Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλορίζικο! Πράγματι κι εγω στο δίκαννο με optima το 4 αρι είναι πολύ καλό και κάνεις και μακρινές σχετικά τουφεκιές. Για μένα ίσως το 3 άρι να είναι κοντινό, εγώ θα έπαιρνα και της beretta 2* για τίποτα μπασίματα, ή πιο χοντρα πουλια κλπ φάσες π.χ...
σε ευχαριστω πολυ!! θα το κρατησω αυτο στην ακρη του μυαλου μου!! μαλλον θα διαλεξω ενα απ αυτα τα δυο για αρχη
Επιβαιβεωνω ότι κι εγώ σε αυτό το όπλο είχα πάντα επάνω το 4*

Ενώ στη Μοντεφελτρο είχα το 3*

Το 4αρι σε αυτό το όπλο είναι τέλειο και απ ότι βλέπω όλοι λένε το ίδιο.

Όσο για το όπλο αυτό θα καταλάβεις πόσο καλό είναι στην πορεία.
και ο προηγουμενος δεν το εβγαζε ποτε το 4αρι!! κατι θα ξερετε για να το λετε ολοι!!
Μεχρι στιγμης με εχετε πεισει να μην παρω κανενα και μεχρι την επομενη σεζον βλεπω
 
σε ευχαριστω πολυ!! θα το κρατησω αυτο στην ακρη του μυαλου μου!! μαλλον θα διαλεξω ενα απ αυτα τα δυο για αρχη

και ο προηγουμενος δεν το εβγαζε ποτε το 4αρι!! κατι θα ξερετε για να το λετε ολοι!!
Μεχρι στιγμης με εχετε πεισει να μην παρω κανενα και μεχρι την επομενη σεζον βλεπω
Βεβαίως να μην πάρεις κανένα.
Ψάξου αν δε σου κάνει τα γούστα.
 
μονο τσιχλα κυνηγαω αλλα σε καποια καρτερια ριχνω περιπου στα 40 μετρα και πιστευω οτι το 4αρι δεν θα με καλυψει, και αφου δεν εχω καποιο 2ο τσοκ σκεφτομαι οτι ειναι πιο "φθηνο" να παρω εξαρχης ενα καλυτερο τσοκ απ το μαμα.
Αν ειχα τα δικα της ειμαι σιγουρος οτι δεν θα σκεφτομουν για τσοκ!!
Καλά δοκίμασε το με.ενα καλό φυσίγγι και παίρνεις μετά
Θα δεις...
 
Εδω και δυο χρονια ημουν πολυ αναποφασιστος αναμεσα σε πολλες μαρκες και μοντελα, πολλες φορες εφτασα κοντα στο να αγορασω αλλα παντα κατι με σταματουσε στο τελος και απλα περιμενα...
Τα στανταρ που ειχα θεσει ηταν μονο ξυλινα μερη, αξιοπιστια, και ωραιο "πιασιμο" - ζυγισμα
σκεφτηκα για l4s αργοτερα maxus αργοτερα καποιο μεταχειρισμενο raffaello.. ολα μου αρεσαν αλλα παντα το μετανιωνα

Τελευταια ειχα αποφασισει να ριξω τον προυπολογισμο και να παρω ενα καινουργιο Α300 αλλα συντομα καταλαβα οτι το 391
θα μου τα δωσει ολα σε ενα!! νομιζω ειναι ενα απ τα πιο επιτυχημενα Beretta.
Οταν το δοκιμασα χτυπησα την 1η τσιχλα που ντουφεκισα, το κοντακι ειναι "σαν" να το εφτιαξαν για εμενα...
εκει σιγουρευτικα οτι αυτο ειναι το νεο μου οπλο :)

υγ. μονο με την Μ2 ειχα ανταξια αισθηση στο πιασιμο αλλα δεν μου αρεσει τοσο σε εμφανιση δυστηχως, πρεπει να σε φτιαχνει το οπλο!!
Έκανες τη σωστότερη επιλογή πρώτα να σου κάθεται καλά μετά να το γουστάρεις και αυτά σου έτυχαν και σε ένα πολύ ωραίο και αξιόλογο ντουφέκι.Τωρα μένει να βρεις ένα ωραίο φυσιγγσκι και να το ευχαριστηθείς .
 
Επιβαιβεωνω ότι κι εγώ σε αυτό το όπλο είχα πάντα επάνω το 4*

Ενώ στη Μοντεφελτρο είχα το 3*

Το 4αρι σε αυτό το όπλο είναι τέλειο και απ ότι βλέπω όλοι λένε το ίδιο.

Όσο για το όπλο αυτό θα καταλάβεις πόσο καλό είναι στην πορεία.
Μα το 3* στην μπενελλι πραγματικο 4* ειναι στελιο
 
Καλησπέρα σας,έχω την 391 την light .Μπορείτε να μου πείτε κανα συνδυασμό τσοκ και φυσίγγι για κυνήγι μπεκάτσας;Έχω την εντύπωση ότι και με 5αρι τσοκ στενοτουφεκάει.Είναι με optima plus τσοκακια και 18,6 αυλό.
 
Καλησπέρα σας,έχω την 391 την light .Μπορείτε να μου πείτε κανα συνδυασμό τσοκ και φυσίγγι για κυνήγι μπεκάτσας;Έχω την εντύπωση ότι και με 5αρι τσοκ στενοτουφεκάει.Είναι με optima plus τσοκακια και 18,6 αυλό.
Ψάξε στην BERETTA μήπως έχει το SK SKEET που είναι πιο ανοιχτό από 5αρι το κόκκινο νομίζω
 
Καλησπέρα σας,έχω την 391 την light .Μπορείτε να μου πείτε κανα συνδυασμό τσοκ και φυσίγγι για κυνήγι μπεκάτσας;Έχω την εντύπωση ότι και με 5αρι τσοκ στενοτουφεκάει.Είναι με optima plus τσοκακια και 18,6 αυλό.
Πάρε το BELL και θα είσαι καλυμένος. Εγώ σε σφιχτό τερέν κυνηγούσα με 5* και direct πρωτο φυσίγγι και μετά gorila elix. Τώρα με Bell βάζω mygra - nsi beccaccia, δεν χρειάζεται υπερδιασποράς.
 
το πρώτο όπλο
(και μοναδικό)με τα πρώτα μου λεφτά.
θυμάμαι έκανε 52.000 δραχμές με την magnum κάννη (αυτή που έχω) και 50.000 δραχμές με την απλή κάννη.
Την έχω με εσωτερικά με μουφα.
Έχω κ το πιο απλό μοντέλο
Η extra έκδοση είχε καλύτερα ξύλα, χρυσή σκανδάλη, ασφάλεια, cut off, χρωμιομενη γλωσσα κ γενικά φαίνεται ότι είναι καλύτερης ποιότητας σε μερικά σημεία.
70αρες θαλάμες κ τα δύο.
Το ωραίο είναι ότι τα έχω προσέξει πολύ κ είναι σαν καινούρια.
Η σπέσιαλ έχει ρίξει πολύ λίγα φυσιγγια
Ίσως λιγότερα από 500 ( δεν κάνει το χαρακτηριστικό κούνημα στην πάπια)
Η απλή έχει ρίξει 2 βαπόρια φυσιγγια και πολλά βαρεια ( rws semi, biturbo k supercaccia χωρίς το παραμικρό θέμα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top