Cal.20

Είδα οτι οι φωτογραφίες που είχα ανεβάσει πριν χρόνια από τις εκθέσεις του εξωτερικου με τα πιο ωραία κατά εμε 20άρια έχουν διαγραφεί από postimage. Θα κοιτάξω σιγα σιγά να τις βρω και να τις ξανά ανεβάσω. Για αυτό ξεκίνησα από το παραπανω ποστ.
 
Σημερα ειδα το μπαικαλ πλαγιο με τσοκ τρελα ηταν .....βαρος σαν 12αρι αλλα αυτο δεν με πηραζει ....εχουμε καιρο ακομα θα δουμε
Οποιος θέλει ένα 20αρι μόνο κ μόνο για το διαμέτρημα τότε είναι μια χαρά όπλο..
Αν θέλει ένα 20αρι που να είναι 20αρι σε όλα του θα πρεπει να κοιτάξει άλλου...
 
Μετα το πλαγιοκαννο16αρι, που πήρα πέρυσι και με καλυψε απόλυτα , θα ήθελα να έχω και ένα πλάγιο 20αρι....αν και έχω ακόμα τις αμφιβολίες μου για το βλητικο του αποτέλεσμα...
Δεν έχω και κανένα φίλο με "" κανονικό "" σε βαρος/ διαστάσεις να ρίξω...
 
Μετα το πλαγιοκαννο16αρι, που πήρα πέρυσι και με καλυψε απόλυτα , θα ήθελα να έχω και ένα πλάγιο 20αρι....αν και έχω ακόμα τις αμφιβολίες μου για το βλητικο του αποτέλεσμα...
Δεν έχω και κανένα φίλο με "" κανονικό "" σε βαρος/ διαστάσεις να ρίξω...
Καμια αμφιβολια μην εχεις ριχνη ανετα απο 24 μεχρει 36γρ...
 
Καμια αμφιβολια μην εχεις ριχνη ανετα απο 24 μεχρει 36γρ...
Αμφιβολία δεν έχω, ξέρω ότι ρίχνει καλά, και από δοκιμές σε πίνακα εδώ μέσα από φίλους του φόρουμ, ρίχνει εξαιρετικά.
Θέλω όμως να συγκρίνω ένα φυσσιγι 26-28 γρ, ριγμένο από το 16αρι μου, και από ένα 20αρι, δίπλα- δίπλα ;)
 
Καλύτερο θα είναι το 16 όπως και του 12 καλύτερο του 16 παντα στα ίδια γραμμάρια

Πέφτοντας διαμετρημα δεν ψάχνουμε βλητικη ανωτερότητα

Ψάχνουμε ελαφρύ όπλο με γρήγορη επωμιση και εξαιρετικό ζυγισμα πράγμα που ειδικά στο πλαγιο το έχεις στο 16
 
Μετα το πλαγιοκαννο16αρι, που πήρα πέρυσι και με καλυψε απόλυτα , θα ήθελα να έχω και ένα πλάγιο 20αρι....αν και έχω ακόμα τις αμφιβολίες μου για το βλητικο του αποτέλεσμα...
Δεν έχω και κανένα φίλο με "" κανονικό "" σε βαρος/ διαστάσεις να ρίξω...
Χωρίς να έχω διαβάσει τι γράφουν οι φίλοι παρακάτω θα σου πω να μην έχεις κανένα ενδοιασμό, και αν πηγές καλά με το 16αρι με το εικοσαρι θα δεις και θα αισθανθείς αλλά έργα. Φτάνει το οπλο να είναι πάνω σου. Ένα εικοσαρι για εμενα πρέπει να έχει διαστάσεις στην κλίμακα του είκοσι, κάννες 70cm (όχι μικρότερες) βάρος ιδανικά 2700 2900 το πολύ και άυλους όσο το δυνατό μεγαλύτερους . Έχω την τύχη το δικό μου να έχει άυλους 16mm πίστεψε με η τουφεκιές του είναι το κάτι άλλο. Κατά βάση ρίχνω 24 με 27,5 και το διασποράς που ρίχνω είναι 29. Δεν το αλλάζω είναι πλεων το βασικό μου οπλο πέντε χρόνια τώρα.
 
Καλησπέρα σας,θα ήθελα γνώμες για σούπερ ποζέ cal 20 . Ποίο προτείνεται; Δεν γράφω τιμή για να μην περιορίσω ήδη την μικρή γκάμα που υπάρχει, μέχρι 2000 ευρώ θαρρώ είναι αρκετά. Αποκλείονται τα όπλα τουρκικής προέλευσης. Ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα σας,θα ήθελα γνώμες για σούπερ ποζέ cal 20 . Ποίο προτείνεται; Δεν γράφω τιμή για να μην περιορίσω ήδη την μικρή γκάμα που υπάρχει, μέχρι 2000 ευρώ θαρρώ είναι αρκετά. Αποκλείονται τα όπλα τουρκικής προέλευσης. Ευχαριστώ.
Σε αυτή την τιμή Πανό , beretta silver pigeon I
 
Back
Top