Fabarm Axis RS12 Sporting

16143557_10154426819426799_4870262937002565484_o.jpg


μια από τις επιλογές μου το 2011 για αγορά σκοπευτικού,το είχα ρίξει Μαλακάσα και μαζί με το 692 μου είχαν αφήσει ακριβώς ίδιες εντυπώσεις,με το Fabarm να έχει καλύτερη λαβή και να είναι λίο πιο ελαφρύ

αλήθεια το έχει κάποιος από εδώ ;
 
Ηλία μου σκοπευτικά είσαι οκ με πολύ ωραίο στυλ,βελτιώνεσαι συνεχώς αλλά επειδή ξέρω πολύ καλά το πρόβλημα σου ,,,να είσαι σίγουρος πώς αυτό δεν σε αφήνει να καθαρίσεις το μυαλό να συγκεντρωθείς στο πιατάκι αλλά σε αυτό που σε τρώει

σε λίγο καιρό ξανά στα σταντς μαζί !
 
Παύλο στην φωτό σου είναι ένα μπερεττα σκοπευτική αλλά δεν θυμάμαι ποιο μοντέλο
Όποιο και να είναι όμως θεωρείς ότι το axis είναι πιο καλό σκοπευτικα από σφαιρική άποψη χρήσης ευκολίας στο σουίνγκ αλλά και αντοχής;
Σε ρωτάω γιατί έχεις γνώσεις και αντίληψη περί του θέματος
Εδώ τα φαμπαρμ τολμώ να πω ότι σκοπευτικα δεν τα προτιμούν τόσο
Ίσως επειδή πι δυο μεγάλες εταιρείες έχουν το κύριο όγκο αγοράς
Αν σκεφτείς ότι οι τιμές είναι παραπλήσιες σχεδόν πόλοι προτιμούν τα μπραουνιγκ και μπερεττα στο σκοπευτήριο
Γενικά στην Κύπρο αυτά τα δυο είναι οι ηγήτωρες στην αγορά
Κυνηγετικά όμως τα έχουν σε παρά πολύ μεγάλη εκτίμηση τα φαμπαρμ
Και γω είμαι ένας από αυτούς και είμαι ερωτευμένος με το πλάγιο τους
:)
 
Χρύσανθε όταν τα είχα δοκιμάσει όπως λέω και στο πρώτο ποστ,μου είχαν δώσει ακριβώς την ίδια αποτύπωση με διαφορετική σκοπευτική γραμμή βέβαια το καθένα και χειρισμό λόγο διαφορετικής λαβής και βάρους, με το axis να είναι καλύτερο στο χειρισμό γιατί στο 692 το κοντάκι ήταν "παιδικό" και το μικρό δάχτυλο μου σχεδόν ήταν στον αέρα

η επιλογή που έκανα τελικά τότε ήταν το 692 με σκοπό στο μέλλον να φτιάξω κοντάκι,να σου πω την αλήθεια επιρεάστηκα και από φίλους σκοπευτές αλλά ποτέ δεν το μετάνοιωσα γιατί είναι ένα πολύ αξιόλογο σκοπευτικό με ωραίο βάρος πολύ καλές κάννες καλή κατασκεύη και εγγύηση beretta

"AN" δεν είχα όμως επιρεαστεί μπορεί να είχα το Axis το οποίο πρίν ήταν πρώτη επιλογή, χωρίς να ξέρω αντοχές για τα δύο όπλα και τί service παρέχει η fabarm ( για την beretta ήξερα )

Σε κάποια άλλη ενότητα γράφαμε για την πεπατημένη και την γνωστή επιλογή που κάνουν όλοι όπως λες browning beretta, γιαυτό και να μη βλέπουμε στα σκοπευτήρια κάτι το διαφορετικό ειδικά όταν οι τιμές είναι παραπλήσιες,αλλά όταν μιλάμε για αυτή την κατηγορία τιμής σίγουρα η ποιότητα ενός όπλου δεν είναι ίδια με σειράς και κάθε εταιρεία προσφέρει τα ανάλογα.
Από εκεί και πέρα όμως είναι θέμα προσωπικών προτιμήσεων,σε ποιά κατηγορία τιμής θες να παίξεις,πόσο πολύ θες να προχωρήσεις σκοπευτικά ή το κάνεις για να περνάς την ώρα σου και να προπονήσε οπότε και με ένα πιο φτηνό κάνεις δουλειά και ένας πολύ σημαντικός παράγοντας που αρκετοί σκοπευτές ( συνήθως οι νέοι ) έχουν πολλές φορές σαν κριτήριο αλλά τελείως άκυρο για εμένα είναι το τί θα ήθελες να κρατάς και να σε βλέπουν οι γύρω σου,τουλάχιστον από συζητήσεις αυτό έχω καταλάβει.
 
.......κριτήριο αλλά τελείως άκυρο για εμένα είναι το τί θα ήθελες να κρατάς και να σε βλέπουν οι γύρω σου,τουλάχιστον από συζητήσεις αυτό έχω καταλάβει.
Μ αρεσεις γιατι εισαι γατουλα :)
Θυμασαι που τα λεγαμε;;;;;;;)
 
Last edited:
Back
Top