Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λοιπόν όπως είπαμε έγιναν κάποιες δοκιμές σήμερα με την 350.ξεκινησα 8 και κάτι το πρωί με ελαφρύ βοριαδακι και ψιλοκρύο.μερικες έχουν φύγει λίγο αλλά ένα συμπέρασμα μπορεί να βγει.παμε λοιπόν σιγά σιγά
1ο φυσιγγι λαμπρο 24 γραμμάρια νο 9,5 τσοκ skeet beretta στα 25 μετρα

G41meMt.jpg

Ίδιο τσοκ ίδιο φυσιγγι στα 30 μέτρα
3CY3rXE.jpg

Τώρα έχουμε πάλι με τσοκ skeet φυσιγγι alfa game 31 γραμμαρια νο 9 στα 30 μέτρα

MZUXGG2.jpg

Ίδιο φυσιγγι πάλι στα 30 μέτρα με τσοκ 4 αστρα μαμά
Klgyac3.jpg

φυσιγγι super lambro το ρελιαστο στα 36 γραμμάρια νο 5 με τσοκ anaconda long range στα 50 μέτρα.προσωπικα δεν μου άρεσε
fKTIwl6.jpg

Και τέλος πάλι με anaconda long πάλι 50 μέτρα percorso caccia νο.6 σταθερή αξία όπως πάντα
vVyXpJ2.jpg

Αυτά λοιπόν για σήμερα και περιμένω τις απόψεις σας
Μπράβο παίχτη !
 
Εκ πρώτης όψεως το lambro φαίνεται μέτριο, αλλά όπως είπε και ο Νίκος αφενός είναι 5 αρι αφετέρου 50 μέτρα δεν είναι και...κοντά. Το percosso είναι στημένο πιο συγκεντρωτικό έτσι κι αλλιώς! Μου άρεσαν όλες. Του Alfa game πιο πολύ.
 



Η μια εικόνα από το μαμά 5* HP και η άλλη από το μαμά HP που επάνω απλά γράφει skeet, έριξα από τα 17 μέτρα με 28gr sporting lambro ,το skeet έδωσε πιο ανοιχτοί τουφεκιά από το 5* ,παρόλο που με παχυμετρο η έξοδος του skeet ήταν ένα κλικ πιο στενή από το 5 αρι ,το είχα μετρήσει το καλοκαίρι και δεν θυμάμαι καθόλου τα νούμερα ,αλλά θυμάμαι ότι το skeet ήταν ένα κλικ πιο στενό ,όμως στις τουφεκιές δεν φαίνεται κάτι τέτοιο
 
Η πρώτη εικόνα είναι με το skeet
Εμένα γιατί μου φαίνονται όπως πρέπει να είναι; o_O Αν η πάνω είναι με το skeet, δείχνει ένα κλικ πιο σφικτη από την κάτω.
Μην κοιτάς τα flyers, κοιτα μια διάμετρο περίπου στους 50 πόντους.
 
Αυτο το πραγμα με τα μεταχειρισμενα....τι να πω ρε παιδια! Ειπαμε καλα οπλα αλλα απο την στιγμη που βγαινουν καινουρια επωνυμα οπλα με 790€ κ 900€... καπου θα πρεπει να πεσουν και οι τιμες στα μεταχειρισμενα! Κ αν δεν ξερουν να ρωτησουν....!
 
Εμένα γιατί μου φαίνονται όπως πρέπει να είναι; o_O Αν η πάνω είναι με το skeet, δείχνει ένα κλικ πιο σφικτη από την κάτω.
Μην κοιτάς τα flyers, κοιτα μια διάμετρο περίπου στους 50 πόντους.
λες ε ,εάν ρίξω με ένα 32 gr στα 25 μέτρα πιστεύεις πως θα είναι πιο ευδιάκριτη η εικόνα ;γιατί η αλήθεια είναι πως δεν το διακρίνω αυτό που αναφέρεις.Ευχαριστω για την άποψη διότι μου έβαλες σκέψεις και θα ξαναριξω με άλλα gr και άλλες αποστάσεις
 
Η 304 ένα μοντέλο που εκτιμηθηκε η αξία του μετά από πολλά χρόνια. Αν είναι κυνηγός και το δίνει και δε μπαίνει θέμα ανάγκης κάνει μέγα λάθος. Οι τιμές είναι πολύ ταβιγμενες μαααααλλον δεν θα δοθει όπως κι εκείνη γκολντ σε τιμή μαξους
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top