Browning Team

Νομίζω ότι αν βγάλεις το πέλμα από βακελίτη για να βάλεις άλλο πέλμα απορροφητικό σίγουρα θα θέλεις κοντεμα γιατί με τον βακελίτη είναι 37,5 και με το νέο θα πας 39+ , εκτός και αν είσαι πολύ ψηλός.
Οχι ρε Παναγιώτη ένα και καθόλου είμαι :). Το μήκος του κοντακιού μου είναι 35,3 cm (το έχω κοντύνει) . Γι αυτό ψάχνω τα 12mm . Λέω το πέλμα του βακελίτη έχει πάχος 6mm και το inflex 12 οπότε θα έχω 6mm διαφορά που δεν είναι και τρομερή. Με λίγο πιο λεπτό μπουφανάκι περίπου έρχεται. Ασε που και με 36 εκ. που ΄χω σε άλλο όπλο δεν ζορίζομαι. Για να δούμε και τα wegu δεν τα έχω δεί.
 
View attachment 26429

Το sporting clays έχει αυτό το υλικό για να μην σκαλωνει στα ρούχα. Το έχω πάνω από δέκα χρόνια και είναι πραγματικά απ' τα ποιο ποιοτικά πέλματα της αγοράς.
Benelli......;;;;; :eek::eek:
Που είναι η Maxus ρε λαμόγιο;;;
 
καλησπερα στην ομαδα γραφω αυτο το ποστ για να σας αναφερω ενα συμβαν τελειως τρελο....
πριν 40 μερες παω στον παρδαλακι και παραγγελνουμε ενα 725 σκοπευτικο μιλαμε μαζι με μετπλαστ δινω προκαταβολη
κλεινουμε με την τιμη και περιμενω να περασουν 90 μερες για να ερθει το οπλο μου...πριν 5 μερες περνει η μετπλαστ τον παρδαλακι και του λεει οτι για παρω το οπλο θα πρεπει να πληρωσω 10% εχτρα της συνολικης αξιας του οπλου... ο κυριος παρδαλακης που του βγαζω το καπελο αρνηθηκε κατευθειαν και τους ειπε να ακυρωσουν την παραγγελια λεγωντας τους οτι εχουμε κανει συμφωνια για την τιμη και οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα... μου ειπε να περασω να παρω πισω την προκαταβολη που ειχα δωσει και συγνωμη για ολη την κατασταση .
δεν εχω κανενα προβλημα μαζι με τον κυριο παρδαλακι και ισα ισα η σταση του ηταν μια χαρα απεναντι μου.... εγω απ την μερια μου εχω στηλει εμαιλ στην browning international που περιγραφω το συμβαν και περιμενω εξηγησεις... οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση.


Σας ευχαριστω πολυ...
 
καλησπερα στην ομαδα γραφω αυτο το ποστ για να σας αναφερω ενα συμβαν τελειως τρελο....
πριν 40 μερες παω στον παρδαλακι και παραγγελνουμε ενα 725 σκοπευτικο μιλαμε μαζι με μετπλαστ δινω προκαταβολη
κλεινουμε με την τιμη και περιμενω να περασουν 90 μερες για να ερθει το οπλο μου...πριν 5 μερες περνει η μετπλαστ τον παρδαλακι και του λεει οτι για παρω το οπλο θα πρεπει να πληρωσω 10% εχτρα της συνολικης αξιας του οπλου... ο κυριος παρδαλακης που του βγαζω το καπελο αρνηθηκε κατευθειαν και τους ειπε να ακυρωσουν την παραγγελια λεγωντας τους οτι εχουμε κανει συμφωνια για την τιμη και οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα... μου ειπε να περασω να παρω πισω την προκαταβολη που ειχα δωσει και συγνωμη για ολη την κατασταση .
δεν εχω κανενα προβλημα μαζι με τον κυριο παρδαλακι και ισα ισα η σταση του ηταν μια χαρα απεναντι μου.... εγω απ την μερια μου εχω στηλει εμαιλ στην browning international που περιγραφω το συμβαν και περιμενω εξηγησεις... οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση.


Σας ευχαριστω πολυ...
Εγώ θα έγραφα:

"Αγαπητή κυρία Browning,

Με την στάση σας, μόλις χάσατε έναν πελάτη (ίσως και παραπάνω) και μια παραγγελία που τελικά θα καταλήξει στην κυρία Β.
Συμβαίνουν κι αυτά στο εμπόριο και στην ελεύθερη αγορά ενίοτε.


ΥΓ: Όταν θα χρειαστώ κι εγώ για την επιχείρησή μου στέλεχος marketing και τιμολογιακής πολιτικής, θα απευθυνθώ σε εσάς για σύσταση. Η συμβουλή σας θα με αποτρέψει από τις κακοτοπιές.

Με εκτίμηση,

ένας πρώην πελάτη σας"
 
Εγώ θα έγραφα:

"Αγαπητή κυρία Browning,

Με την στάση σας, μόλις χάσατε έναν πελάτη (ίσως και παραπάνω) και μια παραγγελία που τελικά θα καταλήξει στην κυρία Β.
Συμβαίνουν κι αυτά στο εμπόριο και στην ελεύθερη αγορά ενίοτε.


ΥΓ: Όταν θα χρειαστώ κι εγώ για την επιχείρησή μου στέλεχος marketing και τιμολογιακής πολιτικής, θα απευθυνθώ σε εσάς για σύσταση. Η συμβουλή σας θα με αποτρέψει από τις κακοτοπιές.

Με εκτίμηση,

ένας πρώην πελάτη σας"
Πετσοκομα!!! Για να δουμε τι θα απαντησουν στο δικο μου εμαιλ
 
Εγώ θα έγραφα:

"Αγαπητή κυρία Browning,

Με την στάση σας, μόλις χάσατε έναν πελάτη (ίσως και παραπάνω) και μια παραγγελία που τελικά θα καταλήξει στην κυρία Β.
Συμβαίνουν κι αυτά στο εμπόριο και στην ελεύθερη αγορά ενίοτε.


ΥΓ: Όταν θα χρειαστώ κι εγώ για την επιχείρησή μου στέλεχος marketing και τιμολογιακής πολιτικής, θα απευθυνθώ σε εσάς για σύσταση. Η συμβουλή σας θα με αποτρέψει από τις κακοτοπιές.

Με εκτίμηση,

ένας πρώην πελάτη σας"
Εγώ θα έγραφα...
Αγαπητή κυρία Βrowning,
Που πας ΓΜΤΧΣ με τέτοιο γαμημεν... marketing!! Βάλτο στον πάτο σου τώρα και βολεψου...

Χωρίς εκτίμηση...Στο διάολο!!
Ένας Έλληνας.
 
καλησπερα στην ομαδα γραφω αυτο το ποστ για να σας αναφερω ενα συμβαν τελειως τρελο....
πριν 40 μερες παω στον παρδαλακι και παραγγελνουμε ενα 725 σκοπευτικο μιλαμε μαζι με μετπλαστ δινω προκαταβολη
κλεινουμε με την τιμη και περιμενω να περασουν 90 μερες για να ερθει το οπλο μου...πριν 5 μερες περνει η μετπλαστ τον παρδαλακι και του λεει οτι για παρω το οπλο θα πρεπει να πληρωσω 10% εχτρα της συνολικης αξιας του οπλου... ο κυριος παρδαλακης που του βγαζω το καπελο αρνηθηκε κατευθειαν και τους ειπε να ακυρωσουν την παραγγελια λεγωντας τους οτι εχουμε κανει συμφωνια για την τιμη και οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα... μου ειπε να περασω να παρω πισω την προκαταβολη που ειχα δωσει και συγνωμη για ολη την κατασταση .
δεν εχω κανενα προβλημα μαζι με τον κυριο παρδαλακι και ισα ισα η σταση του ηταν μια χαρα απεναντι μου.... εγω απ την μερια μου εχω στηλει εμαιλ στην browning international που περιγραφω το συμβαν και περιμενω εξηγησεις... οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση.


Σας ευχαριστω πολυ...
Μαλακία της Μετπλαστ μου μυρίζει.
 
Απανταχού μπραουνακηδες πρεπει πριν κανετε οποιαδηποτε αγορα οπλου να στελνεται e mail στην κατασκευαστρια εταιρεια, το ίδιο εκανα και εγω με το Β425 waterfowl special για το οποίο η μετπλαστ ισχυριζοταν ότι δεν υπαρχει και οτι μου αντιπροτεινει το Β525 που εχει ηδη σε στοκ. Όταν ειπα ότι μιλησα με βελγιο και ότι το όπλο υπαρχει στον ετησιο καταλογο (για του λογου το αληθες https://mediacenter.browning.eu/catalogue/catalogues.html) τότε μόνο προχωρησε η παραγγελία.
 
Απανταχού μπραουνακηδες πρεπει πριν κανετε οποιαδηποτε αγορα οπλου να στελνεται e mail στην κατασκευαστρια εταιρεια, το ίδιο εκανα και εγω με το Β425 waterfowl special για το οποίο η μετπλαστ ισχυριζοταν ότι δεν υπαρχει και οτι μου αντιπροτεινει το Β525 που εχει ηδη σε στοκ. Όταν ειπα ότι μιλησα με βελγιο και ότι το όπλο υπαρχει στον ετησιο καταλογο (για του λογου το αληθες https://mediacenter.browning.eu/catalogue/catalogues.html) τότε μόνο προχωρησε η παραγγελία.
Βρε καλα εκανες αλλα αν ειναι να τους παρακαλαμε για να τους τα ακουμπισουμε τη κανουμε δε πανε καλα αλλα πρεπει να ξεστοκαρουμε κιωλας αυτοι μας βλεπουνε πορτοφολια οχι ανθρωπους και πελατες σε τετια θεματα σημπεριφορας και μοντελα εγηυηση μαθενω ειναινπολυ καλος και εξυπηρετικος ο τουρης καλα για τα δυο ιταλικα Β απλα δε χρειαζετε τπτ αχαχαχαχαψ
 
καλησπερα στην ομαδα γραφω αυτο το ποστ για να σας αναφερω ενα συμβαν τελειως τρελο....
πριν 40 μερες παω στον παρδαλακι και παραγγελνουμε ενα 725 σκοπευτικο μιλαμε μαζι με μετπλαστ δινω προκαταβολη
κλεινουμε με την τιμη και περιμενω να περασουν 90 μερες για να ερθει το οπλο μου...πριν 5 μερες περνει η μετπλαστ τον παρδαλακι και του λεει οτι για παρω το οπλο θα πρεπει να πληρωσω 10% εχτρα της συνολικης αξιας του οπλου... ο κυριος παρδαλακης που του βγαζω το καπελο αρνηθηκε κατευθειαν και τους ειπε να ακυρωσουν την παραγγελια λεγωντας τους οτι εχουμε κανει συμφωνια για την τιμη και οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι σωστα... μου ειπε να περασω να παρω πισω την προκαταβολη που ειχα δωσει και συγνωμη για ολη την κατασταση .
δεν εχω κανενα προβλημα μαζι με τον κυριο παρδαλακι και ισα ισα η σταση του ηταν μια χαρα απεναντι μου.... εγω απ την μερια μου εχω στηλει εμαιλ στην browning international που περιγραφω το συμβαν και περιμενω εξηγησεις... οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου πει τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση.


Σας ευχαριστω πολυ...
Το μόνο που έχω να πω είναι ντροπή.καποια στιγμή θα πρέπει να πουλάνε κι εδώ οι ίδιες οι εταιρείες και να τελειώνει αυτό το ρεζιλικι με τους αντιπροσωπους
 
Back
Top