Browning Team

Πάντως έχει μια ψιλοπροκατάληψη υπερ της maxus. Λέει κάποια στιγμή οτι του ερχεται πολύ ωραία out of the box. Την δοκιμή όμως στην τουφεκιά την έκανε με carlsons και στα 2 όπλα δεν την έκανε με τα μαμά τσοκ out of the box. Ανέφερε τη θέση της ασφάλειας πράγμα πολύ υποκειμενικό και πολλά άλλα που έδειχναν οτι γούσταρε ο άνθρωπος την maxus.
 
Πουτανα μαξους θα γραψεις ιστορια ...ολλα τα αλλα ντενεκεδες για λαδι.cofee.
Η Usa αγορα κανει κουμαντο στα οπλα με τα 3.5 ιντσες ατσαλια , τρομερο τουφεκι η μαξους στα παντα , αυτη η εταιρια δημιουργει τελικα εθισμο σε οποιον ριξει τα οπλα της , η maxus 2 με 76 θαλαμη ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη το καλυτερο αυτογεμες οπλο
 
Last edited:
Η Usa αγορα κανει κουμαντο στα οπλα με τα 3.5 ιντσες ατσαλια , τρομερο τουφεκι η μαξους στα παντα , αυτη η εταιρια δημιουργει τελικα εθισμο σε οποιον ριξει τα οπλα της , η maxus 2 με 76 θαλαμη ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη το καλυτερο αυτογεμες οπλο
Καλητερο μηχανησμο μπορι να βρεις ποιο ομορφο οπλο μπορι να βρεις κανη σαν της μαξους σεν βρησκεις και δεν λεο για της συγκετροσης αλλα για την σταθεροτητα που εχει σαν γιομετρια και μεταλο να βαραει τα παντα με αξιοπρεπεια εμενα δεν με εχει προδοση ποτε αυτο το οπλο ακομα και σε μερες πολυ δυσκολες για τα φυσηγγια πουλια θα παρεις νιλες να βαρας 2 κουτια και να μαζευεις πουπουλα το εχω ξεχαση
 
Καλητερο μηχανησμο μπορι να βρεις ποιο ομορφο οπλο μπορι να βρεις κανη σαν της μαξους σεν βρησκεις και δεν λεο για της συγκετροσης αλλα για την σταθεροτητα που εχει σαν γιομετρια και μεταλο να βαραει τα παντα με αξιοπρεπεια εμενα δεν με εχει προδοση ποτε αυτο το οπλο ακομα και σε μερες πολυ δυσκολες για τα φυσηγγια πουλια θα παρεις νιλες να βαρας 2 κουτια και να μαζευεις πουπουλα το εχω ξεχαση
Ολοι οι διευρυμενοι αυλοι αυτο το φαινονενο δημιουργουν , κ λογω των αυξημενων αρχικων ταχυτητων που δινουν , αλλα πιο πολυ σαν ροζετα τουφεκιας δινουν πολυ πιο γεματες περιφερειες
 
ευχαριστω πολυ λεωνιδα μου ... ημουν απο πριν στην οικογενεια ετσι και αλλιως ;) τα ειχαμε πει και στο σχιστο με ενα 525 που εριχνα
Ρε Ηλία μια παράκληση. Μια που έχεις το 525 - όπως κι εγώ - και τώρα έχεις το 725 - που το καλοβλέπω όπως προείπα κι εγώ - μέτρα λίγο το ύψος του προφίλ του 725 , στο περίπου ,για να δούμε την διαφορά. Γιατί πολύ καλό - έως άριστο- το 525 αλλά όταν βλέπω χαμηλά προφίλ κάτι μέσα μου χαίρεται παραπάνω. ☺️
 
Ρε Ηλία μια παράκληση. Μια που έχεις το 525 - όπως κι εγώ - και τώρα έχεις το 725 - που το καλοβλέπω όπως προείπα κι εγώ - μέτρα λίγο το ύψος του προφίλ του 725 , στο περίπου ,για να δούμε την διαφορά. Γιατί πολύ καλό - έως άριστο- το 525 αλλά όταν βλέπω χαμηλά προφίλ κάτι μέσα μου χαίρεται παραπάνω. ☺️
Ναι αμε βεβαια το απογευματακι θα στειλω φωτο
 
Ρε Ηλία μια παράκληση. Μια που έχεις το 525 - όπως κι εγώ - και τώρα έχεις το 725 - που το καλοβλέπω όπως προείπα κι εγώ - μέτρα λίγο το ύψος του προφίλ του 725 , στο περίπου ,για να δούμε την διαφορά. Γιατί πολύ καλό - έως άριστο- το 525 αλλά όταν βλέπω χαμηλά προφίλ κάτι μέσα μου χαίρεται παραπάνω. ☺️
IMG_20210810_131909.jpgIMG_20210810_131923.jpgIMG_20210810_131953.jpg
Δυστηχως δεν βρηκα παχυμετρο γιατι ειμαι διακοπες ενας μπουσουλας ομως στο.περιπου βγαινει.
 
Ρε Ηλία μια παράκληση. Μια που έχεις το 525 - όπως κι εγώ - και τώρα έχεις το 725 - που το καλοβλέπω όπως προείπα κι εγώ - μέτρα λίγο το ύψος του προφίλ του 725 , στο περίπου ,για να δούμε την διαφορά. Γιατί πολύ καλό - έως άριστο- το 525 αλλά όταν βλέπω χαμηλά προφίλ κάτι μέσα μου χαίρεται παραπάνω. ☺️
Μην περιμένεις Μήτσο καμιά σημαντική διαφορά. Δε θυμάμαι ακριβώς, και δε βρίσκω τώρα πουθενά στο ίντερνετ τις διαστάσεις τους, αλλά η διαφορά ήταν κάπου 3 ή 4 mm, το πολύ 5 mm.
Είχα κρατήσει από παλιά ένα ενδεικτικό διάγραμμα, αλλά δυστυχώς δεν γράφει τις διαστάσεις.
725-low-profile-diagram.JPG
Ότι είναι οπλάρα δεν χωράει αμφισβήτηση ... αλλά κατά τη γνώμη μου κακώς παρουσιάζεται ως χαμηλού προφίλ. Κανένα σ/π με μονοκόμματο πίρο δεν είναι (δεν μπορεί να είναι) χαμηλού προφίλ.
Το μόνο Browning με πραγματικά χαμηλό προφίλ ήταν το Cynergy (όμως, ως γνωστόν, ήταν εντελώς διαφορετικής σχεδιαστικής φιλοσοφίας).
 
Back
Top