Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Και θα αφηνα τη σουπερ σπορτ στην ακρη διοτι η δικη μου μπραουνιγκ εχει ριξει πολλες δεκάδες χιλιάδες φυσιγγια και λογω αχρωμιωτης κανης και ελειπη συντήρηση του πατέρα εχει θέματα που δε λύνονται απλα τη κοιταω και θυμαμαι
 
Όποιος μπορούσε να έχει στη κατοχή του 1.β25 μπραουνιγκ 1.2000 μπραουνιγκ .1μπερετα 304 .1ρεμινγκτον 1100 πριν του 1980. 1 ρωσικο πριν του 1970.1μπρεντα απολο και 1μπενελι με κανη σεντετιεν θα επρεπε να ειναι ευτυχής Καθαρα προσωπικη αποψη βέβαια .
 
Σήμερα στο απογευματινό πήρα τη γριά 303. Τσίχλες δεν βρήκα αλλά κοπάνησα 2 καρακαξες που έπεσαν σα στουπί και σε μακρινή απόσταση με 8αρακια. 2* σταθερό τσοκ 70αρα θαλαμη καλό φυσίγγι= θανατηφόρος συνδυασμός. Παρατήρησα επίσης ότι η ανακρουση είναι πιο χαμηλή από την xlr5 παρότι παλιό όπλο και με χειρότερο πέλμα. Παλιό αλλά καλό τουφέκι. Έχω κάνει μπάνιο σε κάτι παπιά στην κωπαΐδα κάποτε με αυτό το όπλο με φυσίγγι biturbo που σήμερα μου ξαναήρθαν στο μυαλό.
 
P. BERETTA ULTRALIGHT σουπερ ποζε. 67cm μηκος κανων.
Θα ηθελα τις αποψεις και την εμπειρια σας. Μολις ηρθε στα χερια μου. Ευχαριστω.
Καλοντουφεκο ωραίο όπλο το έχει ο κολλητός μου δεν το κυνηγάει για δύο λόγους αρκετά ελαφρύ κουράζει στις επαναλβανομενες ντουφεκιες και έχει και ένα βουητό λόγω κοντής κάννης
 
P. BERETTA ULTRALIGHT σουπερ ποζε. 67cm μηκος κανων.
Θα ηθελα τις αποψεις και την εμπειρια σας. Μολις ηρθε στα χερια μου. Ευχαριστω.
Μεγειά Ιάκωβε, καλορίζικο! Η άποψή μου είναι ότι είναι φτιαγμένο για πολύ περπάτημα και λίγες τουφεκιές, ε και αφού είναι Beretta θα είναι καλό!
 
Καλοριζικο φιλε καλα κυνηγια.Ολα ειναι θεμα συνηθειας αγαπησε το οπλο σου και περνα μαζι του λιγα λεπτα της ημερας σε ξηρα προπονηση ωστε να προσαρμοσθεις επανω του.Αυτο για να μην πας κατευθειαν στο κυνηγι και απογοητευθεις ξαφνικα και αρχισουν οι κακες σκεψεις.Καλοριζικο.
 
P. BERETTA ULTRALIGHT σουπερ ποζε. 67cm μηκος κανων.
Θα ηθελα τις αποψεις και την εμπειρια σας. Μολις ηρθε στα χερια μου. Ευχαριστω.
Τι κυνήγια κάνεις φίλε μου; τα χαρακτηριστικά του όπλου που έχεις στα χέρια σου το κατατάσσουν στην κατηγορία του όπλου για κυνήγι με σκυλο φερμας.
 
Τι κυνήγια κάνεις φίλε μου; τα χαρακτηριστικά του όπλου που έχεις στα χέρια σου το κατατάσσουν στην κατηγορία του όπλου για κυνήγι με σκυλο φερμας.
Και περπατητο, δυστυχως ανευ σκυλου τα τελευταια χρονια και μεγαλος σε ηλικια και με μια γκαμα αλλων οπλων. Ρωτω γιατι ηρθε στα χερια μου απροσμενα..
 
P. BERETTA ULTRALIGHT σουπερ ποζε. 67cm μηκος κανων.
Θα ηθελα τις αποψεις και την εμπειρια σας. Μολις ηρθε στα χερια μου. Ευχαριστω.
Φίλε το όπλο το έχω από πέρυσι ακριβώς όπως το είπες με 67 πόντους κάνες που είναι ακριβώς στα 3 κιλά. Πράγμα που σημαίνει ότι δν σε περιορίζει τόσο πολύ στο βάρος γόμωσης των φυσιγγίων. Για ομορφιά δν το συζητάω, για μένα το ομορφότερο ποζε μεσαίας κατηγορίας. Εγώ το πήρα για κυνήγια φερμας (ορτυκι, μπεκατσινι, μπεκάτσα) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος γτ το είχα μεράκι αυτό το όπλο. Με το συγκεκριμένο κάνω και κανένα χαλαρό τσιχλοκυνηγι επειδή το γουστάρω τρελά με φυσιγγια 28-32γρ χωρίς κανένα πρόβλημα DSC_1189.JPGDSC_1191.JPGDSC_1605.JPG
 
Φίλε το όπλο το έχω από πέρυσι ακριβώς όπως το είπες με 67 πόντους κάνες που είναι ακριβώς στα 3 κιλά. Πράγμα που σημαίνει ότι δν σε περιορίζει τόσο πολύ στο βάρος γόμωσης των φυσιγγίων. Για ομορφιά δν το συζητάω, για μένα το ομορφότερο ποζε μεσαίας κατηγορίας. Εγώ το πήρα για κυνήγια φερμας (ορτυκι, μπεκατσινι, μπεκάτσα) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος γτ το είχα μεράκι αυτό το όπλο. Με το συγκεκριμένο κάνω και κανένα χαλαρό τσιχλοκυνηγι επειδή το γουστάρω τρελά με φυσιγγια 28-32γρ χωρίς κανένα πρόβλημα View attachment 21130View attachment 21131View attachment 21132
Και το είχα για ελαφρύτερο στα τρία κιλά είναι κουφέτο
Για εμένα εκεί περίπου είναι το κατώτερο βάρος ούτε να σου κόβει τα χέρια ούτε και να σου κάνει φτερό
 
Φίλε το όπλο το έχω από πέρυσι ακριβώς όπως το είπες με 67 πόντους κάνες που είναι ακριβώς στα 3 κιλά. Πράγμα που σημαίνει ότι δν σε περιορίζει τόσο πολύ στο βάρος γόμωσης των φυσιγγίων. Για ομορφιά δν το συζητάω, για μένα το ομορφότερο ποζε μεσαίας κατηγορίας. Εγώ το πήρα για κυνήγια φερμας (ορτυκι, μπεκατσινι, μπεκάτσα) και είμαι υπέρ ευχαριστημένος γτ το είχα μεράκι αυτό το όπλο. Με το συγκεκριμένο κάνω και κανένα χαλαρό τσιχλοκυνηγι επειδή το γουστάρω τρελά με φυσιγγια 28-32γρ χωρίς κανένα πρόβλημα View attachment 21130View attachment 21131View attachment 21132
Του φίλου μου στην ζυγαρια νομιζω έδειχνε αν θυμάμαι Καλά γυρω στα 2800 με 2900 γραμμάρια μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top