Beretta Team

Όλες αυτές τις ημέρες καθώς ψάχνουμε τις μπεκάτσες,δόθηκε η ευκαιρία να έχω στα χέρια μου 390 st . Το όπλο αδικαιολόγητα τόσο βαρύ κι έτσι ζυγισμένο. Πολύ πολύ πολύ μέτριο. Φυσίγγια διάφορα και στην μπεκάτσα αλλά και στις λίγες φασσες,στα περιστέρια του χωριού επιβεβαιώθηκε με διάφορα φυσίγγια. Τσοκ τα μαμά από 2 έως 4 κι ένα gemini Lm που βελτιώνει κατά πολύ την κατάσταση μιας πολύ κάτω του μετρίου τουφεκιας.

Σε γεωμετρία κάννης σε σχέση με το βάρος της,το ζύγισμα της,σε όλα σαν σύνολο και κυρίως στην βλητική της απόδοση,σε σκοτωματα ...είναι το χειρότερο όπλο της εταιρίας που έχω κυνηγησει
Είσαι σίγουρος?
 
Το τραγικό που με ξένισε?Είναι σε κουτί χάρτινο.Στα παπάκια μου μιας και είναι άχρηστο σχετικά μετά την αγορά αλλά 1800 ευρώ όπλο και δεν έχει βαλίτσα?
Πριν 2 χρόνια είχε αλλά στον βωμό της οικολογίας μου είπε πλέων χάρτινα όλα του ομίλου.
Μήπως εκεί στην Μπερέττα να σταματούσαν εντελώς την παραγωγή όπλων; Για οικολογικούς λόγους βεβαίως!:D
 
Παιδιά καλησπέρα!Πλέων δεύτερη φορά μέλος του club με μια beretta A400 upland.Αφου πήγα σήμερα και έκανα σεξ μαζί της όπως μου είχε πει ο kollias τελικά κατέληξα σε εκείνη.71 πόντους κάννη.
Το τραγικό που με ξένισε?Είναι σε κουτί χάρτινο.Στα παπάκια μου μιας και είναι άχρηστο σχετικά μετά την αγορά αλλά 1800 ευρώ όπλο και δεν έχει βαλίτσα?
Πριν 2 χρόνια είχε αλλά στον βωμό της οικολογίας μου είπε πλέων χάρτινα όλα του ομίλου.
Σύντομα φωτογραφικό υλικό.
Να εισάγεται έτσι και στην Αμερική ,η να είναι οικολογική κουτοπονηρια του Έλληνα εισαγωγέα,για να την πουλάει έξτρα;
 
Να εισάγεται έτσι και στην Αμερική ,η να είναι οικολογική κουτοπονηρια του Έλληνα εισαγωγέα,για να την πουλάει έξτρα;
Το κατάστημα μου είπε ότι μέχρι και τις extreme plus που είναι ακόμα πιο ακριβές σε χαρτοκουτο πλέων και το επιβεβαίωσα και από φωτό στο ιντερνετ.Το κουτί πάντως είχε όλα τα στοιχεία του όπλου πάνω κανονικά.
Η βαλίτσα για την εταιρία δεν της κοστίζει σχεδόν τίποτα.
 
Είσαι σίγουρος?
Συμφωνώ στο ότι είναι αζύγιστο- μπροστόβαρο αλλά η κάνη της είναι εξαιρετική με πολύ καλή βλητική συμπεριφορά!!!! Αυτά είδα εγώ αυτό το μικρό διάστημα που την είχα στην κατοχή μου!!!
 
Συμφωνώ στο ότι είναι αζύγιστο- μπροστόβαρο αλλά η κάνη της είναι εξαιρετική με πολύ καλή βλητική συμπεριφορά!!!! Αυτά είδα εγώ αυτό το μικρό διάστημα που την είχα στην κατοχή μου!!!
Οπλο για καρτέρι με πολύ καλή κάννη, το ειχα για πάνω από 10 χρόνια με πάρα πολλά ισχυρά φυσιγγια 38-52γρ αλλά κ στα περάσματα τσίχλας με κάθε είδος γόμωσης.
Δεν έβγαλε την παραμικρή ζημιά.
Ένας φίλος καταφερε να χαλάσει τη βάση εσωτερικά τις ράγες, με απίστευτα σκληρή χρήση κ χωρίς να την έχει καθαρίσει ποτέ σε βάθος 10ετιας ίσως κ παραπάνω.
 
Οπλο για καρτέρι με πολύ καλή κάννη, το ειχα για πάνω από 10 χρόνια με πάρα πολλά ισχυρά φυσιγγια 38-52γρ αλλά κ στα περάσματα τσίχλας με κάθε είδος γόμωσης.
Δεν έβγαλε την παραμικρή ζημιά.
Ένας φίλος καταφερε να χαλάσει τη βάση εσωτερικά τις ράγες, με απίστευτα σκληρή χρήση κ χωρίς να την έχει καθαρίσει ποτέ σε βάθος 10ετιας ίσως κ παραπάνω.
Πολυχρονος Στελιο με υγεια.
 
Συμφωνώ στο ότι είναι αζύγιστο- μπροστόβαρο αλλά η κάνη της είναι εξαιρετική με πολύ καλή βλητική συμπεριφορά!!!! Αυτά είδα εγώ αυτό το μικρό διάστημα που την είχα στην κατοχή μου!!!
Όλες οι εταιρείες μπορεί να βγάλουν και "πατάτες", "lemons" λένε οι αγγλοφωνοι. Δες την 1187 του @gvp9000 για παράδειγμα!🤣🤣🤣🤣🤣
 
Η αποψη μου για την 390 ειναι οτι ειναι ισως το καλυτερο αυτογεμες της μπερετα. Βαρυ ναι ειναι. Ποιοτητα κατασκευης second to none που λενε στο χωριο. Δε χαλαει με τιποτα.
Που το στηρίζεις αυτο ? Γιατί κάποιοι εδώ δεν τις κράτησαν βδομάδα αυτές
 
304 my friend
Έχω την 304 την κυνηγαω καμποσα χρόνια απο όλα τα κυνηγια αλλα κυρίως φέρμα. Ωραιο οπλο με ωραίο ζύγισμα. Ωστόσο πριν τρείς εβδομάδες περίπου σε καρτέρι τσίχλας έσπασε μια γωνία (το ποοδαρακι) απο το κλείστρο... βέβαια έριξα 2 τουφεκιές με εφταρια ιδιογομωσης που μου ειχανε χαρισει..και μάλλον αυτό εκανε τη ζημιά. Αλλά και πάλι για οπλα που "δεν χαλανε" παράξενο.. Βέβαια φιλος μου είχε πάθει το ίδιο με 304 και με 390..
 
Που το στηρίζεις αυτο ? Γιατί κάποιοι εδώ δεν τις κράτησαν βδομάδα αυτές
Για ζυγισμα και βαρος συμφωνω. Αλλα ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφη. Το εχω περιεργαστει πολυ διεξοδικά, το εχω λυσει μεχρι και το μικροτερο πυρακι που εχει. Ειναι φιλου και το εχω δει στο πεδιο πολλες φορες. Το κυνηγαει ασταματητα 25+ χρονια. Περα απ' αυτο για την ποιοτητα κατασκευης του το εχω δει με τα ματια μου. Ειναι αφθαρτο. Αυτος που λεω εχει τη gold mallard που ηταν το ακριβοτερο. Για αυτο λεω. Αν οι αλλες εκδοσεις ηταν υποβαθμισμενες σε ποιοτητα δεν ξερω.
Καποτε το ζαχαρωνα γι αυτο και το εψαξα τοσο πολυ. Τωρα για την βλητικη αποδοση της καννης δεν δινω σημασια. Ειμαι της αποψης οτι αυτη διαμορφωνεται απο το φυσιγγι και τσοκ. Αρκει βεβαια να ειναι σωστα κατασκευασμενη (λειανση, ευθυτητα, μεταλλο, κλπ) που εδω δεν υπαρχει αμφιβολια πιστευω (beretta).
Βεβαια ολα τα παραπανω ισχυουν οταν το οπλο ειναι συντηρημενο. Οχι μια φορα περασμα με οτι λαδι ναναι στο τελος της περιοδου. Και με αλλαγη ελατηριων και λοιπων αναλλωσιμων οταν πρεπει.
 
Last edited:
Back
Top