Cal.20 βλητικές δοκιμές

Ποιο πολύ είναι η κάψα της δοκιμής Νίκο , τα κυνήγια εδώ μόνο περπατητο είναι ακόμα και η τσίχλα πρέπει να ρίξεις μπόλικο ιδρώτα για να τις βρεις και όπως πάει φέτος δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.
Θα φανουνε πουλιά πιστεύω τώρα που θα βρέξει
 
Θα φανουνε πουλιά πιστεύω τώρα που θα βρέξει
Μακάρι Νίκο γιατί έκανα δύο τρία περπατητα και δεν αξίζει τον κόπο, ολόκληρη πορεία και μονοτουφεκιες σε συγκεκριμένα σημεία. Τα κλασσικά μέρη λες και έπεσε περονοσπορος .
 
Μια βόλτα για τσίχλες ελάχιστα πουλιά , ζέστη , δεν είχα όρεξη για πορείες , βρήκα δυο καπάκια με λαμαρίνα από πεταμένες κυψέλες λέω ιδού η ευκαιρία .yel.
Το ισπανικό suprema το είχα κλείσει με τα υλικα του στην mec μόνο τις ενώσεις έκοψα στον z2m , στο κυνηγι μου είχε δώσει την εντύπωση του συγκεντρωτικού φυσιγγίου και ετσι είναι από τι φαινεται .
Όπλο beretta 686 τσοκ LM στα 30 βήματα σκάγια νο 7,5
directions to the nearest

Κάλυκας καψυλι Rio
Πυριτιδα unique 20 grains no 7,5 24 γρ
Συγκεντρωτηρας gualandi κομμένος στις δυο ενώσεις αλλά και στα δυο πτερύγια μέχρι την μέση , ίδιο όπλο , τσοκ στα ίδια βήματα , κλεισμένο και αυτό στην mec .
 
Με δεκαρακια η 9.5 θα είναι μάνα στο περπατητο για τσίχλα
Αυτά τα γέμισα με κάτι σκάγια που μου χαν δώσει πρέπει να χαν μέσα πέντε διαφορετικα νουμερα :D από 7αρια μέχρι 11αρια . Το δεκαράκι θα είναι ιδανικό πιστεύω .
 
Φίλε μου σε παρόμοιες αναζητήσεις με choke n comp LF και kicks LM κατάλαβα ότι μέχρι τα 40 μέτρα είναι καλύτερα Για τα γραμμάρια του 20. Και μπορείς νΑ έχεις και επιτυχία στο κυνήγι.
Νικόλα από ότι είδα και στο δωδεκαρι αλλά και σήμερα με το εικοσαρι , πιστεύω ότι πρέπει να βρούμε τον κατάλληλο συνδιασμο φυσιγγίου τσοκ για αυτές τις αποστάσεις που νομίζω το 20αρι δεν υστερεί και τόσο . Τα πενήντα μέτρα βέβαια δεν είναι μια κοντινή απόσταση και απαιτούν ένα φυσιγγι τουλάχιστον αξιοπρεπές .
 
Το comp δίνει καλύτερο κέντρο και η κρούση φαίνεται υπερ αρκετή για νΑ κάνει ζημιά αλλά νομίζω οι δοκιμές συμφωνούν με αυτό που έγραψα παραπάνω το ταβάνι του 20αριου είναι τα 40 μέτρα λόγο χαμηλής συγκέντρωσης από εκεί και πέρα, όχι λόγο δύναμης.
 
Το comp δίνει καλύτερο κέντρο και η κρούση φαίνεται υπερ αρκετή για νΑ κάνει ζημιά αλλά νομίζω οι δοκιμές συμφωνούν με αυτό που έγραψα παραπάνω το ταβάνι του 20αριου είναι τα 40 μέτρα λόγο χαμηλής συγκέντρωσης από εκεί και πέρα, όχι λόγο δύναμης.
Δυστηχως Νικόλα δεν μπορω να βρω χαρτόνια να δούμε κατανομες
 
Back
Top