Browning Team

Δες αυτό που λέει ο Νίκος και γενικά ρίξε μια ματιά στην σκάνδαλο θήκη μην υπάρχει κάτι που ενοχλεί την κίνηση της σφυρας.... Εε και καθάρισε την την καημένη... Δεν υπάρχει λόγος να την αφήνεις έτσι....
Θα την ανοίξω να την καθαρίσω και θα δω αν συνεχίσει θα την στείλω Αθήνα στον αντιπρόσωπο γιατί είναι στην εγγύηση ακόμη 6 μήνες το έχω.
 
Περιμένουμε φώτο κατανομων. Το ζύγισμα γιατί μπροστά από τον πειρο κ όχι λίγο πιο πίσω;;

δημητρη χωρίς λόγο το μπροστά από τονπειρο ! Έτσι μ είχε βολέψει πριν , τώρα με τα φυσίγγια είναι ένα κλικ πίσω , θα δείξει στον πράξη τι μου πάει !
 
Θα την ανοίξω να την καθαρίσω και θα δω αν συνεχίσει θα την στείλω Αθήνα στον αντιπρόσωπο γιατί είναι στην εγγύηση ακόμη 6 μήνες το έχω.
Γιάννη και κατι ακόμη.....οταν στο εκανε και δεν εριξε, ακουστηκε το πεσιμο της σφυρας ή ήταν σαν ριγμένη???
 
Καποιος φιλος πριν λιγες μερες (νομιζω ο θοδωρης) είχε ρωτησει για το στελεχος που ξεκλειδώνει το κλειστρο. Προχθες που καθαρισα την μαξους ειδα οτι ειναι μεταλικο στην δικια μου.
 
Ρεπό σήμερα , βόλτα πέριξ της αττικής για καμία τσίχλα (ελάχιστες) αλλά με την εύκαιρα κάναμε και δυο γρήγορες δοκιμές με τα Teague !

lm c7-30gr ρελιαστο no 7,5. 30μ
View attachment 4526


Και Lm. Με fantom 28gr ν8,5. 30μ
View attachment 4527
Γιατι δεν έκανες κι ενα συγκριτικό με τα τσοκάκια που έχεις τωρα ρε πατριώτ ;
.my man. Μας το κρατάς για τους πίνακες ;
 
Γιατι δεν έκανες κι ενα συγκριτικό με τα τσοκάκια που έχεις τωρα ρε πατριώτ ;
.my man. Μας το κρατάς για τους πίνακες ;
Γιατί τα χαίρεται ο Φίλιππος πατριώτη ...
Όταν τον πετύχω θα γίνει ! Αν κ τα μιδας είναι ic & m

αυτό που είναι σχεδόν ίδιο σε διάμετρο στομίου με το Lm είναι το μαμά m
 
Last edited:
Ρεπό σήμερα , βόλτα πέριξ της αττικής για καμία τσίχλα (ελάχιστες) αλλά με την εύκαιρα κάναμε και δυο γρήγορες δοκιμές με τα Teague !

lm c7-30gr ρελιαστο no 7,5. 30μ
View attachment 4526


Και Lm. Με fantom 28gr ν8,5. 30μ
View attachment 4527
Πολύ ωραία, πάρα πολύ ωραία, μου θυμίζουν κατανομές muller!
 
Θα την ανοίξω να την καθαρίσω και θα δω αν συνεχίσει θα την στείλω Αθήνα στον αντιπρόσωπο γιατί είναι στην εγγύηση ακόμη 6 μήνες το έχω.
Ακριβώς τα ίδια συμτώματα τα έκανε και η SX3 πέρισυ το Δεκέμβρη στα παπιά το πρωί...Πήγε το βρισίδι αντάρα......συνέχεισε κ το ξανά έκανε άλλες 2-3 φορές......όταν έλυσα το κλείστρο κ έβγαλα τη βελόνα.....ήταν κομμένη στη μέση......κοίτα ΊΔΗ μη στην έχει σπάσει.........

Y.Γ. Οι βελόνες είναι πολύ "ψιλές σε mm" και ίσως δν κρατάνε....(βλάβη των 30€)...αν είναι έτσι φυσικά.
 
Σήμερα πήρα τηλέφωνο τον αντιπρόσωπο του εξήγησα το πρόβλημα και μου είπε να καθαρίσω το όπλο γιατί μπορεί να οφείλετε σε αυτό, και αν το ξανακάνει να του το στείλω, το καθάρισα έριξα 2 3αρες δεν έκανε κάτι από αύριο στο κυνήγι θα δω όσο για την βελόνα είναι οκ.
 
Κώστα σήμερα μου το έκανε 3 φορές στο σκοπευτήριο και μου το έχει ξανακάνει και στην αρχή μια φορά ενώ ανεβάζει κανονικά το 2 φυσιγκιο πατάω και δεν βαράει όταν ανοίγω το κλειστρο πίσω και ξανακλεινω βαράει κανονικά, , έχω ρίξει 15 κουτιά φισιγκια χωρίς καθαρισμό
Ωχ τι μου θύμησες .........
 
Είχες το ίδιο πρόβλημα με maxus και αν ναι τι ήταν , τώρα είναι δυο μέρες από όταν το καθάρισα και δεν το έχει ξανακάνει.
Είχα το ίδιο πρόβλημα με την SX2 . Και ήταν ο λόγος που την έδωσα τότε . Στο κυνήγι στης γρήγορες ντουφεκιές έριχνα από 1 . Λες και δεν άφηνα όλη την σκανδάλη κι να ξανά τραβήξω . Μετά από 3 αλλαγες σκανδαλοθηκης από την εταιρία , αποφάνθηκε ότι έφταιγα εγώ . Την πηγα σε οπλουργο στα μέρη μου εδώ κι στις δοκιμές έριχνε κι αυτός από 1 . Δεν μπόρεσε να βρει που είναι το πρόβλημα . Την έδωσα κι εγώ και ησύχασα . Με την SX3 όλα καλά πάντως και την maxus .
 
Αν αξίζει από τιμή χτύπα το με κλειστά τα μάτια!
Χαμηλό βάρος και πολύ καλή αίσθηση στα χέρια,μηδαμινή αίσθηση λακτίσματος και πολύ ωραίες τουφεκιές!
Μειονέκτημα αν μπορώ να το πω έτσι είναι ότι τα μαμά τσόκ είναι ένα κλικ πιο ανοιχτά από την αναγραφόμενη σύσφιξη.
Παρόλα αυτά είναι πολύ αποδοτικά στο κυνήγι.
Επίσης σίγουρα σαν όπλο αερίων θέλει λίγο χρόνο παραπάνω στο καθάρισμα.
Να συμπληρώσω ότι είναι ένα όπλο το οποίο κυκλοφορεί στην αγορά πάρα πολλά χρόνια με αποδεδειγμένη την αξιοπιστία του!
 
Back
Top