9/10 17.63 Εχω την απορια με τις μετρησεις που παρουσιασε ο Παυλος παλαιοτερα διαφερουν τοσο πολυ.Εχετε καποια αποψη για οσα περιγραφω; Καποια στιγμη ειχα μιλησει με τον κ.Σωτηροπουλο για ενα BELL και μου ειπε το εξης οταν τον ρωτησα τι συσφιξη τελικη εχει το τσοκ του για την xlr και απαντα οτι το τσοκ ειναι σταθερο για ολα τα οπλα μα πως ειναι δυνατο να βγαλει την αναλογη αποδοση εφοσον
διαφερουν οι αυλοι οπως της xlr που ειναι 18.70 και μου απαντα οτι την tribore την λαμβανουμε ως 18.4 διοτι εκει καταληγει ουσιαστικα ο αυλος της και εφαρμοζουμε και μετραμε την συσφιξη των τσοκ.
Τι γνωμη εχετε τι απο ολα συμβαινει διοτι οι μετρησεις μου ανταποκρινονται σωστα σε ποσοστό λιγο βεβαια ποιο ανοιχτα εκτος του 9/10 που το δινει γεματο F λαμβανοντας ως αυλο το 18.70.
. Το ολο θεμα εμενα προσωπικα με απασχολει για να εχω ενα ακριβη συσχετισμο στις δοκιμες μου με τα φυσιγια και αποψη μου οτι ολοι το προσεχουμε αυτο το στοιχειο.
 
Θα πληροφορήσω τους συναδελφους για τη μετρηση που εκανα με μικρομετρο στα τσοκ της xlr. 2/10 18.54 5/10 18.27
7/10 18.04 9/10 17.63 Εχω την απορια με τις μετρησεις που παρουσιασε ο Παυλος παλαιοτερα διαφερουν τοσο πολυ.Εχετε καποια αποψη για οσα περιγραφω; Καποια στιγμη ειχα μιλησει με τον κ.Σωτηροπουλο για ενα BELL και μου ειπε το εξης οταν τον ρωτησα τι συσφιξη τελικη εχει το τσοκ του για την xlr και απαντα οτι το τσοκ ειναι σταθερο για ολα τα οπλα μα πως ειναι δυνατο να βγαλει την αναλογη αποδοση εφοσον
διαφερουν οι αυλοι οπως της xlr που ειναι 18.70 και μου απαντα οτι την tribore την λαμβανουμε ως 18.4 διοτι εκει καταληγει ουσιαστικα ο αυλος της και εφαρμοζουμε και μετραμε την συσφιξη των τσοκ.
Τι γνωμη εχετε τι απο ολα συμβαινει διοτι οι μετρησεις μου ανταποκρινονται σωστα σε ποσοστό λιγο βεβαια ποιο ανοιχτα εκτος του 9/10 που το δινει γεματο F λαμβανοντας ως αυλο το 18.70.
. Το ολο θεμα εμενα προσωπικα με απασχολει για να εχω ενα ακριβη συσχετισμο στις δοκιμες μου με τα φυσιγια και αποψη μου οτι ολοι το προσεχουμε αυτο το στοιχειο.

Καλά σου είπε ο Σωτηρόπουλος ως 18.4 να τον υπολογίζεις το αυλό στις τριμπορ
 
Είσαι σίγουρος για τις μετρήσεις? Και εμένα περίεργο μου φαίνεται
Θα περασω καποια στιγμη απο τον Λιακο ο οποιος ειναι επισημα εξουσιοδοτημένος απο τον Τουρη για τα Fabarm τα εκτος εγγυησεως πληροφοριακα ο Τουρης εξυπηρετει τα εντος εγγύησης και θα ξαναμετρησουμε τα τσοκ μαζι.Ο άνθρωπός. που μου τα μέτρησε σημειωτεον ειναι μηχανολογος - εφαρμοστης. Η συζητηση που εκανα για το θεμα το μεσημερι με ανθρωπο του Τουρη δεν μπορεσε να απαντησει επι του θεματος δεν του εχει τυχει τέτοια ερωτηση.
 
Και στην 368 που είχα και στο Beta classis που έχω τώρα, όλα τα τσόκ ειναι ακριβώς στην ονομαστική τους σύσφιξη!
Με το παλιό σπείρωμα και τα δύο όπλα και πάντα υπολογισμένα με αυλό 18.4
Σιγουρα ειχα μετρησει και εγω στη 368 που ειχα αν θα βρω καπου τα γραπτα της θα σου απαντησω.
 
Back
Top