Caesar Guerini Invictus V

Συμβαινουν αυτα ρε παιδια!
Ειπαμε,μαζικη παραγωγη!
Για καποιον λογο,κοπηκαν κοντυτερες οι κανες....
Δεν τις τσεκαρισαν,επειδη αν το έκαναν θα τις απεσυραν για ανακυκλωση!!
Παυλο,κλειστον απο τώρα τον φιλο για ποδαρικο την πρωτοχρονια!!!:confused::confused:
Αντικατασταση χωρις υποψια δευτερης κουβέντας!!!!!
 
.shake hands. αυτό ακριβώς!!!
Μην το εχεις σιγουρο...
Εξαρτάται πως δουλεύει η γραμμη παραγωγης.
Αν το μετρημα,το σταθερο σημειο,κατα τη διαδικασια του κοψιματος σπειρωματος,ειναι το τελειωμα των κανων προς τα πισω,τοτε το κοπτικο εκοψε οπως ηταν ρυθμισμένο.
Με αποτέλεσμα να μην φτασει στο σωστο βαθος.
Αστοχια....
Ταλαιπωρία!!:(
 
και οι δυό,,,περιμένει από Τουρή να του απαντήσουν εντός ημέρας
Screenshot_2.png

Παύλο εύχομαι να ξεμπερδέψει το συντομότερο και εύκολα ο φίλος σου με την αντικατάσταση που και εγώ πιστεύω οτι είναι μονόδρομος .

Επειδή υπάρχει υποψία " πριονίσματος " και κάπου έχεις αναφέρει οτι στην παρέα σου υπάρχει κ άλλο ίδιο όπλο , θα ήταν χρήσιμο (για την συλλογή στοιχείων) να συγκρίσεις και δύο ακόμα αποστάσεις , την απόσταση απο τη τρύπα του στόχαστρου στο στόμιο και την απόσταση από το τελευταίο "ποδαράκι" της ρίγας στο στόμιο
Οχι οτι θα βοηθήσει πρακτικά κάπου τον φίλο σου , αλλά τα μετρήσιμα στοιχεία πότε δεν είναι άχρηστα , έστω και για την κουβέντα

Και πάλι εύχομαι σε άμεση θετική για τον φιλο σου απάντηση απο τον αντιπρόσωπο του εργοστασίου

 
Εαν το μηκος του σπειρωματος μεσα στην καννη ειναι ισο με το μηκος του σπειρωματος του τσοκ τοτε εχει κατασκευαστει πιο κοντη καννη εξαρχης!!οπως και να εχει εινα οπλαρα!η guerini ιταλιας αν ενημερωθει σιγουρα θα αντικαταστησει το οπλο!!
 
και οι δυό,,,περιμένει από Τουρή να του απαντήσουν εντός ημέρας
Screenshot_2.png
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....
Και μάλιστα για οπλο σκοπευτικο με κίνδυνο να εκτεθούν σε ολη την ειδική κοινότητα σκοπευτών.
Και μάλιστα σημερα που ο "Έλεγχος Ποιοτητας" εχει περάσει ακομη και στα ...τσαγκαράδικα.
Μεγάλη ...πατάτα και απο την εταιρεία και απο τον αντιπρόσωπο.
Καλά, στην παράδοση του όπλου δεν το είδε ο υπάλληλος του αντιπρόσωπου που έκανε την επίδειξη ???
Ή απλά έχουν πωλητές ...λαϊκής αγοράς ???
Πίσα και πούπουλα :mad:
 
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....
Και μάλιστα για οπλο σκοπευτικο με κίνδυνο να εκτεθούν σε ολη την ειδική κοινότητα σκοπευτών.
Και μάλιστα σημερα που ο "Έλεγχος Ποιοτητας" εχει περάσει ακομη και στα ...τσαγκαράδικα.
Μεγάλη ...πατάτα και απο την εταιρεία και απο τον αντιπρόσωπο.
Καλά, στην παράδοση του όπλου δεν το είδε ο υπάλληλος του αντιπρόσωπου που έκανε την επίδειξη ???
Ή απλά έχουν πωλητές ...λαϊκής αγοράς ???
Πίσα και πούπουλα :mad:
Συνέχεια "Ελέγχου Ποιότητας"
Τουλάχιστον 5 σκασμένος μπάλες στο Μουντιάλ μεχρι σημερα.
4 ΧΡΟΝΙΑ ανάπτυξης, εξέλιξης, δοκιμών κτλ και τελικά μπάλες ...λαϊκής απο εταιρία κολοσσό στον χώρο.
Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες ....yelling.
 
επικοινωνία με Ιταλία φώτο σειριακούς και τα σχετικά , να δούμε που έγινε το λάθος,,,εργοστάσιο ή εδώ ; να ξέρει πώς να κινηθεί και ο φίλος,τα πράγματα είναι απλά

H καλυτερη λυση για μενα. Απαντηση απο την εταιρεια κατευθειαν. Πως και γιατι περασε ποιοτικο ελεγχο το οπλο.
 
τελικά τι έγινε βρε παιδιά με αυτήν την υπόθεση ?? ξέρει κανείς ??
ρωτάω γιατί ένας φίλος θέλει να πάρει το όπλο και υπάρχει μεγάλη ανησυχία για το πως φέρεται ο συνδυασμός ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ - ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ στους πελάτες.
 
Οι κάννες έχουν σταλει Ιταλία εδώ και ένα μήνα για να γίνει μακρύτερο το πασο ώστε να βιδωσουν τα τσοκ όπως πρέπει

Δεν μάθαμε ποτέ αν είναι πρόβλημα του εργοστασίου,απλά σαν απάντηση πήραμε το ότι όλες οι κάννες που βγαίνουν σε 76 είναι μετρημένες στα 75εκ από εργοστάσιο κάτι το οποίο σαν Παύλος δεν θα δεχομουν, για τον λόγο ότι έχω δει ίδιο όπλο που αγοράστηκε σχεδον 15 μέρες πριν να είναι μετρημένο 76 just και να βιδωσουν τα τσοκ σωστά

Γενικά ο φίλος μου είναι πολύ δεκτικός σε ότι και να του πουν και αν δεν είχε εμένα παρακινωντας τον θα είχε μείνει με το προβληματικό 725
 
Οι κάννες έχουν σταλει Ιταλία εδώ και ένα μήνα για να γίνει μακρύτερο το πασο ώστε να βιδωσουν τα τσοκ όπως πρέπει

Δεν μάθαμε ποτέ αν είναι πρόβλημα του εργοστασίου,απλά σαν απάντηση πήραμε το ότι όλες οι κάννες που βγαίνουν σε 76 είναι μετρημένες στα 75εκ από εργοστάσιο κάτι το οποίο σαν Παύλος δεν θα δεχομουν, για τον λόγο ότι έχω δει ίδιο όπλο που αγοράστηκε σχεδον 15 μέρες πριν να είναι μετρημένο 76 just και να βιδωσουν τα τσοκ σωστά

Γενικά ο φίλος μου είναι πολύ δεκτικός σε ότι και να του πουν και αν δεν είχε εμένα παρακινωντας τον θα είχε μείνει με το προβληματικό 725

Ευχαριστώ Παύλο για την ενημέρωση.
Πραγματικά με εκπλήσσει ο τρόπος που αντέδρασε το εργοστάσιο. Το σωστό για μένα θα ήταν αλλαγή του όπλου.
Και δεν το καταλαβαίνω ούτε μπορώ να δεχτώ το " ... ότι όλες οι κάννες που βγαίνουν σε 76 είναι μετρημένες στα 75εκ από εργοστάσιο ..."
Τότε δεν θα έλεγε , μήκος καννών 76 αλλά 75.
sorry αλλά απογοητεύτηκα .
 
έπρεπε να τον μπριζώσεις λίγο ακόμα Παύλο και να τους βάλει να του αλλάξουν το λιγότερο κάννες... τι πάει να πει θα ανοίξουν μακρύτερο πάσο.... θα του σκάψουν κι άλλο την κάννη, έστω και μισό πόντο... όχι κύριε 76 πόντους πλήρωσα, αυτό πρέπει να μου δώσεις. έλεος!!!
 
Οι κάννες έχουν σταλει Ιταλία εδώ και ένα μήνα για να γίνει μακρύτερο το πασο ώστε να βιδωσουν τα τσοκ όπως πρέπει

Δεν μάθαμε ποτέ αν είναι πρόβλημα του εργοστασίου,απλά σαν απάντηση πήραμε το ότι όλες οι κάννες που βγαίνουν σε 76 είναι μετρημένες στα 75εκ από εργοστάσιο κάτι το οποίο σαν Παύλος δεν θα δεχομουν, για τον λόγο ότι έχω δει ίδιο όπλο που αγοράστηκε σχεδον 15 μέρες πριν να είναι μετρημένο 76 just και να βιδωσουν τα τσοκ σωστά

Γενικά ο φίλος μου είναι πολύ δεκτικός σε ότι και να του πουν και αν δεν είχε εμένα παρακινωντας τον θα είχε μείνει με το προβληματικό 725

Ti προβλημα παρουσιασε αν επιτρεπεται?
 
Back
Top