Browning b525 sporter one

Status
Not open for further replies.
Σ'ευχαριστώ

Σ'ευχαριστώ φίλε μου!!!
Καλοπουλητο μια πληροφορια θαθελα το κοντακι ειναι ισιο δηλ 0νικο cast και τι μήκος εχει πέλμα-σκανδάλη. Αν μπορέσεις θα ηθελα να γνωρίζω καθώς και σε ποιο τοπο βρισκεσαι.
 
Καλοπουλητο μια πληροφορια θαθελα το κοντακι ειναι ισιο δηλ 0νικο cast και τι μήκος εχει πέλμα-σκανδάλη. Αν μπορέσεις θα ηθελα να γνωρίζω καθώς και σε ποιο τοπο βρισκεσαι.
Ευχαριστώ φίλε μου!!!
Το κοντάκι είναι δεξιό, cast off νομίζω πως λέγεται...
Το μήκος με τη σκανδάλη στη μεσαία θέση είναι στα 37εκατοστά!!!
Βρίσκομαι Αθήνα και συγκεκριμένα στα Πατήσια!!!
 
Ευχαριστώ φίλε μου!!!
Το κοντάκι είναι δεξιό, cast off νομίζω πως λέγεται...
Το μήκος με τη σκανδάλη στη μεσαία θέση είναι στα 37εκατοστά!!!
Βρίσκομαι Αθήνα και συγκεκριμένα στα Πατήσια!!!
Δεδομένου ότι η μπραου τα βγάζει με μηδέν καστ ον οφ....η ερώτηση γίνεται εύλογη....του έδωσες εσύ καστ οφ❓
 
Δεδομένου ότι η μπραου τα βγάζει με μηδέν καστ ον οφ....η ερώτηση γίνεται εύλογη....του έδωσες εσύ καστ οφ❓
Δεν έχω πειράξει τίποτα στο όπλο!!!Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες!!!Ι Ο αδερφός μου είχε το hunter classic και το είχε αγοράσει με cast on σαν αριστερόχειρας που είναι!!!
 
Δεν έχω πειράξει τίποτα στο όπλο!!!Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες!!!Ι Ο αδερφός μου είχε το hunter classic και το είχε αγοράσει με cast on σαν αριστερόχειρας που είναι!!!
Το ερωτημα το εκανα επειδη ειμαι και εγω εριστεροεπομιζων καθοτι ειχα το 425 με ισιο κοντακι και ειχα καλη αποδοση μαζι του.Τωρα αυτο το cast off δεν γνωριζω εαν γινεται cast on.
ν
 
Δεν έχω πειράξει τίποτα στο όπλο!!!Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες!!!Ι Ο αδερφός μου είχε το hunter classic και το είχε αγοράσει με cast on σαν αριστερόχειρας που είναι!!!
https://www.browning.com/support/faq/shotgun-cast-on-off-stocks.html
Ολόισιο ,απλά ενδέχεται λόγω της φύσης του ξύλου, να αποκτήσει είτε καστ ον είτε καστ οφ
 
https://www.browning.com/support/faq/shotgun-cast-on-off-stocks.html
Ολόισιο ,απλά ενδέχεται λόγω της φύσης του ξύλου, να αποκτήσει είτε καστ ον είτε καστ οφ
Το ερωτημα το εκανα επειδη ειμαι και εγω εριστεροεπομιζων καθοτι ειχα το 425 με ισιο κοντακι και ειχα καλη αποδοση μαζι του.Τωρα αυτο το cast off δεν γνωριζω εαν γινεται cast on.
ν
Έβγαλα δύο φώτο γιατί από μπροστά από τη ρίγα δεν είναι αρκετά εμφανές όπως στην καραμπίνα που έχει φλάντζα κλίσης!!!
Αφαίρεσα την πάπια και ακούμπησα το όπλο στον πάγκο να ακουμπάνε οι κάννες και οι μπάσκουλα στον πάγκο οπότε το κοντάκι είναι υπό γωνία πίσω!!! Από τη μία ακουμπάει και το κοντάκι κάτω ενώ από την άλλη έχει κενό!!!Τι να πω φαίνεται ότι έχει καστοφ αλλά λίγο σε σχέση με την καραμπίνα!!!
Δεν δουλεύει το postimage προσωρινά και δεν μπορώ να τις ανεβάσω!!!!
 
https://www.browning.com/support/faq/shotgun-cast-on-off-stocks.html
Ολόισιο ,απλά ενδέχεται λόγω της φύσης του ξύλου, να αποκτήσει είτε καστ ον είτε καστ οφ
Ωχ, τι μαλακια ειναι αυτη? Δηλαδη παιρνεις το οπλο καινουργιο και μετα οταν στεγνωσει το κοντακι στραβωνει? Γιατι δεν ειναι στεγνο το ξυλο οταν φτιαχνεται το κοντακι? Και γιατι να μεταβληθει μονο το καστ και οχι το ντροπ?
 
Ωχ, τι μαλακια ειναι αυτη? Δηλαδη παιρνεις το οπλο καινουργιο και μετα οταν στεγνωσει το κοντακι στραβωνει? Γιατι δεν ειναι στεγνο το ξυλο οταν φτιαχνεται το κοντακι? Και γιατι να μεταβληθει μονο το καστ και οχι το ντροπ?
Ποιος ξέρει με τους μλκς που μπλέξαμε...σκέψου να ξυπνήσεις μια μέρα κ να είναι σαν S 😁🥴
 
Ωχ, τι μαλακια ειναι αυτη? Δηλαδη παιρνεις το οπλο καινουργιο και μετα οταν στεγνωσει το κοντακι στραβωνει? Γιατι δεν ειναι στεγνο το ξυλο οταν φτιαχνεται το κοντακι? Και γιατι να μεταβληθει μονο το καστ και οχι το ντροπ?
Κώστα εγώ νομίζω ότι αυτό το όπλο γράφει το όνομα σου..
 
Καλησπέρα!!! Μπορεί να κλείσει η αγγελία... ήρθε ο χοντρούλης με το φίλο του τον Καλαματιανό και το πήρανε το όπλο!!!!.big smile.
Τον πίεσα τον συνοδοιπόρο μου να το χτυπήσει το ελάφι γιατί με τα όπλα που είχε θα έκοβε το κυνήγι από τις καπνες μου... :p καλορίζικο χοντρούλη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top