Cosmi

Ναι ρε, με τα ρέστα θα πήγαινα και μια Εσθονία για χήνες. ;)
Θα εβρησκες αυτον με την κοσμι. Θα εκανα μια κοντριτσα μαζι του σε διατρησεις και σηγκεντροσεις, και μετα απογοητευμενος αυτος θα μας την πουλαγε σχεδων τσαμπα.;).sex hard..my man..sarcastic.
 
με τον Μπαριτάκη Εσθονία πέρυσι ήταν κάποιος με μια cosmi αλλά δεν το είχε ο φουκαράς και έλεγε πώς δεν σκοτώνει και με κορυφαία φυσίγγια,,,,,,,,,κατάλαβες τί είναι να δίνεις τόσα λεφτά και να λες δεν σκοτώνει .sarcastic.
 
Παυλο , ο ιδιος φιλος μου ειναι που εγραψα παραπανω (με τη δικια του εχω ριξει 2 φορες που ειμασταν παρεα στην Αφρικη)!! Οντως εχει αριστο εξοπλισμο ...αλλα
 
Σαράντο αυτά δεν ειναι δικά μου λόγια.Είναι στοιχεία που δίνει η εταιρεία και τα εκανα απλά παράθεση στο νέο θέμα.
Οσο για το τάξε δεν κοστίζει τίποτα ,είναι απολύτως αληθές και εφαρμόζεται παντού και πάντα.
Tο ξερω Δημητρη:)
μαλλον εχεις μπερδεψει τα μπουτια με τον λεβιε των ταχυτήτων φιλε , συγκρινεις τα αεροβόλα και την σκοποβολή σταθερου στοχου με την σκοποβολή πηλινου ιπταμενου στοχου η ζωντανου θηράματος ???????????????? στην δευτερη περιπτωση για να αποφανθεί καποιος για την βλητικη αποδοση του κάθε οπλου πρεπει να είναι εκτος από σκοπευτής φωτια του Κατσαντωνη και 100% σωστος στο κοντακι του , μην μπερδευουμε την βουρτσα με την ......
Αυτο που λεω εχει να κανει με τη γενικη αποδωση απο 12αρι σε 12αρι και να γραφεις πιο κοσμια αλλη φορα κυριε προφεσσορα,τα μπουτια και τα καλσον εκει που σε περνει:mad:
 
Tο ξερω Δημητρη:)

Αυτο που λεω εχει να κανει με τη γενικη αποδωση απο 12αρι σε 12αρι και να γραφεις πιο κοσμια αλλη φορα κυριε προφεσσορα,τα μπουτια και τα καλσον εκει που σε περνει:mad:
Θα σε μαλωσουν Σαραντο ..μην σχολιαζεις ετσι :)
 
μπορεί να είναι το απόλυτο αυτογεμές του πλανήτη όπως λες αλλά δεν αναφέρθηκα σε συγκεκριμένη κατηγορία (αυτογεμές) , έγραψα όπλα οπότε μπορεί να είναι και ένα fabbri τιτανίου ας πούμε

προσωπικά το cosmi δεν μου αρέσει αλλά αυτό είναι δικό μου γούστο δεν κατάλαβα γιατί πρέπει ντε και καλά να πειράζει ;
σε ρωτησα από περιεργεια δεν εγραψα ότι με πειραζει κατι φιλε
 
Tο ξερω Δημητρη:)

Αυτο που λεω εχει να κανει με τη γενικη αποδωση απο 12αρι σε 12αρι και να γραφεις πιο κοσμια αλλη φορα κυριε προφεσσορα,τα μπουτια και τα καλσον εκει που σε περνει:mad:
καλαμπουρι εκανα , μην παρεξηγείσαι , οσο για το προφέσορας που εγραψες αναρωτιέμαι ποιος από τους δυο μας το παιζει
 
Πάντως η συζήτηση για την COSMI μου φέρνει στο μυαλό μια άλλη συζήτηση που είχαμε κάνει για τα KRIEGHOFF...
Διφορούμενες απόψεις ως προς το το αισθητικό κομμάτι και για τα 2 όπλα, άλλα αδιαμφισβήτητη κορυφαία ποιότητα υλικών, κορυφαία κατασκευή και προσοχή στην κάθε λεπτομέρεια, τέλεια ζυγισμένα και άριστα βλητικά...
 
καλαμπουρι εκανα , μην παρεξηγείσαι , οσο για το προφέσορας που εγραψες αναρωτιέμαι ποιος από τους δυο μας το παιζει
Οσοι μου ζητησαν αριθμους κυριε, αμεσα τους τα εδωσα,απο το πληκτρολογιο δεν μπορω να κανω περισσοτερα,η πιστοποιεισει αυτων των αριθμων μονο στην υπαιθρο μπορει να γινει δυστυχως,και το ποιος εχει πραγματη ξοδεψει χρονο και χρημα κυνηγοντας μονο ψυχρους αριθμους.Αυτος λοιπων που με κατηγορη για προφεσσορο,πολυξερω,δαφνο συλλεκτη,και οτι κυνηγαω την αναγνωρισει,ειναι πιο σωστο να αναρωτηθει ποτε μου εγινε ερωτηση γυρω απο τα γραφομενα μου και σιωπησα υποπτα η αλλαζα κουβεντα,χωρις ποτε να δωσω ψυχρους αριθμους,και σε δευτερη φαση να της κανει ο ιδιος αυτες της δοκιμες,πριν με κατηγορηση.Οσο αφορα το καλαμπουρι που κανετε,ειναι τουλαχιστον ακομψο κυριε ,και παρακαλω να μην το επαναλαβετε ευχαριστω.
 
Παίδες το μόνο πράγμα που πειράζει είναι η φασολάδα όταν είναι κρύα....sarcastic.
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, εμένα αν μου χάριζαν μια cosmi, την ίδια στιγμή θα την πούλαγα και θα αγόραζα ένα αυτοκίνητο. Πειράζει; .my man.
Εδω ειμαι καθετως.
Την φασολάδα κρυα να την φας μαζι με χοντρο κρεμυδι μαιντανο κι λίγη ρεγγα.
Μετα ξαναμιλάμε .sarcastic.
Πραγματι κ γω σαν τυπος πρακτικός πανω απ.ολα δεν μου αρεσει καθολου η κοσμι.
Δεν πα να ειναι κοσμημα......δεν μου κάθετε το άνοιγμα κ η φατσα της:)
Ασε που με την τιμη της περνεις οπλο δυνατοτητα σκοπευτηριου δια βιου σκυλι κ αυτοκίνητο.sarcastic.
 
άλλα αδιαμφισβήτητη κορυφαία ποιότητα υλικών, κορυφαία κατασκευή και προσοχή στην κάθε λεπτομέρεια, τέλεια ζυγισμένα και άριστα βλητικά
απίστευτες λειανσεις στο χερι σε όλα τα μηχνικα μερη ,απιστευτη σκανδαλη για αυτογεμες οπλο , απιστευτη κανη με το τελειοτερο ατσαλι του πλανητη ,μοναδικη σε γεωμετρια , μηχανισμος λειτουργιας μοναδικος στον πλανητη , φονικοτητα που αν αξιοποιηθεί στα χερια ενός καλου σκοπευτή πραγματικα τριβεις τα ματια σου , και μια ερωτηση , είναι τυχαιο ότι Περαζι , Κριγκοφ και Κοσμι εχουν αχρωμιωτες κανες ?? όταν μιλαμε για αυτογεμες οπλο τα Κοσμι είναι η κορυφη του Έβερεστ
 
και μια ερωτηση , είναι τυχαιο ότι Περαζι , Κριγκοφ και Κοσμι εχουν αχρωμιωτες κανες ??
Και όχι μόνο...
Το 90% των ''χειροποίητων'' όπλων με τιμές πάνω απο 6.000-7.000 ευρώ, αχρωμιωτες κάννες έχουν.
Ισως η τιμή τους μπορεί να καλύψει το έξτρα κόστος εργατικών, που απαιτεί η σωστή λείανση μιας αχρωμίωτης καννης, προκειμένου να αναδείξει τις αρετές της...
 
Παιδια χαλαρωστε λιγακι,ολα τα οπλα δεν ειναι ιδια,ενα ποζε boss ειναι ιδιο με ενα browning τις σειρας η ενα ακριβο beretta των 25/30χιλιαδων ευρο ειναι το ιδιο με ενα τις σειρας....τωρα που ισως ειναι λιγο δυσκολο σαν οπλο,θα ελεγα ολα ειναι θεμα συνηθειας.δεν εχω ριξει ποτε μου με cosmi θα το ηθελα ομως κατα τι γνωμη μου κορυφαιο αυτογεμες με κορυφαια υλικα και ποιοτητα που μαλιστα απο εμφανιση δεν παραπεμπη στις καρναβαλοκαραμπινες....γνωμη μου παντα
 
Και όχι μόνο...
Το 90% των ''χειροποίητων'' όπλων με τιμές πάνω απο 6.000-7.000 ευρώ, αχρωμιωτες κάννες έχουν.
Ισως η τιμή τους μπορεί να καλύψει το έξτρα κόστος εργατικών, που απαιτεί η σωστή λείανση μιας αχρωμίωτης καννης, προκειμένου να αναδείξει τις αρετές της...
Στο θεμα του γουστου δεν μπορει κανεις να επιβαλλει τη γνωμη του σε καποιον αλλων,ο καθε ενας λοιπων φυσικα ειναι ελευθερος να ξοδεψει οσα χρηματα θελει για ενα οπλο.Προσωπικα προτιμω να πληρωνω οσα πρεπει για να κανω τη δουλεια μου,τα αναλογα για κυνηγι και αν ασχοληθω με τη σκοποβολη το καταλληλο οπλο ωστε να αντεχη τις καταπονησεις που δεχεται ενα τετοιο οπλο σε αυτο το χωρο,αλλα ως εκει.Το Κοσμι αν ωντος αυτο που πληρωνει ο πελατης ειναι εργασια εστω και για σημεια που ειναι υπερβολη να εργαστεις σε τετοιο βαθμο τελειοτητας, και δεν προκειται για υπερτιμηση,καλα κανει και τα δινει.
 
Παιδια χαλαρωστε λιγακι,ολα τα οπλα δεν ειναι ιδια,ενα ποζε boss ειναι ιδιο με ενα browning τις σειρας η ενα ακριβο beretta των 25/30χιλιαδων ευρο ειναι το ιδιο με ενα τις σειρας....τωρα που ισως ειναι λιγο δυσκολο σαν οπλο,θα ελεγα ολα ειναι θεμα συνηθειας.δεν εχω ριξει ποτε μου με cosmi θα το ηθελα ομως κατα τι γνωμη μου κορυφαιο αυτογεμες με κορυφαια υλικα και ποιοτητα που μαλιστα απο εμφανιση δεν παραπεμπη στις καρναβαλοκαραμπινες....γνωμη μου παντα
Γρήγορη πάρε εσύ μια cosmi ή ότι καλύτερο όπλο στο κόσμο θες (το εσύ δε το λέω προσωπικά) και δώσε ένα φτηνιάρικο όπλο στο Digweed ή σε κάποιον άλλο ντουφεκο ….. και πες μου αποτελέσματα αν ειστε διπλα διπλα σε καρτερι!

Φιλέ ούτε τα καλά ξυλά , ούτε τα σχέδια σκοτώνουν …. Ούτε το καλύτερο ατσάλι στο κόσμο ..θα στείλει τα σκάγια στα πουλιά να εμείς είμαστε καψοφυσιγγιδες!!!

Δε λέω ένα άριστο όπλο από ένα μέτριο όπλο …στον πρωταθλητή θα έχει κάποιο καλύτερη διαφορά … ΙΣΩΣ γιατί αν το μέτριο posse είναι ΑΚΡΙΒΩΣ στα μετρά του …. μπορεί και να μην έχει καμία διαφορά ,απλά τους βλέπουμε όλους με καλά όπλα ..γιατί κυρίως είναι χορηγίες και επίσης οι ποιο πολύ είναι «έχων» οπότε για Imageκαι μόνο δεν θα πάρουν το φτιαγμένο seat Leon… αλλά Ferrari!
 
Σίγουρα υπάρχουν υπερτιμήσεις στα όπλα και όχι μόνο στα ακριβά χειροποίητα (που εκεί πληρώνεις το πρεστίζ του ονόματος) άλλα και στα πολυδιαφημισμένα προσιτής τιμής όπλα που όλοι μπορούμε να αγοράσουμε (εκεί πληρώνεις την υπέρμετρη διαφήμιση, τις χορηγίες κ.λ.π.) ...
Απο την άλλη δεν πρέπει να τα μηδενίζουμε όλα και σίγουρα υπάρχουν διάφορες τόσο στην ποιότητα των υλικών όσο και στην ποιότητα εργασίας, ανάμεσα σ' ενα όπλο των 2.000 και σ΄ενα των 10.000 ευρώ...
Τώρα στους αθλητές σκοποβολής, πιστεύω, περισσότερο μετράνε οι χορηγίες και η οικονομική στήριξη που αυτες προσφέρουν στον αθλητή, προκειμένου να μπορεί να ανταπεξέλθει και να μπορεί να κάνει πρωταθλητισμό και λιγότερο το πρεστιζ που προσφέρει το όνομα ενός όπλου...
 
Γρήγορη πάρε εσύ μια cosmi ή ότι καλύτερο όπλο στο κόσμο θες (το εσύ δε το λέω προσωπικά) και δώσε ένα φτηνιάρικο όπλο στο Digweed ή σε κάποιον άλλο ντουφεκο ….. και πες μου αποτελέσματα αν ειστε διπλα διπλα σε καρτερι!

Φιλέ ούτε τα καλά ξυλά , ούτε τα σχέδια σκοτώνουν …. Ούτε το καλύτερο ατσάλι στο κόσμο ..θα στείλει τα σκάγια στα πουλιά να εμείς είμαστε καψοφυσιγγιδες!!!

Δε λέω ένα άριστο όπλο από ένα μέτριο όπλο …στον πρωταθλητή θα έχει κάποιο καλύτερη διαφορά … ΙΣΩΣ γιατί αν το μέτριο posse είναι ΑΚΡΙΒΩΣ στα μετρά του …. μπορεί και να μην έχει καμία διαφορά ,απλά τους βλέπουμε όλους με καλά όπλα ..γιατί κυρίως είναι χορηγίες και επίσης οι ποιο πολύ είναι «έχων» οπότε για Imageκαι μόνο δεν θα πάρουν το φτιαγμένο seat Leon… αλλά Ferrari!
Τολι δεν αμφιβαλω με αυτα που λες και ισως εχεις δικιο αλλα το καλυτερο ατσαλι του κοσμου ειδικα στη καννη ολο και κατι προσφερη.....τα οπλα ειναι οπως τις γυναικες καποιος περναει ολη του τη ζωη με τη πρωτη του και αλλοι ψαχνουν τη θεα παρολες της παραξενιες τους,γιατι οπως λεει και μια παροιμια δεν ειναι ολα τα μ.....ιδια και ας εχουν το ιδιο σχημα
 
Οσοι μου ζητησαν αριθμους κυριε, αμεσα τους τα εδωσα,απο το πληκτρολογιο δεν μπορω να κανω περισσοτερα,η πιστοποιεισει αυτων των αριθμων μονο στην υπαιθρο μπορει να γινει δυστυχως,και το ποιος εχει πραγματη ξοδεψει χρονο και χρημα κυνηγοντας μονο ψυχρους αριθμους.Αυτος λοιπων που με κατηγορη για προφεσσορο,πολυξερω,δαφνο συλλεκτη,και οτι κυνηγαω την αναγνωρισει,ειναι πιο σωστο να αναρωτηθει ποτε μου εγινε ερωτηση γυρω απο τα γραφομενα μου και σιωπησα υποπτα η αλλαζα κουβεντα,χωρις ποτε να δωσω ψυχρους αριθμους,και σε δευτερη φαση να της κανει ο ιδιος αυτες της δοκιμες,πριν με κατηγορηση.Οσο αφορα το καλαμπουρι που κανετε,ειναι τουλαχιστον ακομψο κυριε ,και παρακαλω να μην το επαναλαβετε ευχαριστω.
Τελικα σαραντο αυτο που ειχα πει για συλλογη δαφνων πρεπει να ηταν πολυ πετυχημενο......επρεπε να ειχα γινει ποιητης
 
Ρε παιδιά εντάξει να συμφωνήσω οτι απο θέμα γούστου μπορεί να μην αρέσει.αλλά όντως είναι το τελειότερο αυτογεμες του κόσμου και δεν είναι τυχαίο οτι είναι ελατηρίου και το στένωμα της κανης ειτε είναι τσοκ ειτε είναι στάνταρ φτιάχνεται κατα παραγγελία του πελάτη.και ναι αν τα είχα τα λεφτά θα την έπαιρνα όπως θα έπαιρνα κι ενα Holland & Holland και ας ερχόταν δίπλα μου ο digweed και οποιος άλλος ήθελε με μια armsan που θα το τρελαινε στις εμπλοκές.μην τα μηδενιζουμε όλα.
 
Back
Top