Breda 930i

Ηλια πολλα προβληματα.εδω ενα παληκαρι πηρε μια απο καταστημα στα βορεια τη πλήρωσε εκανε κανα 5μηνο να του τι φέρει και μόλις την εβγαλε απ το κουτι εμπλοκες.την έστειλε πισω εκανε αλλο ενα 3μηνο να τη γυρισει πισω την προηγούμενη εβδομαδα στο σκοπευτήριο παλι εμπλοκες.εχει πολλα θεματα αυτό τ οπλο.οι περισσότεροι κοιτάνε να τις διώξουν αλλα τωρα είναι γνωστα τα προβληματα και δεεεν
 
Ηλια πολλα προβληματα.εδω ενα παληκαρι πηρε μια απο καταστημα στα βορεια τη πλήρωσε εκανε κανα 5μηνο να του τι φέρει και μόλις την εβγαλε απ το κουτι εμπλοκες.την έστειλε πισω εκανε αλλο ενα 3μηνο να τη γυρισει πισω την προηγούμενη εβδομαδα στο σκοπευτήριο παλι εμπλοκες.εχει πολλα θεματα αυτό τ οπλο.οι περισσότεροι κοιτάνε να τις διώξουν αλλα τωρα είναι γνωστα τα προβληματα και δεεεν
Είσαι ωραίος Γιούρι!
 
Παντως πιστευω πλεον οτι κατι παίζεται με τα οπλα που έρχονται ελλαδα.δε ξερω τι αλλα τοσα προβληματα σε καινουργια οπλα κατι δε μου παει καλα.Άσχετο με το εδω θεμα θα πω 2 παραδείγματα κι αν θελει η διαχείριση ας τα μεταφέρει οπου το κρίνει απαραίτητο.εχουν παρατηρηθεί σε benelli vinci προβληματα εμπλοκων. Οι ιταλοί κάτοχοι vinci γιατι δεν παραπονιουνται για εμπλοκες? Οι ραφαελες ολες στην ιταλια απ όσο γνωριζω βγαίνουν με 18,6 αυλο.εδω γιατι εχουν 18,3 και 18,4?να ειναι παραγγελια απο την αντιπροσωπεία εδω? Δε ξερω τι να πω
 
Κατα την γνωμη μου,τα οποια προβληματα θα λυθουν.παιδικες ασθενειες ειναι.πιστευω οτι μολις βγαινει ενα οπλο δεν πρεπει να τρεχουμε να το αγοραζουμε αλλα να περιμενουμε 2-3 χρονια να λυσει η εταιρια τα οποια προβληματα προκυψουν..σιγα το καινουριο συστημα που εχει η 930,συστημα αδρανειας που δουλευει 50 χρονια.οτι θεματα εχει πιστευω εχουν λυθει στα τωρινα οπλα.κατα τα αλλα το οπλο μου αρεσει παρα πολυ.
 
Κατα την γνωμη μου,τα οποια προβληματα θα λυθουν.παιδικες ασθενειες ειναι.πιστευω οτι μολις βγαινει ενα οπλο δεν πρεπει να τρεχουμε να το αγοραζουμε αλλα να περιμενουμε 2-3 χρονια να λυσει η εταιρια τα οποια προβληματα προκυψουν..σιγα το καινουριο συστημα που εχει η 930,συστημα αδρανειας που δουλευει 50 χρονια.οτι θεματα εχει πιστευω εχουν λυθει στα τωρινα οπλα.κατα τα αλλα το οπλο μου αρεσει παρα πολυ.
Γιαννη το θεμα δεν ειναι αν ειναι ωραιο ή οχι.εστω και μετα απο 2-3 χρονια θα εμπιστευτείς μετα απο την προϊστορία του να ακασεις 1600-1700 ευρω για το συγκεκριμενο? Θυμήσου ποσα χρονια πηρε στη fabarm να βγαλει τη ρετσινιά απο πανω της με τα διαφορα που συνεβαιναν.και ακομα και σημερα ενα μεγαλο ποσοστό δεν τις εμπιστευεται
 
Γιαννη το θεμα δεν ειναι αν ειναι ωραιο ή οχι.εστω και μετα απο 2-3 χρονια θα εμπιστευτείς μετα απο την προϊστορία του να ακασεις 1600-1700 ευρω για το συγκεκριμενο? Θυμήσου ποσα χρονια πηρε στη fabarm να βγαλει τη ρετσινιά απο πανω της με τα διαφορα που συνεβαιναν.και ακομα και σημερα ενα μεγαλο ποσοστό δεν τις εμπιστευεται
Εχεις δικιο,η ρετσινια δυσκολα φευγει,και δρα ανασταλτικα σε οποιον θελει να αγορασει το οπλο.
 
Κατα την γνωμη μου,τα οποια προβληματα θα λυθουν.παιδικες ασθενειες ειναι.πιστευω οτι μολις βγαινει ενα οπλο δεν πρεπει να τρεχουμε να το αγοραζουμε αλλα να περιμενουμε 2-3 χρονια να λυσει η εταιρια τα οποια προβληματα προκυψουν..σιγα το καινουριο συστημα που εχει η 930,συστημα αδρανειας που δουλευει 50 χρονια.οτι θεματα εχει πιστευω εχουν λυθει στα τωρινα οπλα.κατα τα αλλα το οπλο μου αρεσει παρα πολυ.

50 χρονια συστημα αδρανεις και παιδικες ασθενειες δεν γινεται... ;)
 
50 χρονια συστημα αδρανεις και παιδικες ασθενειες δεν γινεται... ;)
Συμφωνώ,δεν ξέρω τι γίνετε με αυτό το όπλο.κάποιο χόνδρο λάθος έχουν κάνει,δεν δικαιολογείται ιταλικό όπλο αδράνειας που κάνει και 1600+€ να κάνει εμπλοκές.πιστευω θα το λύσουν.
 
Συμφωνώ,δεν ξέρω τι γίνετε με αυτό το όπλο.κάποιο χόνδρο λάθος έχουν κάνει,δεν δικαιολογείται ιταλικό όπλο αδράνειας που κάνει και 1600+€ να κάνει εμπλοκές.πιστευω θα το λύσουν.
Το θέμα Γιάννη δεν είναι πότε θα λύσουν τα προβλήματα αλλά ότι αυτά δεν έπρεπε να υπάρχουν σε ένα όπλο που στοιχίζει 1600-1700e..Αν ήταν "πραγματικό" breda η αξιοπιστία του για εμένα θεωρείται δεδομένη.
 
Κρίμα πάντως γιατί το 930 είχε πολύ καλά χαρακτηριστικά. Εμένα προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ. Η ρετσινιά δεν φεύγει μάγκες. Μην κοροϊδευόμαστε. Ειδικά και που σαν λαός είμαστε φουλ καχύποπτοι
 
κάλος η κακός είναι μια μικρή σχετικά κατασκευάστρια όπλων είναι αδύνατο να έχει την ποιότητα των Benelli -Beretta και τον ποιοτικό έλεγχο
Η breda η κανονική που δεν υπάρχει πια είχε εξαιρετική ποιότητα κατασκευής.. .και η marocchi δεν είναι τόσο κακή εταιρία....δεν ξέρω γιατί απέτυχε με το συγκεκριμένο λειοκανο!
 
και να πουλας ακριβα....?
Ε τα 1700 για καραμπινα νομίζω ειναι στην ακριβή κατηγορία... Στο κάτω κατω για όλες τις εταιρείες το έχω ξαναπεί ας κάνανε ένα 50 παραπάνω τα όπλα και ας ήταν εγκυημενη η καλή λειτουργία τουλαχιστον .

Δεν λέμε για ποιοτικό έλεγχο επιπέδου περατσι η κοσμι .
 
Το συμπέρασμα ότι έχουν πρόβλημα αυτά τα όπλα βγαίνει μόνο για την ελληνική αγορά; Δηλαδή διεθνώς πρόκειται για ένα επιτυχημένο απροβλημάτιστο όπλο;
Είναι ασφαλές αυτό συμπέρασμα; Ποιο είναι το ποσοστό των προβληματικών όπλων επί των συνολικών πωλήσεών του στην ελληνική αγορά; Το γνωρίζουμε αυτό;
Αν υπάρχουν απαντήσεις σ΄ αυτά τα ερωτήματα και από αυτές βγαίνει το συμπέρασμα ότι βγήκε προβληματικό αυτό το μοντέλο μόνο για την ελληνική αγορά, τότε θα πρέπει μας προβληματίσει σε μεγάλο βαθμό αυτό το γεγονός...
 
Last edited:
Όσο ρίχνω το όπλο ενθουσιάζομαι ακόμα περισσότερο....το 4αρι του κάνει παπαδες!γενικά δείχνει πολύ καλή συμπεριφορά το όπλο....τελικά δεν είναι τυχαία η τιμή του σε Αμερική και Ιταλία...ίσως πρέπει να ψάξουμε γιατί κοστίζει τόσο χαμηλότερα στην Ελλάδα!
 
Back
Top