Cal.20

Υπαρχει ομως Τασο;
Η παραγωγη του εχει σταματησει πριν λιγα χρονια
Κριμα γιατι τα νεα κατ εμενα παντα δεν πιανουν μια μπροστα του
Στο θεμα πλαγιοκαννα η μπερετα εχει χασει το παιγνιδι δυστυχως
 
Ή Beretta ή Browning η Rizzini για καινούριο.
Υπάρχει ένα δισκάνδαλο Beretta μεταχειρισμένο που το έχει ένας συνάδελφος από το φόρουμ, κάποια στιγμή το πουλούσε. Αν δει το μήνυμά σου και απαντήσει!
 
Εχει έναν Ιαπωνα ο big hunter με σταθερό τσοκ 4-2 σκέτο ονειρο
Καλησπέρα σας,θα ήθελα γνώμες για σούπερ ποζέ cal 20 . Ποίο προτείνεται; Δεν γράφω τιμή για να μην περιορίσω ήδη την μικρή γκάμα που υπάρχει, μέχρι 2000 ευρώ θαρρώ είναι αρκετά. Αποκλείονται τα όπλα τουρκικής προέλευσης. ΕυχαρισΤω
 
Winchester 101 68cm 4&3 τσοκ. Μονοσκάνδαλο σε κατάσταση καινούριου! Το ειχα στην κατοχή μου απο καινούριο και δεν έχει ρίξει 5 κουτιά φυσίγηια και το φίλος που το έδωσα το έχει όπως του το πούλησα. Αν σε ενδιαφέρει πες μου.
 
Μετα από το κυνήγι αγριοπεριστερου στην έναρξη και μετά από το σημερινό κυνήγι επίσης άγριοπεριστερου, έχω πίστη ότι στην Ελλάδα κανείς ολα τα κυνήγια άνετα με το εικοσαρι έως και φασα. Λαγο, γουρούνι , υδρόβια, το συζητάμε υπό πιες προϋποθέσεις. Για έκτη χρόνια φέτος δουλεύω μόνο το εικοσαρι σε ότι κυνήγι κάνω, δεν θυμάμαι να είπα αχ να είχα το δωδεκαρι. Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει και δεν το κάνει, του λέω υπεύθυνα να το δοκιμάσει και θα αφήσει το δωδεκαρι για πάντα.
 
Μετα από το κυνήγι αγριοπεριστερου στην έναρξη και μετά από το σημερινό κυνήγι επίσης άγριοπεριστερου, έχω πίστη ότι στην Ελλάδα κανείς ολα τα κυνήγια άνετα με το εικοσαρι έως και φασα. Λαγο, γουρούνι , υδρόβια, το συζητάμε υπό πιες προϋποθέσεις. Για έκτη χρόνια φέτος δουλεύω μόνο το εικοσαρι σε ότι κυνήγι κάνω, δεν θυμάμαι να είπα αχ να είχα το δωδεκαρι. Για όποιον θέλει να το δοκιμάσει και δεν το κάνει, του λέω υπεύθυνα να το δοκιμάσει και θα αφήσει το δωδεκαρι για πάντα.
Φιλε Νικο εχουν πεσει πολλοι λαγοι με 20αρι πλαγιο ισπανικο με στενους αυλους.
Τα καινουρια με διευρυμενους κ καταλληλο φυσιγγι πανε ανετα κ υδροβια.
Το μονο οτι οσοι προσπαθησουν να πανε απο cal 12 σε cal 20 θα πικραθουν λιγο στην αρχη γιατι θελει σημαδι.
Με το καταλληλο κοντακι + το μικροτερο βαρος οπλου κ πυρομαχικων με τον καιρο θα το λατρεψουν.
 
Φέτος θα έχω την τύχη να κυνηγίσω ένα από τα πιο λεπτεπίλεπτα και κομψά αλληλεπίθετα 20άρια που κατασκευάστικαν μετά την μεταπολεμική περίοδο! Θα δούμε εάν τα 2500γρ βάρος του θα είναι αρκετά να ανταπεξέλθουν στα σύγχρονα πυρομαχικά! Θα πέσει ιδιογόμωση σε χάρτινο κάργα...
 
Φέτος θα έχω την τύχη να κυνηγίσω ένα από τα πιο λεπτεπίλεπτα και κομψά αλληλεπίθετα 20άρια που κατασκευάστικαν μετά την μεταπολεμική περίοδο! Θα δούμε εάν τα 2500γρ βάρος του θα είναι αρκετά να ανταπεξέλθουν στα σύγχρονα πυρομαχικά! Θα πέσει ιδιογόμωση σε χάρτινο κάργα...
Φωτο εχει;
 
Φέτος θα έχω την τύχη να κυνηγίσω ένα από τα πιο λεπτεπίλεπτα και κομψά αλληλεπίθετα 20άρια που κατασκευάστικαν μετά την μεταπολεμική περίοδο! Θα δούμε εάν τα 2500γρ βάρος του θα είναι αρκετά να ανταπεξέλθουν στα σύγχρονα πυρομαχικά! Θα πέσει ιδιογόμωση σε χάρτινο κάργα...
Τι καλό Νικηφορε??? :)
 
Back
Top