Breda Team

Δεν με πείθει σαν όπλο το F16 δεν θα το αγόραζα και αρκετά ακριβό,,,αυτή είναι η γνώμη μου βέβαια
Συμφωνα με την εμπειρια σου ως σκοπευτης το 690 black edition για καρτερι θα το αγοραζες;;
Το f16 ειναι αχρωμιοτο;
Χρωμιομενο ειναι teo
 
μόλις παρέλαβα την κάννη 930 για την benelli μου ταίριαζε και κάθετε σαν λουκουμάκι. περιττό να πω ότι από την acs μέχρι να φτάσω σπίτι από την τρελά να την περιεργαστω 5 λεπτά δρόμος μου φάνηκε αιώνας.sarcastic.
57408066_10156451682813981_2463219737744637952_o.jpg
Καλορίζικη και καλοτούφεκη ....
 
Καλήμερα σε όλους και χρόνια πολλά...είδα σε παρουσίαση του Μαστορακου τις νέες breda b12 i και b12ix και οφείλω να πω πως εντυπωσιάστηκα.εχωντας στην κατοχή μου ένα super pose 525 σκέφτομαι και την αγορά μιας καραμπίνας και τα δύο παραπάνω όπλα μου αρέσουν πολύ..έχει κάποιος περισσότερες πληροφορίες???ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 
Καλορίζικη και καλοτούφεκη ....
Προσφατα μου περασαν μια πληροφορια και σου την κανω γνωστη οχι μονο σε σενα αλλα και σε ολους μας.Καλοριζικη η καννη σου θα το ευχαριστηθεις πολυ αλλα μαθε εαν κεντραρεται με το κλειστρο διοτι μπορει να εχει θεμα.Δεν θελω να σε φοβησω αλλα περνω την πληροφορια για λογους ασφαλειας.Τσεκαρε το θεμα. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ.....................
 
Προσφατα μου περασαν μια πληροφορια και σου την κανω γνωστη οχι μονο σε σενα αλλα και σε ολους μας.Καλοριζικη η καννη σου θα το ευχαριστηθεις πολυ αλλα μαθε εαν κεντραρεται με το κλειστρο διοτι μπορει να εχει θεμα.Δεν θελω να σε φοβησω αλλα περνω την πληροφορια για λογους ασφαλειας.Τσεκαρε το θεμα. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ.....................
μια χαρά κεντράρεται δεν είχα κανένα θέμα μιας και είμαι λίγο ψυχακιας τα έχω ελέγξει όλα μέχρι και σε πιο ακριβώς σημείο χτυπάει το βελόνι το καψούλι.sarcastic. η κάννη μετράει περίπου 1500 φυσίγγια στο σκοπευτήριο με κανένα πρόβλημα, όντος βαράει πολύ καλά δόξα το θεό, αν έπαιρνα μια κάννη τώρα πάλι την ίδια θα έπαιρνα 1000% ευχαριστημενος.
 
μια χαρά κεντράρεται δεν είχα κανένα θέμα μιας και είμαι λίγο ψυχακιας τα έχω ελέγξει όλα μέχρι και σε πιο ακριβώς σημείο χτυπάει το βελόνι το καψούλι.sarcastic. η κάννη μετράει περίπου 1500 φυσίγγια στο σκοπευτήριο με κανένα πρόβλημα, όντος βαράει πολύ καλά δόξα το θεό, αν έπαιρνα μια κάννη τώρα πάλι την ίδια θα έπαιρνα 1000% ευχαριστημενος.
Αντρεα χαιρομαι και σου ευχομαι τα καλιτερα.Προσωπικα θα εχω την ευκαιρια να την δοκιμασω τον Αυγουστο που θα την βαλει ξαδελφος σε μια Crio.Tωρα ενημερωνω πως οποιος ενδιαφερεται ο Δoρκας παραλαμβανει τον Ιουλιο.Θα σας παρουσιασω συγκρτικα αποτελεσματα .κατα τον Αυγουστο.Να ειμεθα καλα μεχρι τοτε.
 
το ξέρω ότι θα έχει εισαγωγή τον ιουλιο και έμενα τότε μου είχε πει όταν έψαχνα για κάννη, άλλα από τα πολλά παρακάλια από εδώ από εκεί τον κατάφερα και μου έδωσε μια:rolleyes: άψογος επαγγελματιας ο κύριος Σωτήρης, σε τραβέρσες μιας που μου αρέσουν οι οριακές ντουφεκιες βγάζει μετρά η κάννη με ωραία και έντονα σπασίματα άλλα κλέβω λίγο γεμίζω δικά μου φυσίγγια με τσιμπημένες ταχύτητες 28 γραμμάρια άλλα με πυρίτιδες χ32 στα 28 για πιο long καταστάσεις. μπορούμε να μιλάμε για benelli με αποδόσεις ferrari πλέων.sarcastic.
 
Καλησπέρα σας, παραθέτω κάποιες φωτογραφιες από μια breda ελατηρίου πιθανώς που έχει έρθει στα χέρια μου και θα ήθελα οποίος γνωρίζει πληροφορίες για το συγκεκριμένο όπλο, μοντέλο, κάννη κλπ, και έχει την καλή διάθεση να μου πει 2 λόγια. Γνωρίζει αν η κάννη αφού φέρει το σήμα ® είναι από τις θρυλικές που γίνονταν με θερμή σφυρηλατηση η όχι? Τι φυσίγγια είναι ασφαλή να χρησιμοποιήσω δεδομένης της άριστης κατάστασης του όπλου? Με συγχωρείτε για τη μακρυγορια και ευχαριστώ. Όποιος έχει το ίδιο ή παρόμοιο όπλο θα ήθελα επίσης την προσωπική του εμπειρία. IMG_20190828_210142.jpgIMG_20190828_210119.jpgIMG_20190828_210142.jpgIMG_20190828_210119.jpg
 

Attachments

  • IMG_20190828_210059.jpg
    IMG_20190828_210059.jpg
    302,5 KB · Προβολές: 40
  • IMG_20190828_210040.jpg
    IMG_20190828_210040.jpg
    235,7 KB · Προβολές: 40
Ναί breda ελατηρίου πιθανότατα μοντ.Apollo super lusso όπως δείχνει η <<σκαλιστή>> βάση της
η κάννη όντως είναι η R με το ατσάλι της <<θρυλικής>> BREDA MECCANICA BRESCIANA
όπλο πολύ καλό και άριστο για την εποχή του με αξιόπιστο μηχανισμό πολύ καλές μεταλλικές και ξύλινες συναρμογές,κάννη φαρμάκι(δεν μπορώ να δώ το τσοκάρισμα) χωρίς εμπλοκές με αρκετά δυνατό έως ενοχλητικό λάκτισμα και σχεtικά βαρύ
Προσωπικά θεωρώ ότι σήμερα είναι κάπως ξεπερασμένο λόγω βάρους και λακτίσματος
αν την είχα θα την έβγαζα σε κάποια πρωινά καρτέρια για την καννη της και μόνο :)
 
Back
Top