Fabarm Team

Κλασικό φαινόμενο του ανάποδου, για εμάς που κεντροτουφεκαμε στην μπεκάτσα είναι πρόβλημα, χαχαχα α!!!!!!!!!!!!!!! ¡!!!
Μη το γελας καθολου φιλε δε σου χει τυχει να χανεις πουλια με διασπορας γτ χαλαγανε τα πουλια και τα πηρες και να το γυρνας συγγεντρωτηρα και να βρησκεις ξανα τον εαυτο σου
 
Μη το γελας καθολου φιλε δε σου χει τυχει να χανεις πουλια με διασπορας γτ χαλαγανε τα πουλια και τα πηρες και να το γυρνας συγγεντρωτηρα και να βρησκεις ξανα τον εαυτο σου
Μία φορά μόνο ένιωσα να χάνω μπεκάτσα λόγω του κενού αυτού στο κέντρο. Και το direct το έχω ρίξει πολύ σαν πρώτο βέβαια, σε γενικές γραμμές δεν με απογοήτευσε ποτέ.
 
Μία φορά μόνο ένιωσα να χάνω μπεκάτσα λόγω του κενού αυτού στο κέντρο. Και το direct το έχω ρίξει πολύ σαν πρώτο βέβαια, σε γενικές γραμμές δεν με απογοήτευσε ποτέ.
Ε δε χρειαζετε και δευτερη αχαχαχαχα
 
Καλησπέρα στην παρέα.εγω έχω στο μυαλό μου να έχω σαν 1 το direct και σαν 2 direct-alpha game- lambro το κίτρινο.ενα από τα σαν 2.και 3 το nobelspeed.βεβαια θέλω να τα δοκιμάσω και στα 22μ.συμφωνω και με τον φίλο τον outlander.οτι το direct έχει κενό στην μέση αλλά νομίζω ότι δεν περνάει πουλί από μέσα.
Ρε Χάρη τι είναι καρφίτσα . Άντε κ πέρασε το σώμα του πουλιού τα φτερά του θα γαζωθουν.
 
Ρε Χάρη τι είναι καρφίτσα . Άντε κ πέρασε το σώμα του πουλιού τα φτερά του θα γαζωθουν
Ρε Χάρη τι είναι καρφίτσα . Άντε κ πέρασε το σώμα του πουλιού τα φτερά του θα γαζωθουν.
Μα αυτό έγραψα πιο πάνω.μπορει να υπάρχει κενό αλλά δεν περνάει πουλί .
 
Εγώ πάντως δν έχω χάσει ποτέ μπεκάτσα από τους κενό στην μέση και ούτε πρόκειται αν το ριξεις μέχρι τα 20 μέτρα. Από εκεί και πάνω που λογικά θα ανοίγει αρκετά η τρύπα ίσως και να μπορεί να συμβεί..
 
Εγώ πάντως δν έχω χάσει ποτέ μπεκάτσα από τους κενό στην μέση και ούτε πρόκειται αν το ριξεις μέχρι τα 20 μέτρα. Από εκεί και πάνω που λογικά θα ανοίγει αρκετά η τρύπα ίσως και να μπορεί να συμβεί..
Σωστός Κώστα.
 
Καλησπέρα στην παρέα .

Ακούγονται πολλά για τις L4s (Μέχρι & ότι τουφεκάνε στραβά άκουσα) δεν τα πιστεύω να σας πω την αλήθεια & σκέφτομαι να την αγοράσω .

Ποιός είναι ο προβληματισμός μου ???

Ρίχνω λίγα γραμμάρια (Ρίχνω 28-30-31-32 σε Τρυγόνι - Τσίχλα) & (33-34-36 σε Λαγό , Φάσσα , Υδρόβια) .

Θα έχω θέμα ???
Ο Tribore θέλει 36+ για να δουλέψει ???

Δεν είναι εποχές για πεταμένα λεφτά .
Όποιος φίλος θέλει σχολιάζει .

Ευχαριστώ !
 
Καλησπέρα στην παρέα .

Ακούγονται πολλά για τις L4s (Μέχρι & ότι τουφεκάνε στραβά άκουσα) δεν τα πιστεύω να σας πω την αλήθεια & σκέφτομαι να την αγοράσω .

Ποιός είναι ο προβληματισμός μου ???

Ρίχνω λίγα γραμμάρια (Ρίχνω 28-30-31-32 σε Τρυγόνι - Τσίχλα) & (33-34-36 σε Λαγό , Φάσσα , Υδρόβια) .

Θα έχω θέμα ???
Ο Tribore θέλει 36+ για να δουλέψει ???

Δεν είναι εποχές για πεταμένα λεφτά .
Όποιος φίλος θέλει σχολιάζει .

Ευχαριστώ !
Φιλε Δημητρη επειδη ειχα το axis field σου εχω ενα καλο και ενα κακο νέο : το tribore δουλευει αψογα ακόμα και με λιγα γραμμάρια και βγάζει και δυνατές τουφεκιες, αλλά η δική μου κατω κάννη εριχνε θεοστραβα και αυτο εξακριβωθηκε και σε δοκιμες σε σκοπευτηριο παροτι ηταν όπλο των 2.000 ευρω, άρα υπάρχει περίπτωση να παρεις και l4s που να στραβοτουφεκαει, όχι όμως ότι αυτό που έγινε σε εμένα είναι κανόνας. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλή εταιρεία, και όταν το όπλο το δούλευα με τσοκ 5 και 2 αστερια δεν μου ξεφευγε τίποτα (η κάννη που ήταν στραβή είχε θέμα στις μακρινές τουφεκιές και για αυτό το λόγο την δούλευα με κύλινδρο).
 
Καλησπέρα στην παρέα .

Ακούγονται πολλά για τις L4s (Μέχρι & ότι τουφεκάνε στραβά άκουσα) δεν τα πιστεύω να σας πω την αλήθεια & σκέφτομαι να την αγοράσω .

Ποιός είναι ο προβληματισμός μου ???

Ρίχνω λίγα γραμμάρια (Ρίχνω 28-30-31-32 σε Τρυγόνι - Τσίχλα) & (33-34-36 σε Λαγό , Φάσσα , Υδρόβια) .

Θα έχω θέμα ???
Ο Tribore θέλει 36+ για να δουλέψει ???

Δεν είναι εποχές για πεταμένα λεφτά .
Όποιος φίλος θέλει σχολιάζει .

Ευχαριστώ !
Καλημέρα φίλε μου, έχω την l4s gray hunder εδώ και δύο χρόνια. Την χρησιμοποιώ στο κυνήγι και στο σκοπευτήριο. Ρίχνω ανελλιπώς 28 γρ. στο σκοπευτήριο, (έχω ρίξει και 24 γρ. λίγες φορές), στο κυνήγι ρίχνω κατά κανόνα 32 (περισσότερο) και 34 γρ.(στο κρύο) για τσιχλοκότσυφα, πρόσφατα έριξα 36 και 40 γρ. για φάσσες (μου τέλειωσαν τα 36 γρ.) και πέφτανε ξερές,, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (εννοείται πριν την απαγόρευση). Ντουφεκιές απίστευτες!!! Παρεμπιπτόντως έχω και ένα παλιό μοντέλο FABARM Mod ITALIA με τρία εξωτ.τσοκ από το 1996 που ξεκίνησα το κυνήγι και αυτό φοβερές ντουφεκιές. Εννοείται πως το έχω σε εξαιρετική κατάσταση και κάποιες αλλαγές σε ανταλλακτικά που έγιναν στην αντιπροσωπεία touris από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος, ευγενικοί, εξυπηρετικοί και γνώστες. Σίγουρα έπαιξε ρόλο και αυτό για την αγορά της l4s, εκτός του ότι και σχεδιαστικά και τεχνολογικά με εντυπωσίασε το όπλο.
 
Last edited:
εγω παντως παιδες ειμαι κατωχος εδω και μια 10ετιαα καιιι,την eyrolion h 368 gamo βαλτου,71 ποντους με εσω εξω 3 τσοκ 1,2,3 και την κανη μεχρι 81 εαν θυμαμε καλαα,,δεν μου εχη βγαλη τιποτε σωβαρο περα απο φισιολογικες φθωρες πχ πισω απο το κληστρο που εχη ενα σιλικονατο λαστχο για να μην χτυπαη το κλειστρο,,,,την ταπα με το ελατηριο στην απωθηκη που ειτανε πλαστικη και την βγαλανε τωρα μεταλικη γιατι ητανε κοκκαλινη και ξερενωντανε και εσπαζε,,και ενα ποντο εξαρτηματακι στην σκανδαλωθηκη μεσα που ειχε φθαρη,,μιλαμε για κοστολογια 15 20 ευρω,,και τα ανταλακτηκα μεσα σε μια δυο μερες τα ειχαααα,,ενα διαστημα ηθελα να την δωσο ευτυχως που την κρατησα ,,παντως βγαζη φωβαιρες τουφεκιες και τον κυλινδρο βιδομενο μωνημα επανω ;) .exciting.
 
Τελικά τα προβλήματα που ακούγονται κατά καιρούς για την l4s έχουν λυθεί?Η το αγοράζεις και άγιος ο θεός?
Δεν ξέρω αν με κυνηγάει η τύχη μου η όχι xlr που είχα είχε εκκεντρα τσοκ στραβοβαρουσε του κερατα, τρεχάματα Ιταλιες ταλαιπωρία, μετά όλα καλά. Η l4s που έχω απο φετος προσπαθώ να βρω γιατι χαμηλοντουφεκαει με πέλματα φλατζες γιοκ,συνεχίζει. Αν υποψιαστώ ότι στραβοντουφεκαει και μουτυχε 2 φορά εχω κερδίσει τζόκερ,και θα τη δώσω με βαριά καρδιά γιατί βγάζει κάτι ντουφεκιες που με έχουν αφήσει με ανοιχτό το στόμα.Μολις τελειώσει το φετινό θα αποφανθεί ο οπλουργος.
 
Δεν ξέρω αν με κυνηγάει η τύχη μου η όχι xlr που είχα είχε εκκεντρα τσοκ στραβοβαρουσε του κερατα, τρεχάματα Ιταλιες ταλαιπωρία, μετά όλα καλά. Η l4s που έχω απο φετος προσπαθώ να βρω γιατι χαμηλοντουφεκαει με πέλματα φλατζες γιοκ,συνεχίζει. Αν υποψιαστώ ότι στραβοντουφεκαει και μουτυχε 2 φορά εχω κερδίσει τζόκερ,και θα τη δώσω με βαριά καρδιά γιατί βγάζει κάτι ντουφεκιες που με έχουν αφήσει με ανοιχτό το στόμα.Μολις τελειώσει το φετινό θα αποφανθεί ο οπλουργος.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατι ενώ αναφέρονται προβλήματα γι αυτο το μοντέλο δεν κάνει κάτι η εταιρία.Και όχι μόνο η fabarm,αλλά όλες όσες βγάλανε Θεματα στα όπλα τους.
Στο εξωτερικό πάντως διαβάζω πολυ καλά σχόλια και αναρωτιέμαι πραγματικά μερικές φορές αν σκόπιμα εξαγουν όλη την σαβουρα στο ελλαδισταν.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στα όπλα όσο σε ότι εισάγεται στην Ελλάδα.
 
... και αναρωτιέμαι πραγματικά μερικές φορές αν σκόπιμα εξαγουν όλη την σαβουρα στο ελλαδισταν.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στα όπλα όσο σε ότι εισάγεται στην Ελλάδα.
Ετσι είναι, δυστυχώς :mad:. Π.χ. το Ford Transit που φτιάχνεται στην Τουρκία βγαίνει σε δύο ποιότητες, μία για Ευρώπη και μία για Μέση Ανατολή. Μάντεψε ποιό εισάγεται στην Ελλάδα.
 
Ψάχνομουν πριν αρκετους μήνες για αγορά όπλου και ήμουν ανάμεσα στην l4s grey hunter στην maxus black gold και στην a400 upland αλλά λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων το άφησα για πιο μετά.
Τώρα που λασκαρα στην δουλειά και ξανακοιταω το θέμα, δυστυχώς διαβάζω αρκετά για την l4s που με φόβισαν και είναι όπλο που μου αρέσει αρκετά.Με βλέπω για maxus.
 
Back
Top