Beretta Team

Ευχαριστώ για την απάντηση . Δηλαδή η Α302 ρυθμίζει το υψος με το plate drop ;; Δεν την κάνουν την δουλεια αυτή οι φλάντζες που ενωνουν κοντακι με την βάση;; Η α302 δεν έχει φλάντζες.
 
Ευχαριστώ για την απάντηση . Δηλαδή η Α302 ρυθμίζει το υψος με το plate drop ;; Δεν την κάνουν την δουλεια αυτή οι φλάντζες που ενωνουν κοντακι με την βάση;; Η α302 δεν έχει φλάντζε
Στα περισσότερα όπλα οι φλάντζες που λες ρυθμίζουν το drop αλλά και το cast. Υπάρχουν όπλα όμως που το drop plate ρυθμίζει το drop και οι φλάντζες το cast. Και άλλα που εχουν μόνο drop plate . Στη δικιά σου περίπτωση αν δεν κάνω λάθος για να αλλάξει ύψος με διαφορετικό drop plate χρειάζεται να φαγωθεί το κοντάκι στο σημείο επαφής με τη βάση μισό η ένα χιλιοστό ανάλογα το plate που θα βάλεις. Καλύτερα να γίνει από οπλουργο. Άλλη λύση είναι να φτιάξεις εσύ μια φλάντζα που να είναι περισσότερο παχιά στο πάνω μέρος η στο κάτω ανάλογα τι θες.
 
Ευχαριστώ και πάλι να είσαι πάντα καλά. Την Α302 την έχω απο 18 και είμαι 58 της έχω βάλει δικιά μου προσθήκη για να αυξήσω το μήκος του κοντακιού . Μου πάει γάντι . Ρωτούσα για το drop plate απο περιέργεια << τα είδα σε κατάστημα με ανταλακτικα >> . Μια ακόμα ερώτηση ακόμα αν γνωρίζεται . Αγόρασα πρόσφατα μια κάνη Beretta magnum 76cm Full choke δεν σκευτηκα αν η βάση της Α302 αντέχει magnum φυσίγγια;;;;;
 
Ευχαριστώ και πάλι να είσαι πάντα καλά. Την Α302 την έχω απο 18 και είμαι 58 της έχω βάλει δικιά μου προσθήκη για να αυξήσω το μήκος του κοντακιού . Μου πάει γάντι . Ρωτούσα για το drop plate απο περιέργεια << τα είδα σε κατάστημα με ανταλακτικα >> . Μια ακόμα ερώτηση ακόμα αν γνωρίζεται . Αγόρασα πρόσφατα μια κάνη Beretta magnum 76cm Full choke δεν σκευτηκα αν η βάση της Α302 αντέχει magnum φυσίγγια;;;;;
Η βάση της 302 έχει σφραγίδα με δύο "ασπίδες"και αστεράκι πάνω από την κάθε μία με τα γράμματα PSF(ιταλική τράπεζα δοκιμών).
Αυτό σημαίνει ότι ήταν δοκιμασμένη στα 1.200 bar.
ΠΡΟΣΟΧΉ!!Στα 1.200!
Τα μεταγενέστερα όπλα, όταν έχουν αντίστοιχη σφραγίδα,είναι δοκιμασμένα στα 1.370!
 
Ρε παιδιά κάποιος συνάδελφος είπε ότι μια 391 έχει σφραγίδα για ατσάλινα, αλλά δε θυμάμαι ποιος και ποια έκδοση της 391.
Ωχ πλακα εχει να θες τωρα 391 επειδη εχει κρινο, Ελα να σου δωσω μια τσαπα εχει κρινο επανω στο στυλιαρι.yelling.
 
Ευχαριστώ και πάλι να είσαι πάντα καλά. Την Α302 την έχω απο 18 και είμαι 58 της έχω βάλει δικιά μου προσθήκη για να αυξήσω το μήκος του κοντακιού . Μου πάει γάντι . Ρωτούσα για το drop plate απο περιέργεια << τα είδα σε κατάστημα με ανταλακτικα >> . Μια ακόμα ερώτηση ακόμα αν γνωρίζεται . Αγόρασα πρόσφατα μια κάνη Beretta magnum 76cm Full choke δεν σκευτηκα αν η βάση της Α302 αντέχει magnum φυσίγγια;;;;;
Το οπλο ειναι καποιας ηλικιας καλο ειναι να μην του βαλεις βαρια φυσιγγια, μεχρι 34-35γρ εισαι μια χαρα Ριξε μια ματια στο <<μπρατσο>>> που ειναι γυρω απο την αποθηκη το οποιο συνδεεται με το κλειστρο εαν εχει μποσικα Εαν εχει να το πας σε τεχνιτη για επισκευη
 
Μία που είχα δει εδώ Γαλάτσι προς πώληση ναι είχε σφραγίδα με κρίνο!!!
Η δικιά μου 391 Stone coat έχει σφραγίδα.
Έχω και την urica 1 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει αυτή. Θα το κοιτάξω View attachment 71161
Μάλλον οι κάννες με αυλό 18,6 είναι πιστοποιημένες. Η urika 2 optima είναι κι αυτή;
 
Η δικιά μου 391 Stone coat έχει σφραγίδα.
Έχω και την urica 1 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έχει αυτή. Θα το κοιτάξω View attachment 71161
Εγω την έστειλα Ιταλία να μου βάλουν σφραγίδα μια τσαγιέρα 🫖🫖🫖 στειλε και την δική σου τα μεταφορικά τα πληρώνουν όσοι μπενελλαδες πιστεύουν ότι έχουν καλητερη κάννη 😅😂🤣
 
Εγω την έστειλα Ιταλία να μου βάλουν σφραγίδα μια τσαγιέρα 🫖🫖🫖 στειλε και την δική σου τα μεταφορικά τα πληρώνουν όσοι μπενελλαδες πιστεύουν ότι έχουν καλητερη κάννη 😅😂🤣
Μήπως και αυτό που έχει του Μυρου δεν είναι κρίνος όπως νομίζει αλλά τσάι βουνίσιο?????
 
Back
Top