Browning Team

Μην αγχώνεστε ... και τα κατεστραμμένα πουλιούνται σε κανέναν τσοπάνη για το μαντρί :)


Από το 1 στο 2 όχι μεγάλη.
Αν αγόραζα δίκανο θα το έπαιρνα σταθερό 2,5-4 ... αλλά δεν θα αγοράσω 🤪
Καμιά φάσσα έχει εκεί σαπάν' ?
Δεν εχει λιγα πουλια αν μπουνε ομως θα κρατισει πολυ πραγμα εχουμε οξυα να φαν κι κοτες αχαχαχαχα
 
Το οπλο το << πειραζουμε>> για να μας ταιριαζει. Ειχα ενα berettas2 με καννες 1 και 2 αστρα. Ενας πολυ καλος οπλουργος εκανε μετατροπη σε 2 και 4 αστρα. Το οπλο απλα κενταγε. Θεωρειτο πειραγμενο?
θεωρείται πειραγμένο από αδαείς
θεωρείται βελτιωμένο από γνώστες
αυτή είναι η διαφορά
 
Το οπλο το << πειραζουμε>> για να μας ταιριαζει. Ειχα ενα berettas2 με καννες 1 και 2 αστρα. Ενας πολυ καλος οπλουργος εκανε μετατροπη σε 2 και 4 αστρα. Το οπλο απλα κενταγε. Θεωρειτο πειραγμενο?
Όταν βγαίνει προς πώληση πρέπει να αποδείξεις ότι η μετατροπή πέτυχε .Σε ένα καλοσυντηρημενο απείραχτο όπλο ξέρεις τι θα συναντήσεις ,όπλο εντος εργοστασιακών προδιαγραφών . Αυτό που πρέπει να βάζει σε σκέψεις τον υποψήφιο αγοραστή ,γιατί ο κάτοχος έκανε έξοδα για να μετατρέψει ένα όπλο και ενώ το έφτιαξε όπως ήθελε (πέτυχε), το βγάζει προς πώληση.
 
Όταν βγαίνει προς πώληση πρέπει να αποδείξεις ότι η μετατροπή πέτυχε .Σε ένα καλοσυντηρημενο απείραχτο όπλο ξέρεις τι θα συναντήσεις ,όπλο εντος εργοστασιακών προδιαγραφών . Αυτό που πρέπει να βάζει σε σκέψεις τον υποψήφιο αγοραστή ,γιατί ο κάτοχος έκανε έξοδα για να μετατρέψει ένα όπλο και ενώ το έφτιαξε όπως ήθελε (πέτυχε), το βγάζει προς πώληση.
Ακριβώς ... καμιά μετατροπή δεν είναι "κακή" αν γίνεται από σοβαρό οπλουργό με γνώσεις και εργαλεία σωστά.
Αν είναι σιαπέρας και που θα στο ακουμπήσει έχει χάσει το 10% της αξία του.

Η σωστή δουλειά φαίνεται στις περισσότερες περιπτώσεις, σε άλλες πρέπει να περιμένεις και σε κάποιες ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
Οι τελευταίες είναι οι επικίνδυνες.
 
Όταν βγαίνει προς πώληση πρέπει να αποδείξεις ότι η μετατροπή πέτυχε .Σε ένα καλοσυντηρημενο απείραχτο όπλο ξέρεις τι θα συναντήσεις ,όπλο εντος εργοστασιακών προδιαγραφών . Αυτό που πρέπει να βάζει σε σκέψεις τον υποψήφιο αγοραστή ,γιατί ο κάτοχος έκανε έξοδα για να μετατρέψει ένα όπλο και ενώ το έφτιαξε όπως ήθελε (πέτυχε), το βγάζει προς πώληση.
Συμφωνω μαζι σου. Αν θες να μαθεις προσωπικα μου το .... εφαγε η κριση. Αν με αξιωσει ο Θεος και παρω το εφαπαξ και επειδη γνωριζω τον αγοραστη θα προσπαθησω να το αγορασω ξανα.
 
Μην αγχώνεστε ... και τα κατεστραμμένα πουλιούνται σε κανέναν τσοπάνη για το μαντρί :)


Από το 1 στο 2 όχι μεγάλη.
Αν αγόραζα δίκανο θα το έπαιρνα σταθερό 2,5-4 ... αλλά δεν θα αγοράσω 🤪
Καμιά φάσσα έχει εκεί σαπάν' ?
Το καλύτερα τσοκαρισματα
 
Καλημερα και καλο μηνα σε ολους τους συναδελφους κυνηγους και σκοπευτες. Θα ηταν καλο αν στο browning 325 εβαζα μισοταπο στην κατω καννη 3αστρα και διασπορας στην πανω καννη 1αστρο? Οι τσιχλες καταφθανουν και πρεπει να ειμαι ετοιμος. Ευχαριστω!
 
το διασποράς με φουλ δεν δουλεύει σωστά
Θα διαφωνήσω Γιάννη...
Καταρχην υπάρχουν διαφορετικοι διασπορεις..
τα διασποράς δουλευουν μια χαρά με φουλ τσοκ κ με το κατάλληλο φυσίγγι περνεις ότι ζητάς..
Εξάλλου όταν κυκλοφόρησαν αυτά τα φυσίγγια μελετήθηκαν για όπλα με κλειστά τσοκ από 3* κ πανω....
Αυτή είναι η κανονική τους χρήση.. .

ΥΓ
Αρκετά κ διαφορετικά διασποράς εχω ριξει(κυρίως παλαιοτερα) με το φουλ του δικαννου στο περπατητο με εξαιρετικά αποτελέσματα....
 
Last edited:
Εγώ από λίγες δοκιμες που έχω κάνει έχω διαπιστώσει ότι το καλύτερο τσοκ για διασποράς είναι το 3* για να δουλέψει σωστά . Βέβαια αν θέλεις να ρίχνεις 25/30 μέτρα δε θα διαφωνήσω θα βοηθήσει.Αλλα το μισοταπο θα του δώσει καλύτερη ομοιομορφία σε αυτά τα μέτρα
 
Back
Top