Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απο σημερα μελος στο Beretta team με την 391 teknys. Η χαρα μου για το νεο μου αποκτημα, τεραστια!! :D

Εχω μια ερωτηση και θελω τα φωτα σας!!
Την πηρα μονο με το 4αρι τσοκ μιας και τα αλλα δεν υπηρχαν και σκεφτομαι οτι θα χρειαστω και ενα πιο κλειστο.
Παντα με εντυπωσιαζαν σαν ιδεα αλλα και απ τα γραφομενα σας τα τσοκ φρενου, αξιζει να το προτιμησω η να παρω ενα
2 αστρα π.χ. της Beretta
Καλορίζικη!!!
 
Καλοτουφεκο και πάντα ζεστές κάννες . Το όπλο είναι κανόνι ! Μιας και είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου όπλο θα σου πρότεινα να βρεις τα δικά της τα εργοστασιακά τσοκακια. Εγώ έχω μόνιμα τα 3* πάνω
σε ευχαριστω πολυ!! εκανα ενα κυνηγι πριν το αγορασω και εντυπωσιαστηκα απ ολες τις αποψεις!!
 
Καλορίζικη φίλε πολύ όμορφο και αξιόπιστο όπλο το θέμα τσοκ είναι το πόσο διαθέτεις .Μπορείς να βρεις και στο car μεταχειρισμένα τσοκ για αυτό το όπλο σε τιμές πολύ καλές αλλιώς ρωτά κάποιον που το έχει και έχει brain αν είναι ικανοποιημένος να πάρεις ένα mr η ένα tm για να καλύπτεις μεγαλύτερο εύρος αποστάσεων και να μην μπλέκεται με πολλά τσοκ .Νομίζω πως αυτή δεν είναι οπτιμα έχει στενότερο αυλό .Όπως και να χει πολύ ωραία αγορά .
Είναι optima εχω την ίδια με 71 cm κάννη. Έχω και τα Brain TM MR και Bell.
 
την βαλιτσα την εχω, τα εχασε τα αλλα τσοκ ο προηγουμενος αλλα δεν με πειραζει καθολου, εχουν αφαιρεθει σαν αξια και τα 4 απ την τιμη
Ενα θα σου πω απλα δε τα χρειαζεσε τα αλλα 4* μαμα το καλυτερο για ολα
 
Ενα θα σου πω απλα δε τα χρειαζεσε τα αλλα 4* μαμα το καλυτερο για ολα
Το 2/10 επί του αυλού το κλασικό 4σαρι έχεις παρά να πάρα πολύ δικιο στην ςς ήταν το καλύτερο Τσοκ της ντουφεκουσες σχεδόν παντού .
 
Απο σημερα μελος στο Beretta team με την 391 teknys. Η χαρα μου για το νεο μου αποκτημα, τεραστια!! :D

Εχω μια ερωτηση και θελω τα φωτα σας!!
Την πηρα μονο με το 4αρι τσοκ μιας και τα αλλα δεν υπηρχαν και σκεφτομαι οτι θα χρειαστω και ενα πιο κλειστο.
Παντα με εντυπωσιαζαν σαν ιδεα αλλα και απ τα γραφομενα σας τα τσοκ φρενου, αξιζει να το προτιμησω η να παρω ενα
2 αστρα π.χ. της Beretta
Πολυ ωραιο, συγχαρητηρια για την αγορα σου. Να εισαι γερος να του πιεις το αιμα. Καλες τουφεκιες.
 
Απο σημερα μελος στο Beretta team με την 391 teknys. Η χαρα μου για το νεο μου αποκτημα, τεραστια!! :D

Εχω μια ερωτηση και θελω τα φωτα σας!!
Την πηρα μονο με το 4αρι τσοκ μιας και τα αλλα δεν υπηρχαν και σκεφτομαι οτι θα χρειαστω και ενα πιο κλειστο.
Παντα με εντυπωσιαζαν σαν ιδεα αλλα και απ τα γραφομενα σας τα τσοκ φρενου, αξιζει να το προτιμησω η να παρω ενα
2 αστρα π.χ. της Beretta
Με γεια. Αν δεν κάνεις κανένα απαιτητικό κυνήγι από άποψη αποστάσεων και καταβολών θα σε συμβούλευα να μην μπλέξεις με τα φρένου. Μιας και το όπλο είναι καινούργιο για εσένα, πάρε ένα πιο φιλικό στη στόχευση τσοκ, όλοι λένε ότι τα μαμα είναι σούπερ, και δες τα φρένου για αργότερα..
 
Απο σημερα μελος στο Beretta team με την 391 teknys. Η χαρα μου για το νεο μου αποκτημα, τεραστια!! :D

Εχω μια ερωτηση και θελω τα φωτα σας!!
Την πηρα μονο με το 4αρι τσοκ μιας και τα αλλα δεν υπηρχαν και σκεφτομαι οτι θα χρειαστω και ενα πιο κλειστο.
Παντα με εντυπωσιαζαν σαν ιδεα αλλα και απ τα γραφομενα σας τα τσοκ φρενου, αξιζει να το προτιμησω η να παρω ενα
2 αστρα π.χ. της Beretta
Καλοτουφεκη Αρη, καλα κυνηγια !! Πολυ ομορφα ξυλα !!
 
Απο σημερα μελος στο Beretta team με την 391 teknys. Η χαρα μου για το νεο μου αποκτημα, τεραστια!! :D

Εχω μια ερωτηση και θελω τα φωτα σας!!
Την πηρα μονο με το 4αρι τσοκ μιας και τα αλλα δεν υπηρχαν και σκεφτομαι οτι θα χρειαστω και ενα πιο κλειστο.
Παντα με εντυπωσιαζαν σαν ιδεα αλλα και απ τα γραφομενα σας τα τσοκ φρενου, αξιζει να το προτιμησω η να παρω ενα
2 αστρα π.χ. της Beretta
Το 4αρι είναι τέλειο! Δεν θα χρειαστείς κανένα άλλο τσοκαρο στο λέω γιατί έχω το ίδιο όπλο.
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι η 391 οπτιμα είναι η καλύτερη Μπερέτα που έχει βγει σε αυτογεμη .Αυτή η άποψη μου έχει δημιουργηθεί .
Εδω και δυο χρονια ημουν πολυ αναποφασιστος αναμεσα σε πολλες μαρκες και μοντελα, πολλες φορες εφτασα κοντα στο να αγορασω αλλα παντα κατι με σταματουσε στο τελος και απλα περιμενα...
Τα στανταρ που ειχα θεσει ηταν μονο ξυλινα μερη, αξιοπιστια, και ωραιο "πιασιμο" - ζυγισμα
σκεφτηκα για l4s αργοτερα maxus αργοτερα καποιο μεταχειρισμενο raffaello.. ολα μου αρεσαν αλλα παντα το μετανιωνα

Τελευταια ειχα αποφασισει να ριξω τον προυπολογισμο και να παρω ενα καινουργιο Α300 αλλα συντομα καταλαβα οτι το 391
θα μου τα δωσει ολα σε ενα!! νομιζω ειναι ενα απ τα πιο επιτυχημενα Beretta.
Οταν το δοκιμασα χτυπησα την 1η τσιχλα που ντουφεκισα, το κοντακι ειναι "σαν" να το εφτιαξαν για εμενα...
εκει σιγουρευτικα οτι αυτο ειναι το νεο μου οπλο :)

υγ. μονο με την Μ2 ειχα ανταξια αισθηση στο πιασιμο αλλα δεν μου αρεσει τοσο σε εμφανιση δυστηχως, πρεπει να σε φτιαχνει το οπλο!!
 
Καλορίζικο! Πράγματι κι εγω στο δίκαννο με optima το 4 αρι είναι πολύ καλό και κάνεις και μακρινές σχετικά τουφεκιές. Για μένα ίσως το 3 άρι να είναι κοντινό, εγώ θα έπαιρνα και της beretta 2* για τίποτα μπασίματα, ή πιο χοντρα πουλια κλπ φάσες π.χ...
 
Με γεια. Αν δεν κάνεις κανένα απαιτητικό κυνήγι από άποψη αποστάσεων και καταβολών θα σε συμβούλευα να μην μπλέξεις με τα φρένου. Μιας και το όπλο είναι καινούργιο για εσένα, πάρε ένα πιο φιλικό στη στόχευση τσοκ, όλοι λένε ότι τα μαμα είναι σούπερ, και δες τα φρένου για αργότερα..
μονο τσιχλα κυνηγαω αλλα σε καποια καρτερια ριχνω περιπου στα 40 μετρα και πιστευω οτι το 4αρι δεν θα με καλυψει, και αφου δεν εχω καποιο 2ο τσοκ σκεφτομαι οτι ειναι πιο "φθηνο" να παρω εξαρχης ενα καλυτερο τσοκ απ το μαμα.
Αν ειχα τα δικα της ειμαι σιγουρος οτι δεν θα σκεφτομουν για τσοκ!!
 
Καλοριζικο
Για τι κυνήγια το θες?
Πάντως επειδή έχω το 4* της είναι πολύ καλό και κόβει και.μακρια με τα ανάλογα φυσίγγια
Βγάζουν πολύ καλές τουφεκιες οι οπτιμα.κανες
Ρε συ μην γράφεις εδώ μέσα με τόσα μπενελλι στα χέρια σου
 
Επιβαιβεωνω ότι κι εγώ σε αυτό το όπλο είχα πάντα επάνω το 4*

Ενώ στη Μοντεφελτρο είχα το 3*

Το 4αρι σε αυτό το όπλο είναι τέλειο και απ ότι βλέπω όλοι λένε το ίδιο.

Όσο για το όπλο αυτό θα καταλάβεις πόσο καλό είναι στην πορεία.
 
μονο τσιχλα κυνηγαω αλλα σε καποια καρτερια ριχνω περιπου στα 40 μετρα και πιστευω οτι το 4αρι δεν θα με καλυψει, και αφου δεν εχω καποιο 2ο τσοκ σκεφτομαι οτι ειναι πιο "φθηνο" να παρω εξαρχης ενα καλυτερο τσοκ απ το μαμα.
Αν ειχα τα δικα της ειμαι σιγουρος οτι δεν θα σκεφτομουν για τσοκ!!
Το όπλο είναι το καλύτερο! Ψάξε στο φεις Μπουκ και στο καρ εμενα είχε σπασμένο το 2* και το βρήκα 25€ αλλα το 4* είναι γενικά το καλύτερο σε αυτό το μοντέλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top