Cocker Spaniel

15073543_10206772970594645_7096094236799106369_n.jpg


Betty Blue. Το νέο μέλος της οικογένειας Kalliston Hellas. Η πρώτη μέρα στην Ελλάδα.



14705803_10206772828871102_3211421939395244398_n.jpg


Τελευταία μέρα στη Φινλανδία.
 
Last edited:
Κύριε Γιάννη καλότυχο να είναι .Αν και και κοντά σας είμαι σιγουρότατος γι αυτό.
Πάντως η έκφρασή του την πρώτη μέρα ,είναι σαν το παιδάκι που έχασε τους δικούς του.Βγάζει μια συγκίνηση.
Ο Ορφέας με έχει τρελάνει, από την περσινή έκθεση που πέρασε όλη τη μέρα στο περιπτερό σας ,πότε θα ξαναγίνει η έκθεση για να δει εσάς και τα σκυλιά..sarcastic.
 
Το οτι θα ειναι καλοτυχο και θα εχει την αγαπη που του αξιζει, ειναι δεδομενο. Φτανει να κοιταξει κανεις το βλεμμα του κ. Γιαννη για να καταλαβει

Ευχομαι να μεγαλωσει και να γινει ακομα καλυτερο απο οτι το ονειρευεσαι να γινει
 
Κύριε Γιάννη καλότυχο να είναι .Αν και και κοντά σας είμαι σιγουρότατος γι αυτό.
Πάντως η έκφρασή του την πρώτη μέρα ,είναι σαν το παιδάκι που έχασε τους δικούς του.Βγάζει μια συγκίνηση.
Ο Ορφέας με έχει τρελάνει, από την περσινή έκθεση που πέρασε όλη τη μέρα στο περιπτερό σας ,πότε θα ξαναγίνει η έκθεση για να δει εσάς και τα σκυλιά..sarcastic.

Ευχαριστώ για τις ευχές σου.
Έκθεση θα γίνει στις 7, 8 και 9 Απριλίου στο MEC με διοργανωτή την ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ, δεν ξέρω, όμως, αν θα έχουμε περίπτερο.
Όσο για την έκφραση της Betty Blue... συμπτωματική. Συνήθως το στρες αποχωρισμού κρατά 2 έως 3 εβδομάδες, αυτή κατέρριψε όλα τα ρεκόρ, ούτε λεπτό δεν στρεσαρίστικε. Στα αεροδρόμια, στα αεροπλάνα, απ' όπου περάσαμε ήταν από αγκαλιά σε αγκαλιά και η ουρά μόνο που δεν ξεκόλλησε από το κούνημα. Άρχισα με προσοχή το "πρωτόκολλο συστάσεων" με τους υπόλοιπους σκύλους μου, άδικο κόπο θα έκανα, μου ξέφυγε και τρύπωσε μόνη στο χώρο τους και πήδαγε από σκύλο σε σκύλο. Τόση προσαρμοστικότητα, τόση συνεργασία, τόση χαρά και ζωντάνια σπάνια συναντάς αλλά ήταν αναμενόμενο λόγω της σωστής της ανατροφής.
 
Ενα βιντεακι αφιερωμενο στον φιλο Γιαννη,
απο το αστερι του με το ονομα λαϊδη.
Ο σκυλος σου φιλε μου απλα δεν υπαρχει.
Δεν θα σταθω στο κυνηγετικο κομματι του σκυλου, γιατι ο καθε ανθρωπος εκπαιδευει τον σκυλο του με τα δικα του θελω και δεν ειμαι εγω αυτος που μπορει να κρινει ισως καποια λαθη.
Αλλα μου εκανε τεραστια εντυπωση, ενω η λαϊδη με ειδε για πρωτη φορα, με εμαθε, με εμπιστευτηκε και συνεργαστηκε αριστα μαζι μου.
 
Ενα βιντεακι αφιερωμενο στον φιλο Γιαννη,
απο το αστερι του με το ονομα λαϊδη.
Ο σκυλος σου φιλε μου απλα δεν υπαρχει.
Δεν θα σταθω στο κυνηγετικο κομματι του σκυλου, γιατι ο καθε ανθρωπος εκπαιδευει τον σκυλο του με τα δικα του θελω και δεν ειμαι εγω αυτος που μπορει να κρινει ισως καποια λαθη.
Αλλα μου εκανε τεραστια εντυπωση, ενω η λαϊδη με ειδε για πρωτη φορα, με εμαθε, με εμπιστευτηκε και συνεργαστηκε αριστα μαζι μου.
Πες την αληθεια .....εισαι ερωτευμενος .sarcastic.
 
Ενα βιντεακι αφιερωμενο στον φιλο Γιαννη,
απο το αστερι του με το ονομα λαϊδη.
Ο σκυλος σου φιλε μου απλα δεν υπαρχει.
Δεν θα σταθω στο κυνηγετικο κομματι του σκυλου, γιατι ο καθε ανθρωπος εκπαιδευει τον σκυλο του με τα δικα του θελω και δεν ειμαι εγω αυτος που μπορει να κρινει ισως καποια λαθη.
Αλλα μου εκανε τεραστια εντυπωση, ενω η λαϊδη με ειδε για πρωτη φορα, με εμαθε, με εμπιστευτηκε και συνεργαστηκε αριστα μαζι μου.
Εδω βλεπω μεγαλο ερωτα να γινετε .yelling.
 
Ενα βιντεακι αφιερωμενο στον φιλο Γιαννη,
απο το αστερι του με το ονομα λαϊδη.
Ο σκυλος σου φιλε μου απλα δεν υπαρχει.
Δεν θα σταθω στο κυνηγετικο κομματι του σκυλου, γιατι ο καθε ανθρωπος εκπαιδευει τον σκυλο του με τα δικα του θελω και δεν ειμαι εγω αυτος που μπορει να κρινει ισως καποια λαθη.
Αλλα μου εκανε τεραστια εντυπωση, ενω η λαϊδη με ειδε για πρωτη φορα, με εμαθε, με εμπιστευτηκε και συνεργαστηκε αριστα μαζι μου.
Φιλιππα βλέπω ότι γουστάρεις πολύ φίλε, Χριστούγεννα έρχονται κάνε ένα δώρο στο εαυτό σου και δεν θα χάσεις πίστεψε με.
 
Η αληθεια ειναι, οτι οταν εγυρε στο ποδι μου διπλα ......κατι σπινθιρησε......
Σημερα την εψαχνα ολη μερα στο βουνο......
Λες να τσιμπηθηκα;;;;;

Ενα πραμα θα σου πω, εχω μεγαλωσει με σκυλια απο οσο θυμαμαι τον εαυτο μου. Αλλα ηταν καλα στο κυνηγι, αλλα οχι, τα αγαπουσαμε ομως στο σπιτι, και ποτε κανενα δεν "ξεχαστηκε κατα λαθος" στον κυνηγοτοπο, ακομα και αν δεν βγηκε καλο στο κυνηγι, ουτε δεθηκε στο σπιτι και παραμεληθηκε.

Οταν ομως με κοιταζει η σπριγκερινα, ειλικρινα στο λεω, κατι σκιρταει μεσα μου. Και ειναι ρε φιλε λες και το ξερει. Λες και ξερει ακριβως τι θα κανει, αλλα και κεινη, ποτε δεν δισταζει να μπει στο πυκνο ή δε σταματαει να δειχνει παθος ψαχνοντας για να μου φερει την τσιχλα που χω ριξει. Οι αλλο μου λενε πως την κακομαθαινω, πως με κανει οτι θελει, αλλα ενα πραμα ξερω, πως κανενας σκυλος δεν εχει παθει κατι οταν του δειχνεις υπερβολικη αγαπη.
 
Back
Top