Cal.20

Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
Άντε με το καλό, καλοτουφεκο και μην το αφήσεις ποτέ από τα χέρια σου.
Εγώ ξέρεις το έχω δει από κοντα
 
Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
Με το καλό να το πάρεις και να το χαρείς.
 
Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
Με το καλο να το παρεις να το χαρείς
 
Αύριο παίρνω στα χέρια μου το 20αρακι μάγκες έχω πάρει ένα κουτί 10 αράκια 28 γρ της RM από τον Ασπρογέρακα σήμερα και θα προσπαθήσω κάπου κοντά το απόγευμα να πάω να το δοκιμάσω γιατί με έχει αρπάξει και η μέση .Ελπίζω να περάσει καμία τσίχλα μη τη πληρώσει κάνα μικροπουλο πιο πολύ από λαχτάρα για να δω τι κάνει.Θα έπαιρνα και το μονοκανο ζιγκλινα αλλά μετάνιωσε ο φίλος και δε το δίνει.
Ένα συννεφάκι πούπουλα με 28/10!
Θα το χαρείτε πραγματικά!
 
Δε θα διαφωνήσω αλλά θα επιμείνω πως πλέον ένα ρομποτικό μπορεί να κάνει τη δουλειά με ακρίβεια που δεν την βλέπουμε καν βέβαια το συναισθηματικό κομμάτι και οι ώρες εργασίας ενός χεριού απλά δεν έχουν μέτρο αλλά για τον ανθρώπινο παράγοντα και μόνο όχι για την ποιότητα πλέον εκεί που έφτασε η τεχνολογία.Συντομα βλέπω όπλα από παντογράφο.
Σαν ποιότητα σε εφαρμογές σίγουρα μπορεί μια μηχανή cnc να δώσει ακριβέστερες εφαρμογές και πάντα ίδιες. Αυτό που δεν μπορεί να κάνει είναι να προσδώσει σε μια οπλοκατασκευη τέλειο ζύγισμα και αίσθηση στα χέρια. Αυτό το κάνουν μόνο τα χέρια! Για αυτό πλέον συζητάμε και το κάνουν ελάχιστοι μαστόροι στις μέρες μας!
 
Με πήρε 2 μέρες ένας φίλος απογευματινό καρτέρι

Και κούμπωσα το κικς Μ στην πάνω κανη και στην κάτω το 4 brilley

Πουλιά καμία 20 περάσανε σύνολο την μέρα αλλά πολύ ψηλά 3-4 μου βγήκαν καλά

Έκανα 2 πολύ όμορφες 40αρες τουφεκιές με το κικς και θελω να το δουλέψω παραπάνω να δω τι κάνει

Φυσίγγι multitarget 28 g 9.5
 
τετεια πες μου να κανω μια ωρα γρηγοροτερα την παραγγελια 😍
Το έχω πολλά χρόνια αλλά επειδή σπάνια πάω καρτέρι έμεινε αδουλευτο

Εχω και ένα choke n comp LF αυτό το είχα ρίξει σε τενεκε έβαλε πολλά σκάγια αν θυμάμαι καλά στα 45-50 μέτρα

Κάποια στιγμή θα το ρίξω και αυτό
 
Το έχω πολλά χρόνια αλλά επειδή σπάνια πάω καρτέρι έμεινε αδουλευτο

Εχω και ένα choke n comp LF αυτό το είχα ρίξει σε τενεκε έβαλε πολλά σκάγια αν θυμάμαι καλά στα 45-50 μέτρα

Κάποια στιγμή θα το ρίξω και αυτό
πιστευω κ σε ανοιχτες συσφίξεις θα αξιζουν τα kicks
 
Φέτος δούλεψα το 16άρι και μόνο επιλεκτικά κυνήγια με το 20. Αυτό είναι το τελευταίο με ένα 12άρι με κάννες 20άρες. Βάρος μην ρωτάτε 😄! Αλλά από τουφεκιές....
ΑΖ20 24γρ νο9½.
Δεν φορτώνει η φωτογραφία από χτες με τίποτα!
 
Το δικό μου είναι αυτό τώρα το είδα εγώ το έβαλα αγγελία αν πωληθεί πωλήθηκε δε καίγομαι κιόλας ωραίο είναι έριξα δύο κουτιά φυσίγγια που το πήρα αλλά έχω αλλάξει πλάνα κυνηγετικά πλέον και τα φυσίγγια του κοστίζουν κιόλας ακριβουτσικα και έτσι σκυλί τζιπακι αμάξι για το γιό τα πήρα όλα μαζί και ο sportam δε μου χρειάζεται .Ας το χαρεί κάποιος άλλος να καψω τη guerini όπως της αναλογεί.
 
Back
Top