Beretta Team

Αυτος που λεω εχει τη gold mallard που ηταν το ακριβοτερο. Για αυτο λεω. Αν οι αλλες εκδοσεις ηταν υποβαθμισμενες σε ποιοτητα δεν ξερω.
Δεν αλλάζει το παραμικρό σε σχέση με τις πιο απλές εκδόσεις!
Ο φίλος σου πλήρωσε παραπάνω τα... κυκλακια στο κλείστρο και την γλώσσα,όπως και δύο...ολόχρυσα ένθετα που έχουν την τάση να αποδομουνται μετά τον πρώτο χρόνο.
Ίσως,ίσως,έχει και λίγο πιο όμορφα ξύλα...
 
Για ζυγισμα και βαρος συμφωνω. Αλλα ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφη. Το εχω περιεργαστει πολυ διεξοδικά, το εχω λυσει μεχρι και το μικροτερο πυρακι που εχει. Ειναι φιλου και το εχω δει στο πεδιο πολλες φορες. Το κυνηγαει ασταματητα 25+ χρονια. Περα απ' αυτο για την ποιοτητα κατασκευης του το εχω δει με τα ματια μου. Ειναι αφθαρτο. Αυτος που λεω εχει τη gold mallard που ηταν το ακριβοτερο. Για αυτο λεω. Αν οι αλλες εκδοσεις ηταν υποβαθμισμενες σε ποιοτητα δεν ξερω.
Καποτε το ζαχαρωνα γι αυτο και το εψαξα τοσο πολυ. Τωρα για την βλητικη αποδοση της καννης δεν δινω σημασια. Ειμαι της αποψης οτι αυτη διαμορφωνεται απο το φυσιγγι και τσοκ. Αρκει βεβαια να ειναι σωστα κατασκευασμενη (λειανση, ευθυτητα, μεταλλο, κλπ) που εδω δεν υπαρχει αμφιβολια πιστευω (beretta).
Βεβαια ολα τα παραπανω ισχυουν οταν το οπλο ειναι συντηρημενο. Οχι μια φορα περασμα με οτι λαδι ναναι στο τελος της περιοδου. Και με αλλαγη ελατηριων και λοιπων αναλλωσιμων οταν πρεπει.
Δεν μπορείς με το φυσιγγι και το τσοκ να πιάσεις την τουφεκια της Optima ούτε μπορεί το συγκεκριμένο να συγκριθεί σε αξιοπιστία με την 302 προσωπικά το θεωρώ μαζί με την μπελμοντε από τα άχρηστα της εταιρείας καλύτερα που δεν το πηρες
 
Το κλειστρο στην 303 ανοίγει σαν μπενέλλι πηρα την αντιπροσωπία αλλα ακρη δεν εβγαλα ,με παροτρηναν να βρω επανατατικο στο καρ,μπορεί κανεις να βοηθήσει?
Τι εννοείς? Πήρες τηλ στην Beretta και σου είπαν δεν έχουν ελαττήριο επαναταξης?
 
Ακριβώς αυτο οτι ειναι παλιο μοντέλο και δεν υπάρχει κατι .
Μήπως μπερδεύτηκες και πήρες αλλού? .yel.
Ρώτα και οπλουργο, αλλά απ όσο ξέρω, βγαίνουν κανονικά ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο όπλο
 
Έχω την 304 την κυνηγαω καμποσα χρόνια απο όλα τα κυνηγια αλλα κυρίως φέρμα. Ωραιο οπλο με ωραίο ζύγισμα. Ωστόσο πριν τρείς εβδομάδες περίπου σε καρτέρι τσίχλας έσπασε μια γωνία (το ποοδαρακι) απο το κλείστρο... βέβαια έριξα 2 τουφεκιές με εφταρια ιδιογομωσης που μου ειχανε χαρισει..και μάλλον αυτό εκανε τη ζημιά. Αλλά και πάλι για οπλα που "δεν χαλανε" παράξενο.. Βέβαια φιλος μου είχε πάθει το ίδιο με 304 και με 390..
Δουλεύει με λίγο λιμαρισμα και με τρία ποδαράκια μια χαρά.
 
Όλες οι εταιρείες μπορεί να βγάλουν και "πατάτες", "lemons" λένε οι αγγλοφωνοι. Δες την 1187 του @gvp9000 για παράδειγμα!🤣🤣🤣🤣🤣
Του πρώτου ξαδέρφου, του δεύτερου ξαδέρφου, του νονού μου ... το έχει το σόι μάλλον 🤣
Βασικά όσες ξέρω και δουλεύουν ...
 
Γράφουμε που γράφουμε μια στις τόσες,όλο ειρωνια και δάχτυλο που κουνιέται,ακόμα και στο λογοπαίγνιο είστε μαγγες κυνηγαραιοι.αντε γεια
 
Γράφουμε που γράφουμε μια στις τόσες,όλο ειρωνια και δάχτυλο που κουνιέται,ακόμα και στο λογοπαίγνιο είστε μαγγες κυνηγαραιοι.αντε γεια
Φίλε Δημήτρη μην τσιτωνεις.Απλα πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε γιατί μπορεί να μας βλέπουν και μάτια οικολογικά.
Μην βάζουμε τα χεράκια μας και βγάζουμε τα ματάκια μας.
 
Τι να πω μια κοπέλα ήταν στην γραμμή και με παρέπεμψε σε κάποιον ειδικό αλλα στην τελικη ακρη δεν βρέθηκε.
Αυτό πρέπει να είναι το επανατατικό που ψάχνεις φίλε μου. Στείλε ένα email στο site για σιγουριά. Έχει 12ε μεταφορικά για Ελλάδα όμως να ξέρεις. 2 3 εργάσιμες κάνει να έρθει με DHL. Αν σου κάνει αγόρασε άφοβα 4 αγορές έχω κάνει. Εύχομαι να ταιριάζει.
https://estore.beretta.com/en-gr/product/beretta-recoil-spring-a300-series-1220-ga-C90090
 
Αυτό πρέπει να είναι το επανατατικό που ψάχνεις φίλε μου. Στείλε ένα email στο site για σιγουριά. Έχει 12ε μεταφορικά για Ελλάδα όμως να ξέρεις. 2 3 εργάσιμες κάνει να έρθει με DHL. Αν σου κάνει αγόρασε άφοβα 4 αγορές έχω κάνει. Εύχομαι να ταιριάζει.
https://estore.beretta.com/en-gr/product/beretta-recoil-spring-a300-series-1220-ga-C90090
Ίσως έχει κι ο καλκαντζακος.Και το discoveries στα Γρεβενά,έχει πολλά ανταλλακτικά...
 
Έχω την 304 την κυνηγαω καμποσα χρόνια απο όλα τα κυνηγια αλλα κυρίως φέρμα. Ωραιο οπλο με ωραίο ζύγισμα. Ωστόσο πριν τρείς εβδομάδες περίπου σε καρτέρι τσίχλας έσπασε μια γωνία (το ποοδαρακι) απο το κλείστρο... βέβαια έριξα 2 τουφεκιές με εφταρια ιδιογομωσης που μου ειχανε χαρισει..και μάλλον αυτό εκανε τη ζημιά. Αλλά και πάλι για οπλα που "δεν χαλανε" παράξενο.. Βέβαια φιλος μου είχε πάθει το ίδιο με 304 και με 390..
παντα υπαρχει η κοπωση μεταλλων μετα απο χιλιαδες φυσιγγια και μπορει να ετυχε με τα δυο φυσιγγια ιδιογομωσης να σπασει.Απο την αλλη βεβαια εχω αρκετα παραδειγματα με σπασμενα οπλα- κλειστρα απο φουρνελα φυσιγγια και απο τις δυο πλευρες
 
Back
Top