Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το έχω ψάξει πολύ, δε μπορώ να έχω απόδειξη δυστυχώς, αλλά έχω ενδείξεις ότι όλα τα τσοκ του ομίλου είναι τα ίδια και απλά αλλάζει η στάμπα και τα προμηθεύεται από την Effebi di Franco Beretta.
Με κάθε επιφύλαξη...!!
Πια effebi που βγαζει και τακακια για δισκοφρενα α αχαχαχα
 
Να μου επιτρεψεται να καταθεσω και εγω μια αποψη. Την περιοδο των εορτων ηρθε στα χερια μου ενα σουπερ ποζε BERETTA ULTRALIGHT με 67 ποντους κανες και βαρος 2.800 kg. Δεν ειχα την ευκαιρια να το δοκιμασω στο κυνηγι, δυστυχως.
Πηγα ομως σκοπευτηριο καποιες φορες, οπου διαπιστωσα οτι εχει ενα πολυ καλο ζυγισμα, μου ερχεται αψογα στα μετρα μου (1.90 υψος), βγαζει πολυ ωραιες κατανομες στον πινακα με κυνηγετικα φυσιγγια χωρις να ενοχλει στο κλωτσημα και στα σκοπευτικα φυσιγγια εχει πολυ καλη συμπεριφορα. Αυτα λογω του μικρου βαρους του.
Βεβαια δεν παω σε αγωνες, αλλα για τρεις-τεσσερις πουλες καθε φορα στο σκοπευτηριο, μου ειναι πολυ ανετο και ευχαριστο...
 
Να μου επιτρεψεται να καταθεσω και εγω μια αποψη. Την περιοδο των εορτων ηρθε στα χερια μου ενα σουπερ ποζε BERETTA ULTRALIGHT με 67 ποντους κανες και βαρος 2.800 kg. Δεν ειχα την ευκαιρια να το δοκιμασω στο κυνηγι, δυστυχως.
Πηγα ομως σκοπευτηριο καποιες φορες, οπου διαπιστωσα οτι εχει ενα πολυ καλο ζυγισμα, μου ερχεται αψογα στα μετρα μου (1.90 υψος), βγαζει πολυ ωραιες κατανομες στον πινακα με κυνηγετικα φυσιγγια χωρις να ενοχλει στο κλωτσημα και στα σκοπευτικα φυσιγγια εχει πολυ καλη συμπεριφορα. Αυτα λογω του μικρου βαρους του.
Βεβαια δεν παω σε αγωνες, αλλα για τρεις-τεσσερις πουλες καθε φορα στο σκοπευτηριο, μου ειναι πολυ ανετο και ευχαριστο...
Ρε φιλε μου εισαι και γιγαντας που να σε κουνισει το καημενο αχαχαχαχαχαχααχ απ τη στιμη που εισαι ικανοπιημενος ολα τα αλλα ειναι δευτερα να το χερεσε
 
Φέτος δοκίμασα το ΤΜ στη beretta teknys στις φάσες με φυσίγγια mythos 36gr νο6 -mygra - mary arm volcano νο6 και διαπίστωσα σε βολές πάνω απο 30 μ- 50μ ειναι πολύ καλο. Σε μικρότερες αποστάσεις δεν έχει άνοιγμα στα σκάγια σε αντίθεση με το 3ρι της beretta. Ειδικά σε αποστασεις γυρω στα 15μ - με 20μ έχασα πουλιά για χιλιοστά. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει κάποια άλλη άποψη.
 
Φέτος δοκίμασα το ΤΜ στη beretta teknys στις φάσες με φυσίγγια mythos 36gr νο6 -mygra - mary arm volcano νο6 και διαπίστωσα σε βολές πάνω απο 30 μ- 50μ ειναι πολύ καλο. Σε μικρότερες αποστάσεις δεν έχει άνοιγμα στα σκάγια σε αντίθεση με το 3ρι της beretta. Ειδικά σε αποστασεις γυρω στα 15μ - με 20μ έχασα πουλιά για χιλιοστά. Δεν ξέρω αν κάποιος έχει κάποια άλλη άποψη.
Oι παπουδες μου ως κυνηγοι μου ελεγαν παντα το εξης: ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΣΚΥΛΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟΝ ΝΤΟΡΒΑ.Ομως εμεις ως νεοελληνες θελουμε να τα εχουμε ολα δεν γινεται φιλε μου κοντα και μακρυα μαζι , πρεπει αναλογα με το πεδιο να επιλεξουμε και τον αναλογο συνδυασμο μελετησε και θα βρεις την λυση.Ενα sp με την επιλογη των δυο τσοκ εχουμε καλιτερη επιλογη στο πεδιο αλλα και στο αυτογεμες παιζεις με τα φυσιγγια 1ο 2ο 3ο αναλογα και οι δοκιμες θα σου δωσουν την λυση.Πιστευω να βοηθησα.
 
Συμφωνώ οτι με ένα τσοκ δεν μπορείς να τα έχεις όλα αλλιώς δεν θα είχαν λόγω οι συσφίξεις. Απλά γράφω τι παρατήρησα με το ΤΜ που ο κατασκευαστής το δεινει βελτιωμένο ντεμί προς ντεμί με το αντίστοιχο της beretta.
 
Συμφωνώ οτι με ένα τσοκ δεν μπορείς να τα έχεις όλα αλλιώς δεν θα είχαν λόγω οι συσφίξεις. Απλά γράφω τι παρατήρησα με το ΤΜ που ο κατασκευαστής το δεινει βελτιωμένο ντεμί προς ντεμί με το αντίστοιχο της beretta.
Οπως το ειπες ειναι βελτιωμενο ντεμι συγκεκριμενα 0,609 ποιο κλειστο απο το μαμα και εναι κατα συνεπεια ποιο
συγκεντρωτικο.Επισης το μαμα δινει και καλιτερη περιφερεια που θεωρω θα σου ειναι ποιο αποδοτικο.Εχε εμπιστοσυνη στα τσοκ της Βερεττα.
 
Συμφωνώ οτι με ένα τσοκ δεν μπορείς να τα έχεις όλα αλλιώς δεν θα είχαν λόγω οι συσφίξεις. Απλά γράφω τι παρατήρησα με το ΤΜ που ο κατασκευαστής το δεινει βελτιωμένο ντεμί προς ντεμί με το αντίστοιχο της beretta.
Tight Medium, σφιχτό Μ τσοκ φίλε, πιο συγκεντρωτικό από το μαμα 3 αρι
 
Παιδιά μια ερώτηση ,μπορεί να βελτιωθεί ο μηχανισμός της σκανδάλης στο 686 sporting που έχω; ,να μην έχει αυτό το κενό που έχει και να γίνει πιο ακαριαία εννοείται χωρίς να υπάρχει μείωση της ασφάλειας του όπλου .Ευχαριστώ!!
 
Παιδιά μια ερώτηση ,μπορεί να βελτιωθεί ο μηχανισμός της σκανδάλης στο 686 sporting που έχω; ,να μην έχει αυτό το κενό που έχει και να γίνει πιο ακαριαία εννοείται χωρίς να υπάρχει μείωση της ασφάλειας του όπλου .Ευχαριστώ!!
Μαζεύεται Λίγο.Αν δεν έχει το κατάλληλο κενό δεν θα "γυρίζει"με την αδράνεια για την δεύτερη τουφεκιά.
Για την νεκρή διαδρομή μιλάω όχι για το lock time.
 
Μαζεύεται Λίγο.Αν δεν έχει το κατάλληλο κενό δεν θα "γυρίζει"με την αδράνεια για την δεύτερη τουφεκιά.
Για την νεκρή διαδρομή μιλάω όχι για το lock time.
Εγώ θα ήθελα να βελτιώσω αυτό που αναφέρεις και έναν τζόγο που νιώθω ,έχεις ιδέα που να το πάω και κόστος .
 
Για τον Λιάκο στον Ασπρόπυργο σκέφτομαι.
Σωστα σκεφτεσαι κανε τηλ.να ενημερωθεις.Το λεω αυτο διοτι ημουν μπροστσ που παρεδωσε ενα 686 με καποιες βελτιωσεις χωρις να μπορω να βεβαιωσω και για την σκανδαλη.2130362776 το τηλ.
 
Έχω ρίξει πολλά άλλα πολλά 24αρια χωρίς να μου κάνει μια εμπλοκή ,βγάζει πολύ ωραίες τουφέκιες ,έχει πολύ καλά τσοκ .
Παρόλα αυτά που σου αναφέρω ,δεν μπορώ να μην σου πω ότι έχω ακούσει και κάποια παράπονα ,κυρίως για κάποιες εμπλοκές και για την αίσθηση του kickoff . πρόκειται για καινούργιο όπλο η μεταχειρισμένο;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top