Black Friday 2019

Μερικές προσφορές για σήμερα απο το καλκατζακο.. μερικές είναι λιγο μούφα αλλά οκ...
https://www.kalkantzakos.com/Category3/6741/black-friday-deals!
https://www.kalkantzakos.com/Product/3231/paradiso-mfs,-arvula-meindl
Αν δεν είχα πάρει πέρυσι το νέο μοντέλο των crispi θα έπαιρνα αυτά με κλειστά μάτια. Τα φοράει ο πατέρας μου και είναι υπερευχαριστημένος μετά από 10ετη χρήση του laponia
 
Κύριοι, συμφωνώ ότι κάποια μαγαζιά νομίζουν ότι μας κοροϊδεύουν με τις προσφορές που λένε ότι έχουν αλλά ας τους ρίξουμε μαύρο. Εδώ προσπαθήστε να είστε κόσμιοι στις εκφράσεις σας για να μην έχουμε θέματα. Ευχαριστώ.
 
Καλά φυσίγγια τα junior που έχω ρίξει γύρω στα 500.
Φίλε πραγματικά είναι πολύ καλά έχω τώρα 4 χρόνια με αυτά δεν τα αλλάζω με τπτ αυτά τα φυσίγγια και γενικά όλα τα φυσίγγια του μέχρι και για γουρουνια
 
Μυθιστόρημα με τίτλο: «Ιστορίες Μελανής Παρασκευής εν Αθήναι»

Έλλην κυνηγός απευθύνεται εις κατάστημα εν Αθήναι, εν έτη 2019, πονηρά σκεπτόμενος όπως εκμεταλλευτεί τας προσφοράς της Μελανάς Παρασκευής για την αγορά υποδημάτων για κυνηγετική χρήση.
Τα συγκεκριμένα υποδήματα ο πονηρός Έλλην κυνηγός τα ζαχαρώνει εδώ και 2 χρόνια και γνωρίζει καλά την επί πίνακι τιμή εις ιστοσελίδαν του καταστήματος, τουτ’ έστιν 95 ευρώ.

Καταφθάνει περιχαρής εις κατάστημαν και δοκιμάζει τα υποδήματα. Όλος χαρά και αγωνία ερωτάει δια τη τιμή των ελπίζοντας να ακούσει ποσό γύρω στα 70-80 ευρώ.
Ο περήφανος όμως καταστηματάρχης αποκρίνεται ότι τα συγκεκριμένα τα έχει σε προσφορά και για αυτό τα αφήνει 100 ευρώ!
Έχοντας χάσει το καφάσι του ο Έλλην κυνηγός ψελλίζει, «μα κύριε, στην ιστοσελίδας σας αυτή τη στιγμή και εδώ και 2 χρόνια τα έχετε 95 ευρώ, και με έκπτωση μου τα δίνετε 100;;;».
Ο περήφανος όμως Έλλην καταστηματάρχης αποκρίνεται με ζήλο ότι τα συγκεκριμένα υποδήματα σε χώρα της Εσπερίας κοστίζουν 280 δολάρια και πως θα έπρεπε να είμαι πολύ ευχαριστημένος με την τιμή.

Βλέποντας τον Έλληνα κυνηγό να του έχει πέσει και το σαγόνι, κινητοποιείται η φιλευσπλαχνία του Έλληνα καταστηματάρχη και από οίκτο του κάνει την τελευταία γενναία προσφορά, στα 90 ευρώ.
Ταπεινωμένος ο Έλλην κυνηγός εξέρχεται του καταστήματος με σκυμμένο το κεφάλι και έχοντας πάρει ένα καλό μάθημα Ελληνικής υπερηφάνειας από τον αγέρωχο Έλληνα καταστηματάρχη. Αμ, πως!
 
Δεν μπόρεσα να αντισταθώ, την έκανα την κουτουράδα... Τέλος της άλλης εβδομάδας μάλλον έρχεται!!
TFH5auB.jpg
 
Μυθιστόρημα με τίτλο: «Ιστορίες Μελανής Παρασκευής εν Αθήναι»

Έλλην κυνηγός απευθύνεται εις κατάστημα εν Αθήναι, εν έτη 2019, πονηρά σκεπτόμενος όπως εκμεταλλευτεί τας προσφοράς της Μελανάς Παρασκευής για την αγορά υποδημάτων για κυνηγετική χρήση.
Τα συγκεκριμένα υποδήματα ο πονηρός Έλλην κυνηγός τα ζαχαρώνει εδώ και 2 χρόνια και γνωρίζει καλά την επί πίνακι τιμή εις ιστοσελίδαν του καταστήματος, τουτ’ έστιν 95 ευρώ.

Καταφθάνει περιχαρής εις κατάστημαν και δοκιμάζει τα υποδήματα. Όλος χαρά και αγωνία ερωτάει δια τη τιμή των ελπίζοντας να ακούσει ποσό γύρω στα 70-80 ευρώ.
Ο περήφανος όμως καταστηματάρχης αποκρίνεται ότι τα συγκεκριμένα τα έχει σε προσφορά και για αυτό τα αφήνει 100 ευρώ!
Έχοντας χάσει το καφάσι του ο Έλλην κυνηγός ψελλίζει, «μα κύριε, στην ιστοσελίδας σας αυτή τη στιγμή και εδώ και 2 χρόνια τα έχετε 95 ευρώ, και με έκπτωση μου τα δίνετε 100;;;».
Ο περήφανος όμως Έλλην καταστηματάρχης αποκρίνεται με ζήλο ότι τα συγκεκριμένα υποδήματα σε χώρα της Εσπερίας κοστίζουν 280 δολάρια και πως θα έπρεπε να είμαι πολύ ευχαριστημένος με την τιμή.

Βλέποντας τον Έλληνα κυνηγό να του έχει πέσει και το σαγόνι, κινητοποιείται η φιλευσπλαχνία του Έλληνα καταστηματάρχη και από οίκτο του κάνει την τελευταία γενναία προσφορά, στα 90 ευρώ.
Ταπεινωμένος ο Έλλην κυνηγός εξέρχεται του καταστήματος με σκυμμένο το κεφάλι και έχοντας πάρει ένα καλό μάθημα Ελληνικής υπερηφάνειας από τον αγέρωχο Έλληνα καταστηματάρχη. Αμ, πως!

Πέραν της γλαφυρότητας της περιγραφής , αλλά και του διδακτικού νοήματος , να συγχαρώ για τον γραπτό λόγο.
Σπανίως πλέον και δη σε "φόρα" διαβάζει κανείς ............. ελληνικά.

................ RESPECT.

.RESPECT..RESPECT.
 
6951
694669476948
Με την αμέριστη βοήθεια του @Manos .shake hands. θα δοκιμαστούν 25 κουτάκια σπαρτιατικά 32αρια των 5€ από μένα και δύο φιλαράκια μου. Η μόνη αγορά που φάνηκε να είναι vfm φέτος απ' τον Σαλαπάτα ;)
Μάνο ευχαριστούμε πολύ φίλε, σε περιμένουμε τα Χριστούγεννα.hunter.bbq2
 
View attachment 6951
View attachment 6946View attachment 6947View attachment 6948
Με την αμέριστη βοήθεια του @Manos .shake hands. θα δοκιμαστούν 25 κουτάκια σπαρτιατικά 32αρια των 5€ από μένα και δύο φιλαράκια μου. Η μόνη αγορά που φάνηκε να είναι vfm φέτος απ' τον Σαλαπάτα ;)
Μάνο ευχαριστούμε πολύ φίλε, σε περιμένουμε τα Χριστούγεννα.hunter.bbq2
Τσάμπα πράμα....(5€€€€)...ούτε του Αϊ Βασίλη μη το πεις.... .sarcastic. .sarcastic.
Καλόκαυτα να'ναι και να μη φτάσουν για ένα Σ/Κ...
 
View attachment 6951
View attachment 6946View attachment 6947View attachment 6948
Με την αμέριστη βοήθεια του @Manos .shake hands. θα δοκιμαστούν 25 κουτάκια σπαρτιατικά 32αρια των 5€ από μένα και δύο φιλαράκια μου. Η μόνη αγορά που φάνηκε να είναι vfm φέτος απ' τον Σαλαπάτα ;)
Μάνο ευχαριστούμε πολύ φίλε, σε περιμένουμε τα Χριστούγεννα.hunter.bbq2
Καλόριχτα Μπιλ!
Πήρα και εγώ 5 κουτάκια από αυτά μαζί με άλλα 5 κουτιά express 32 και 3 mezzo 30.
Όντως φέτος δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο από προσφορές,αλλά αφού έτσι και αλλιώς είχαν τελειώσει τα αποθέματα είπα να δοκιμάσω κάτι καινούριο.
 
View attachment 6951
View attachment 6946View attachment 6947View attachment 6948
Με την αμέριστη βοήθεια του @Manos .shake hands. θα δοκιμαστούν 25 κουτάκια σπαρτιατικά 32αρια των 5€ από μένα και δύο φιλαράκια μου. Η μόνη αγορά που φάνηκε να είναι vfm φέτος απ' τον Σαλαπάτα ;)
Μάνο ευχαριστούμε πολύ φίλε, σε περιμένουμε τα Χριστούγεννα.hunter.bbq2
Εσυ και ο Flash φιλε, πολλες τσιχλες σου ευχομαι
 
Back
Top