Browning Team

Πρέπει να υπάρχουν ,αλλά γιατί δεν αφαιρεις ένα εκατοστό ξύλο και να βάλεις κάποιο πιο αντικραδασμικο.
Το σκέφτηκα αλλά δεν με παίρνει έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι και έχει βίδα ίσα ίσα με το ξύλο. Πες ότι κόβω και δύο βόλτες στην βίδα ,βοβαμαι μην στο laminate πετάξει πίσω και κάνω ζημια
 
https://www.car.gr/xyma/view/34261010-browning-cynergy?fromfeed=1 αυτό το οπλο είναι το όνειρο μου η τιμή είναι εξερετικη
Πάρτο Ηλία, αλλά δεν είναι για τούμπες αυτό ...
Ζούμε μόνο μια φορά ... εντάξει δεν είναι εξωφρενική τιμή ...
Πολύ όμορφο φαίνεται εξωτερικά.

ps
"δεν έχει λιώσει σε σκοπευτηρια ούτε σε κυνήγι"
Τι θέλει άραγε να πει ο ποιητής ?
 
Το σκέφτηκα αλλά δεν με παίρνει έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι και έχει βίδα ίσα ίσα με το ξύλο. Πες ότι κόβω και δύο βόλτες στην βίδα ,βοβαμαι μην στο laminate πετάξει πίσω και κάνω ζημια
Α,ρε φίλε το ίδιο πρόβλημα είχε ένας φίλος μου με ένα ultra.Ειχε παρθεί το ξύλο σε συνδιασμό μετατροπής της κεφαλής της βίδας ,δηλ. κόπηκε και έγινε εγκοπή για κατσαβίδι .Αν θυμάμαι είχε βάλει patchmayr 1,5 εκατοστά ,αλλά του χαλάρωνε η βίδα.Ειναι ψιλομακακια το ρυθμιζόμενο της Browning.
 
Πάρτο Ηλία, αλλά δεν είναι για τούμπες αυτό ...
Ζούμε μόνο μια φορά ... εντάξει δεν είναι εξωφρενική τιμή ...
Πολύ όμορφο φαίνεται εξωτερικά.

ps
"δεν έχει λιώσει σε σκοπευτηρια ούτε σε κυνήγι"
Τι θέλει άραγε να πει ο ποιητής ?
1059 επισκέψεις έχει ,αν ήταν ευκαιρία....
 
Καλησπέρα παιδιά έχω το browning b 525sl και ψάχνω για πέλμα 1cm ! Mηπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω γιατί δεν βρισκω
Εχει η WEGU ένα πολύ λεπτό. Το είχα χρησιμοποιήσει παλιά για το 525 μου. Δεν είναι όμως πολύ απορροφητικό. Δες εδώ:

https://www.vendors.gr/el/αξεσουαρ-οπλων-ανταλλακτικα/πελματα/5229-πέλμα-pattern-wegu-8mm-150x46.html

κι αν δεν ταιριάζουν οι τρύπες παίρνεις αυτό που κάνεις τρύπες όπου θες :

https://www.vendors.gr/el/αξεσουαρ-...ματα/5231-πέλμα-pattern-wegu-10mm-150x46.html
 
Last edited:
Εχει η WEGU ένα πολύ λεπτό. Το είχα χρησιμοποιήσει παλιά για το 525 μου. Δεν είναι όμως πολύ απορροφητικό. Δες εδώ:

https://www.vendors.gr/el/αξεσουαρ-οπλων-ανταλλακτικα/πελματα/5229-πέλμα-pattern-wegu-8mm-150x46.html

κι αν δεν ταιριάζουν οι τρύπες παίρνεις αυτό που κάνεις τρύπες όπου θες :

https://www.vendors.gr/el/αξεσουαρ-οπλων-ανταλλακτικα/πελματα/5231-πέλμα-pattern-wegu-10mm-150x46.html
Θέλει ρετουσαρισμα και οι βίδες δεν είναι στην ίδια θεεση
 
Α,ρε φίλε το ίδιο πρόβλημα είχε ένας φίλος μου με ένα ultra.Ειχε παρθεί το ξύλο σε συνδιασμό μετατροπής της κεφαλής της βίδας ,δηλ. κόπηκε και έγινε εγκοπή για κατσαβίδι .Αν θυμάμαι είχε βάλει patchmayr 1,5 εκατοστά ,αλλά του χαλάρωνε η βίδα.Ειναι ψιλομακακια το ρυθμιζόμενο της Browning.
Είναι και laminateκαι φοβάμαι μην γίνει μαλακιά και τ χαλάσω. Έχω βάλει ένα μετατροπή από benelli αλλά ήθελα ένα πιο ωραίο
 
Πάρτο Ηλία, αλλά δεν είναι για τούμπες αυτό ...
Ζούμε μόνο μια φορά ... εντάξει δεν είναι εξωφρενική τιμή ...
Πολύ όμορφο φαίνεται εξωτερικά.

ps
"δεν έχει λιώσει σε σκοπευτηρια ούτε σε κυνήγι"
Τι θέλει άραγε να πει ο ποιητής ?
Δεν έχω τα € φιλαράκι έχουμε αλλά αγγούρια να βγάλουμε.. παντός φαίνεται σε πολύ καλή κατασταση
 
Θα το φτιάξουμε η θα το χαλάσουμε;; Χαχαχ γιατί και εγώ βάζω το χεράκι μου παντού και άλλοτε φτιάχνω και άλλοτε χαλαω
Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να γίνει τρύπα για να φαίνεται η βίδα της ρύθμισης , αλλιώς κάθε φορά που θα θέλεις κάτι θα βγάζεις το πέλμα.
 
Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να γίνει τρύπα για να φαίνεται η βίδα της ρύθμισης , αλλιώς κάθε φορά που θα θέλεις κάτι θα βγάζεις το πέλμα.
Το όπλο είναι ρυθμιζμενο δεν το πειράζω αλλά αν θέλω να κάνω τρύπα είναι εύκολο έχω κάνει και σε ένα άλλο πέλμα! Έκαψα ένα σίδερο και την έκανα κομπλέ
 
Θέλει ρετουσαρισμα και οι βίδες δεν είναι στην ίδια θεεση
Καλά λες. Τωρα θυμήθηκα ότι εγω χρησιμοποίησα το δεύτερο αυτό που δεν έχει τρύπες. Εκείνο τον καιρό έψαχνα inflex και επειδή το 525 μου είναι σχετικά παλίο , - ενώ το inflex βγήκε για τα σχετικά νεότερα μοντέλα sporter one κλπ - δεν ταίριαζαν οι τρύπες του inflex. Κι απ' ότι κατάλαβα εσένα έχει και μία τρύπα για την ρύθμιση του μηχανισμού άρα 3 τρύπες οπότε θέλει πολύ μέτρημα. Δέκα μέτρα μία κόβε.

Πάντως αν αφήσεις μισό χιλιοστό γυρω γυρω και βάλεις χαρτοταινία (για να μην κάνεις ζημιά στο ξύλο αμα σου ξεφύγει λίγο) , με γυαλόχαρτο έρχεται. Α και να ξέρεις , αν το αποφασίσεις , το μαύρο αυτό υλικό βγάζει με το τρίψιμο λεπτή μαύρη σκόνη και ... μυρίζει λίγο άσχημα .
 
Καλά λες. Τωρα θυμήθηκα ότι εγω χρησιμοποίησα το δεύτερο αυτό που δεν έχει τρύπες. Εκείνο τον καιρό έψαχνα inflex και επειδή το 525 μου είναι σχετικά παλίο , - ενώ το inflex βγήκε για τα σχετικά νεότερα μοντέλα sporter one κλπ - δεν ταίριαζαν οι τρύπες του inflex. Κι απ' ότι κατάλαβα εσένα έχει και μία τρύπα για την ρύθμιση του μηχανισμού άρα 3 τρύπες οπότε θέλει πολύ μέτρημα. Δέκα μέτρα μία κόβε.

Πάντως αν αφήσεις μισό χιλιοστό γυρω γυρω και βάλεις χαρτοταινία (για να μην κάνεις ζημιά στο ξύλο αμα σου ξεφύγει λίγο) , με γυαλόχαρτο έρχεται. Α και να ξέρεις , αν το αποφασίσεις , το μαύρο αυτό υλικό βγάζει με το τρίψιμο λεπτή μαύρη σκόνη και ... μυρίζει λίγο άσχημα .
Δεν με πειράζει και αν δεν. Έχει τρύπα για την ρύθμιση στο κοντάκι! Το θέμα ήταν να έβρισκα 1 πόντο που ήθελα πέλμα που να μην ήθελε τίποτα αλλά δεν το γλιτώνω το πατενταρισμα
 
Back
Top