Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κανένα όπλο μεταχειρισμένο της σειράς ακόμη και σε άριστη κατασταση δεν πρέπει να πληρώνεται περισσότερο από το 65% της αρχικής τιμης αγοράς είναι η άποψη μου.Εκτος από τα ρωσικά χωρίς περιττά καλουδια αυτοματισμούς μόνες σκανδαλες .που δε χαλάνε ούτε σε τρεις γενιές.
Έχει κάτι μπιμπελό με 500€ το 900€ που προέκυψε δε ξέρω με τόσα πας σε καινουριο
 
Όντως από τις καλύτερες εταιρίες και στο θέμα κοντακιων μέτρων πάσχει ακόμη αυτή η bereta
Γιάννη εγώ πιστεύω ακουγοντε πολλά παράπονα διότι έχει πάρα πολύ μεγάλο μερίδιο αγοράς και δε μπορεί να ταιριάζει σε όλους οπότε και για αυτό το πρόβλημα ενώ έχει διαφορά κοντάκια σε αυτογεμοι δικκανα να διαλέξεις Πιο σου είναι πιο κοντά οι περισσότεροι πάνε οπτικά πιο όπλο θέλουν και ειδικά τώρα στα κικοφ δύσκολα να αλλάξεις κάτι
 
Οι Αμερικάνοι έχουν άλλη φιλοσοφία βγάζουν ένα ίσιο και σου λέει τράβα εσύ σε αυτό εγώ με ίσιο κοντάκι δε μπορώ να κυνηγήσω και είναι ένας λόγος που ενώ μου αρέσουν τα συνθετικά και οι αποχρώσεις τους δε θα ξαναπάρω γιατί δεν έρχεται σε μέτρα .
 
Γιάννη εγώ πιστεύω ακουγοντε πολλά παράπονα διότι έχει πάρα πολύ μεγάλο μερίδιο αγοράς και δε μπορεί να ταιριάζει σε όλους οπότε και για αυτό το πρόβλημα ενώ έχει διαφορά κοντάκια σε αυτογεμοι δικκανα να διαλέξεις Πιο σου είναι πιο κοντά οι περισσότεροι πάνε οπτικά πιο όπλο θέλουν και ειδικά τώρα στα κικοφ δύσκολα να αλλάξεις κάτι
Χοντρή και άβολη λαβή, για εμένα τουλάχιστον η 303
 
Η Μπερέτα είναι σαν τη ρεμινγτον πολύ καλές κανες κοντάκια καληνύχτα μηχανισμούς δεν σχολιάζω υπερτερούν οι Ιταλοί αν και ο κλασικός μηχανισμός της Ρεμί 1100 είναι πολύ αξιόλογος για μένα
Εγώ πιστεύω ότι η άποψη για τα κοντάκια της είναι επηρεασμένη από την σειρά Α400 ,η urika και τώρα η upland δεν έχουν κακά κοντάκια.
 
Η 1100 έχει από τα καλύτερα κοντακια για διάφορους σωματοτυπους πραγματικά ταιριάζει στους πάντες. Πιστεύω παίζει ρόλο το πιστολε.

Για τα υπόλοιπα αμερικανικά είναι όλα φτιαγμένα με γνώμονα να ρίχνουν με βαρύ ρουχισμο , ξάπλα η μέσα στους τάφους η και συμαδευτες τουφεκιες σε γαλοπούλα.
 
Η 1100 έχει από τα καλύτερα κοντακια για διάφορους σωματοτυπους πραγματικά ταιριάζει στους πάντες. Πιστεύω παίζει ρόλο το πιστολε.

Για τα υπόλοιπα αμερικανικά είναι όλα φτιαγμένα με γνώμονα να ρίχνουν με βαρύ ρουχισμο , ξάπλα η μέσα στους τάφους η και συμαδευτες τουφεκιες σε γαλοπούλα.
μια πιο rifle shooting επιρροή δηλαδή
 
Αντίθετα εγώ διαφωνώ με αυτό.. τρία διαφορετικά σωματότυπα 1ος εγώ 1.70 φυσιολογικό σωματοτυπο 2ος 1.90 εύσωμος φίλος μου 3ος 1.75 φίλος μου κανονικός για το ύψος του και σε όλους ταιριάζει το ίδιο καλα το κοντάκι της 1100 και βαραμε κέντρο χωρίς κάποια παρέμβαση..
Αυτή και ηbrowning a500 τέτοια κοντάκια θαύμα τα υπόλοιπα κλαψ
 
Η 1100 έχει από τα καλύτερα κοντακια για διάφορους σωματοτυπους πραγματικά ταιριάζει στους πάντες. Πιστεύω παίζει ρόλο το πιστολε.

Για τα υπόλοιπα αμερικανικά είναι όλα φτιαγμένα με γνώμονα να ρίχνουν με βαρύ ρουχισμο , ξάπλα η μέσα στους τάφους η και συμαδευτες τουφεκιες σε γαλοπούλα.
Έχει πολυ λεπτό χτένι κ κοροιδευει στην ουσία στην επωμιση, χαμηλό μεν σε υφος αλλά σε παρέκκλιση νομίζεις ότι είσαι οκ, νομίζεις
 
Αυτή και ηbrowning a500 τέτοια κοντάκια θαύμα τα υπόλοιπα κλαψ
Τόλη είναι φυσει αδυνατον τρία διαφορετικά άτομα να φορέσουν το ίδιο πουκαμισο , το ίδιο με τα κοντακια, το προβλημα ειναι οτι δεν υπάρχει η γνώση να ξέρει ο καθένας την τέλεια εικόνα που πρεπει να δίνει το κοντακι του, αν παμε σε λαβή πιτς κλπ κλπ παμε σε ψιλά γραμματα
 
Τόλη είναι φυσει αδυνατον τρία διαφορετικά άτομα να φορέσουν το ίδιο πουκαμισο , το ίδιο με τα κοντακια, το προβλημα ειναι οτι δεν υπάρχει η γνώση να ξέρει ο καθένας την τέλεια εικόνα που πρεπει να δίνει το κοντακι του, αν παμε σε λαβή πιτς κλπ κλπ παμε σε ψιλά γραμματα
Μήτσο το λένε πολλοί εχω και μια α500 απλά είναι πιο εύκολα να προσαρμοστείς στο όπλο δεν είναι και κοστουμη αλλά έχει και κάτι καζμαδες κάνανε κοντάκια και βγάλανε άχρηστους και τους κοντακαδες πια όλοι αυτοί θεωρώ πως σημαδεύουν με φλατ ρίγα και ακίδα και απλώς τραβάνε λίγο μπροστά από το πουλί πριν ρίξουν αποδιδει σε εύκολα πουλιά στρωμένα μέχρι εκεί και το βλέπω σε πολλά βίντεο σοτκαμ από επιτυχημενες βολές κυνηγών απλα
 
Για την sx4 πολύ περίεργο μου φενετε που δε κάνει παράπονα κάνεις για το κοντάκι της ίσιο καστ ίσιο χτένι όλοι τόσο ευχαριστιμενοι είναι παράδειγμα λέω όπως και για τις ρεμ1100
Καμία σχέση αυτά τα δύο όπλα και βασικά τα κοντακια
 
Καλησπέρα παιδιά βρικα μια a391 teknys σέ κατάσταση κενουρια έχει κάννη 61 πόντους Με αυλό 18.3 900 ευρώ την δεινή να την πάρω? Η νά πάρω την αουτλαντερ?
Όλα τα AL-391 είναι εξαιρετικά τουφέκια. Νομίζω όμως ότι με 18,3 αυλό έβγαινε το μοντέλο greystone. Κατά τη γνώμη μου δες αν σε βολεύει η διάμετρος του αυλού γιατί σύμφωνα με την Beretta το μοντέλο αυτό προορίζονταν για συγκεκριμένα κυνήγια. Η Outlander έχει αυλό 18,6.
 
Όλα τα AL-391 είναι εξαιρετικά τουφέκια. Νομίζω όμως ότι με 18,3 αυλό έβγαινε το μοντέλο greystone. Κατά τη γνώμη μου δες αν σε βολεύει η διάμετρος του αυλού γιατί σύμφωνα με την Beretta το μοντέλο αυτό προορίζονταν για συγκεκριμένα κυνήγια. Η Outlander έχει αυλό 18,6.
Η outlander δεν έχει 18,6 έχει 18,3 τουλάχιστον αυτή που είχα εγώ,και μίας και την αναφέρεις,η δική μου στον μαστό της κάννης είχε μία τρύπα!!!!!!
 
Γεια σας

Μια γνώμη για unico χωρίς kick off? Εκτός από το σύστημα και τα ξύλα έχουμε κάτι άλλο?

Εμπλοκές κλπ?
Καθάρισα μια τέτοια καραμπίνα ενός φίλου του πατέρα μου, για πρώτη της φορά από την ημέρα που αγοράστηκε. Λαγοκυνηγος αλλά πάει και για τσίχλες. Μετά από αυτό που είδα ( ήταν κάτι σαν ξερό γράσο στο πιστόνι το οποίο σχεδόν έφυγε με ένα σκούπισμα, απλά το ψεκασα και με CLP και γυαλισε!!!) Σε ότι αφορά αξιόπιστο μηχανισμό καραμπίνας αερίων, Μπερέτα και πάσης Ελλάδος. Και τον ρώτησα αν έκανε καμία εμπλοκή το όπλο και μου είπε όχι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top