Browning Team

Οι κάτοχοι Maxus για πείτε εντυπώσεις από έξω-εργοστασιακά τσόκ που έχετε χρησιμοποιήσει...
Εγώ έχω μείνει εντυπωσιασμένος με το Anaconta Mid και επίσης εξαιρετικά είναι τα Carlson's 4,3 και φουλ που έχω χρησιμοποιήσει.
Και φυσικά τα μαμά τσοκάκια που συνοδεύουν το όπλο κάνουν μια χαρά την δουλειά τους και αυτά!
Γιώργο εγώ έχω μείνει πάρα πολλή ευχαριστημένος και μερικές φορές με το στόμα ανοιχτό από τα σκωτοματα που κάνει.
Το χρησιμοποιώ για την φάσσα στα περάσματα και στο παπί την ημέρα...
 
Γιώργο εγώ έχω μείνει πάρα πολλή ευχαριστημένος και μερικές φορές με το στόμα ανοιχτό από τα σκωτοματα που κάνει.
Το χρησιμοποιώ για την φάσσα στα περάσματα και στο παπί την ημέρα...

Χρηστάρα από που το πήρες το comp;
Τα ξέρω αυτά τα τσοκ από φίλο που το είχε σε urica 2 και όντως είναι φοβερά!
 
Γειά σας έχει κάνει κάποιος επιμήκυνση κώνου προσαρμογής σε Phoenix 3,5, υπάρχουν αποτελέσματα βελτιωσης σε συγκέντρωση? Δεν ξέρω εάν την ευθύνη για τα κενά κατανομής φέρει η 3,5 in θαλαμη η κάτι άλλο. Οποίες γνώμες δέκτες. Ευχαριστω
 
Γειά σας έχει κάνει κάποιος επιμήκυνση κώνου προσαρμογής σε Phoenix 3,5, υπάρχουν αποτελέσματα βελτιωσης σε συγκέντρωση? Δεν ξέρω εάν την ευθύνη για τα κενά κατανομής φέρει η 3,5 in θαλαμη η κάτι άλλο. Οποίες γνώμες δέκτες. Ευχαριστω
τι τσοκ χρησιμοποιης?
 
Γειά σας έχει κάνει κάποιος επιμήκυνση κώνου προσαρμογής σε Phoenix 3,5, υπάρχουν αποτελέσματα βελτιωσης σε συγκέντρωση? Δεν ξέρω εάν την ευθύνη για τα κενά κατανομής φέρει η 3,5 in θαλαμη η κάτι άλλο. Οποίες γνώμες δέκτες. Ευχαριστω
Αντιθέτως... όταν σε 3.5" Θαλάμη βαλονται απλά φυσιγγια η magnum το κενό της θαλαμης που αφήνουν λειτουργεί σαν επιπλέον κώνος προσαρμογής, άρα βγάζει πιο σφιχτά κέντρα..
 
Χρησιμοποιω xfull Carlsons και mod της briley σε όλα τα όπλα διευρυμένου αυλου τα οποία κατέχω. Το οπλο αυτό το πήρα διότι είναι συνθετικό. Σε Winchester super X2 76 camo και fusion κοντή τα οποία κατέχω επίσης χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα chokes δίχως κανένα παρόμοιο πρόβλημα. Φίλοι μου είπαν ότι φταίει η θαλαμη του όπλου.
Έχω κι άλλα 3,5 στην κατοχή μου και δεν είχα ούτε έχω παρομοιο πρόβλημα.
Ευχαριστω Θωμας
 
Μάλλον τα τσοκακια σου φταίνε Θωμά.. πολύ σφιχτό το xtra full για τον 18.7 της brow και επίσης δεν ακούω πολύ καλά αποτελέσματα για τα briley σε τέτοιες κάννες...
Γιώργο το carlson's XF στον 18.7 ισα που βγαζει Full σε πραγματικη σύσφιξη, 0.7 το δινει η εταιρία οποτε βγαζει 17,78.....για λιγο δεν γινεται ασσος
 
Last edited:
Εγώ πάντως δουλεύοντας εδώ και 3 χρόνια σταθερά όλα τα ανακοντα ότι άλλο έχει βιδωθεί έχει φύγει χωρίς να πω κάτι κακό για άλλα αξιόλογα τσοκ. Απλά συνηθησα να δουλεύω με αυτά και ναι σε σχέση με άλλα δεν έχω δει την απόδοση που βλέπω στα χρόνια αυτά με τα ανακοντα. Στα τσοκ δεν είμαι του πίνακα. Έπεσε στα χέρια μου ξανά φέτος ένα Carlsons *** απλό ασημί και έφυγε. Πέραν του ότι δεν θα το έβαζα πάρα μόνο σε "νούμερα " ίσως η κάποια φυσίγγια, στον πίνακα δεν εδοσαν την ισοκατανομη που ξέρουμε και βλέπουμε στα ported.
Μετά από signature Carlsons και μένοντας στα ανακοντα, φέτος πήγα στο ταπεινό κικς φουλ έτσι για τα περπατητα .sarcastic. .very funny.κάτι που δεν θα έκανα ποτέ προσωπικά εάν το κοντάκι δεν ήταν στα μέτρα μου και να είχα εξοικιωθει με αυτο
3438

Μαριε με Νο8 στους 34 βαθμους εφτασε 70% με το carlson's .my man.
 
Χρησιμοποιω xfull Carlsons και mod της briley σε όλα τα όπλα διευρυμένου αυλου τα οποία κατέχω. Το οπλο αυτό το πήρα διότι είναι συνθετικό. Σε Winchester super X2 76 camo και fusion κοντή τα οποία κατέχω επίσης χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα chokes δίχως κανένα παρόμοιο πρόβλημα. Φίλοι μου είπαν ότι φταίει η θαλαμη του όπλου.
Έχω κι άλλα 3,5 στην κατοχή μου και δεν είχα ούτε έχω παρομοιο πρόβλημα.
Ευχαριστω Θωμας
Το xf είναι 9.5 δέκατα στον αυλό σου. Δεν είναι δηλαδή ούτε φουλ. Τα briley k ειδικά τα signature δουλεύουν πολύ καλά σε διευρυμένο αυλό. Για κατανομές αλατιερες κάνε κώνο 6 εκ. Για ακόμα πιο γεμάτες κατανομές κάνε κ ένα πορτιγκ στον Παπατσαρουχα. Το όπλο σου αποδίδει την μέγιστη δύναμη του με φυσιγγια 89 Χιλ. Κ να θυμάστε όλοι πριν γράφετε οτιδήποτε ότι ο κωνος συναρμογής είναι κωνος κ η θαλαμη είναι κυλυνδρος
 
Last edited:
Back
Top