Browning Team

Δεν με χαλάει το σκαλοπάτι Ηλία ούτε και εμένα
Γαμω την κωλο εποχή που ζούμε θα το χτύπαγα πραγματικά καινούργιο και το γουστάρω τρελά
Γενικά μου αρέσουν τα παλιότερα όπλα σαν γραμμή
Αν δεχόταν ανταλλαγή με την gold fusion θα την έκανα
.yelling.

 
Δεν με χαλάει το σκαλοπάτι Ηλία ούτε και εμένα
Γαμω την κωλο εποχή που ζούμε θα το χτύπαγα πραγματικά καινούργιο και το γουστάρω τρελά
Γενικά μου αρέσουν τα παλιότερα όπλα σαν γραμμή
Αν δεχόταν ανταλλαγή με την gold fusion θα την έκανα
Γιωργο το οπλο αυτο το αγορασα το 1985 οταν ανοιξε το εργοστασιο στο Βελγιο.Το κυνηγησα στην μπεκατσα 15χρονια συνεχομενα.Στην ενστικτωδη τουφεκια ο συνδυασμος στο σκαλοπατι που εχει η βαση και η κατασκευη -γεωμετρια που εχουν συνδυασει στο κοντακι μου χαρισαν απιστευτες επιτυχιες .Δεν θα μιλησω για την αποδοση της κανης απλα θα πω στα 15 μετρα με κυλινδρο εβαζε στον ιδιο κυκλο μιση φορα επανω σκαγια απο τον κυλινδρο της Α303 Θα ηθελα να την ειχα στο οπλομαστο μεχρι σημερα αλλα την εδωσα για να παρω τοΒ425.Δυστυχως μερικες φορες δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα αλλα προσωπικα εαν ειχα την δυνατοτητα και σημερα ακομα θα την αγοραζα και ασχετα το που μας οδηγει η σημερινη εξελιξη αν και προσωπικα ειμαι οπαδος της ποιοτικης κατασκευης των παλαιοτερων μοντελων χωρις αυτο να μπαινει στη λογικη του βλητικου ανταγωνισμου που εχει κυριαρχισει στο μυαλο μας.Φιλε εαν ειναι ατουφεκιστη σου ευχομαι να την παρεις και θα γοητευθεις πραγματικα.
 
Γιωργο το οπλο αυτο το αγορασα το 1985 οταν ανοιξε το εργοστασιο στο Βελγιο.Το κυνηγησα στην μπεκατσα 15χρονια συνεχομενα.Στην ενστικτωδη τουφεκια ο συνδυασμος στο σκαλοπατι που εχει η βαση και η κατασκευη -γεωμετρια που εχουν συνδυασει στο κοντακι μου χαρισαν απιστευτες επιτυχιες .Δεν θα μιλησω για την αποδοση της κανης απλα θα πω στα 15 μετρα με κυλινδρο εβαζε στον ιδιο κυκλο μιση φορα επανω σκαγια απο τον κυλινδρο της Α303 Θα ηθελα να την ειχα στο οπλομαστο μεχρι σημερα αλλα την εδωσα για να παρω τοΒ425.Δυστυχως μερικες φορες δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα αλλα προσωπικα εαν ειχα την δυνατοτητα και σημερα ακομα θα την αγοραζα και ασχετα το που μας οδηγει η σημερινη εξελιξη αν και προσωπικα ειμαι οπαδος της ποιοτικης κατασκευης των παλαιοτερων μοντελων χωρις αυτο να μπαινει στη λογικη του βλητικου ανταγωνισμου που εχει κυριαρχισει στο μυαλο μας.Φιλε εαν ειναι ατουφεκιστη σου ευχομαι να την παρεις και θα γοητευθεις πραγματικα.
Ατουφεκιστη είναι Παναγιώτη 67,5 πόντους κάννη νομίζω απλή και με τρία τσοκ
Και εγώ έχω κόλλημα με τα παλιότερα μοντέλα έχω άλλωστε και μια rafaello 123 και μια beretta 302 αλλά είναι και οι δύο με 76 πόντους κάννη σταθερό φουλ και δεν με βολεύουν για μπεκατσες που είναι το βασικό κυνήγι που κάνω πια
 
Ατουφεκιστη είναι Παναγιώτη 67,5 πόντους κάννη νομίζω απλή και με τρία τσοκ
Και εγώ έχω κόλλημα με τα παλιότερα μοντέλα έχω άλλωστε και μια rafaello 123 και μια beretta 302 αλλά είναι και οι δύο με 76 πόντους κάννη σταθερό φουλ και δεν με βολεύουν για μπεκατσες που είναι το βασικό κυνήγι που κάνω πια
Eαν την παρεις και προσαρμοστεις με προπονησεις στην επωμιση δεν θα πειραξεις το κοντακι αριστερα η δεξια παρα μονο το μηκος εαν χρειαστει διοτι ειναι ισιο μετα απο λιγο καιρο θα κανεις εκεινο που δεν θα πιστευεις στις μπεκατσες με την κανη αυτη.Την 123 την δουλεψα το 1984 με Μanufrance και εχω να την θυμαμαι .Την εχει ακομα φιλος που την εδωσα και κυνηγα με αυτη μεχρι σημερα λαγο αχωριστα.Σου ευχομαι για το καλιτερο.
 
Μaxus εργαλειο αλλα να ξερεις καπια στιγμη θα σου ξεφλουδισουν τα χρυσα οπιαδηποτε επιμεταλλωση στο αλουμινιο καπια στηγμη θα παθει ηλεκτρολυση σε οπιαδηποτε μαρκα
E αυτα ειναι που σου χαλανε την μανεστρα καταλαβες και κατα τα αλλα τα πληρωνουμε στο ακεραιο.
 
Πενταμορφη η άτιμη. Νικόλα ποσσα χρόνια την έχεις; και άμα θες μας λες την γνώμη και εμπειρία σου;
Άμα γουστάρεις να βλέπεις το κλείστρο το περλέ και δεν είναι πρόβλημα τα έξτρα χρήματα τσιμπα την. Αλλιώς παρε την απλή δεν αλλάζει κάτι τουφεκαρος είναι .

και εμένα επειδή έχει φάει τρελές τούμπες και σε κάποια σημεία έφυγε η επίστρωση μπορώ να σου πω ότι έχει μείνει όπως ήταν από την πτώση δεν συνέχισε η ψώρα έμεινε εκεί για χρόνια σταθερο
 
Πενταμορφη η άτιμη. Νικόλα ποσσα χρόνια την έχεις; και άμα θες μας λες την γνώμη και εμπειρία σου;
Ήταν από τα πρώτα 7 όπλα που είχαν φέρει Σπύρο . Νομίζω το 2018 αν θυμάμαι . Δεν έχει ρίξει ποτέ κι δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο θέμα απόδοσης . 71 cm είναι. Όμορφη και ελαφριά . Η 390 όμως πολύ ποιο όμορφη ειδικά στα σφυρήλατα τμήματα από την maxus 88662A7A-EFB3-4C91-BECF-9FFC44FF7649.jpeg
 
Eφτασε σπιτι επιτελους...η προεκταση ειναι απο την SX4 αλλα της βγαινει λιγο μακρια (5εκ).
Να βαλω εσω εξω τσοκ η να κοψω προεκταση?
 

Attachments

  • 153160281_792838574655893_3962525756376998056_n.jpg
    153160281_792838574655893_3962525756376998056_n.jpg
    31,2 KB · Προβολές: 53
  • 154218381_477738096935022_2234920567138748222_n.jpg
    154218381_477738096935022_2234920567138748222_n.jpg
    43,5 KB · Προβολές: 53
Eφτασε σπιτι επιτελους...η προεκταση ειναι απο την SX4 αλλα της βγαινει λιγο μακρια (5εκ).
Να βαλω εσω εξω τσοκ η να κοψω προεκταση?
Όπως και να έχει είναι πανέμορφο, εξάλλου πάντα υπάρχει χώρος για ένα ακόμη browning. Οπότε μπορέσεις ανέβασε δοκιμές.Καλοντουφεκη
 
Back
Top