Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ναι αλλά αυτά τα μάγουλα στην μπασκουλα έχουν τον ρόλο της ενίσχυσης, εάν δεν υπάρχουν τελικά η αντοχή του ατσαλιου μήπως είναι η ίδια με του ultra light που είναι ergal, οπότε και τελικά μήπως είναι εμπορικό τρικ το ότι είναι ατσάλινη η βάση αλλά με χαμηλό βάρος.
Φιλε μου υπαρχουν απειρα σουπερ ποζε χωρις τα μαγουλα και ειναι το μονο σειμειο πανω τους που δεν επαθε κατι αχαχαχαχαχαχα
 
Φιλε μου υπαρχουν απειρα σουπερ ποζε χωρις τα μαγουλα και ειναι το μονο σειμειο πανω τους που δεν επαθε κατι αχαχαχαχαχαχα
Οπότε συμπέρασμα? Αλλο ένα μαρκετιστικο κόλπο εταιρείας τα μάγουλα? μάλλον από την στιγμή που το καινούργιο στα σημεία αυτά σαφέστατα απουσιάζει μέταλλο.
 
Υπάρχει πουθενά στην βιβλιογραφία ότι κάποιο όπλο χωρίς ενισχυτικά μάγουλα παρουσίασε πρόβλημα σε εκείνο το σημείο με την πάροδο του χρόνου αν γνωρίζει κάποιος ας μας διαφωτίσει και μας τους αδαείς.
Δεν νομίζω να βρουμε κάτι τέτοιο.
 
Δεν υπάρχει καμμία τέτοια περίπτωση μια εταιρία της κλάσης της Beretta να έβγαζε <<επικίνδυνο>> όπλο. Η βάση όντως είναι ατσάλινη και αυτό ήταν που μου κέντρισε το ενδιαφέρον σε συνδιασμό με το βάρος που πέτυχε που μέχρι τώρα συναντούσαμε σε βάσεις ergal. Όσο για τον φίλο Tolis SBE1 γέλασα μέχρι δακρύων με την ...ιδέα για την πεθερά του....αλλά φίλε μου αυτά δεν τα λένε γιατί εάν τυχόν και το διαβάσουν οι..πεθερές μας ...άντε να ξεμπερδέψουμε χαχαχα (σκέφτομαι ήδη την σκηνή) - Μπ΄ραβο στο παιδί αυτό που λέει να σκαλίσει την πεθερά του στο όπλο του.. Ωραία κίνηση. Κώστα πρέπει να βγάλω φωτογραφία high definition για να αποδίδει καλύτερα στα πλαϊνά της βάσης;;; .yel..yelling..yelling.
 
Δεν υπάρχει καμμία τέτοια περίπτωση μια εταιρία της κλάσης της Beretta να έβγαζε <<επικίνδυνο>> όπλο. Η βάση όντως είναι ατσάλινη και αυτό ήταν που μου κέντρισε το ενδιαφέρον σε συνδιασμό με το βάρος που πέτυχε που μέχρι τώρα συναντούσαμε σε βάσεις ergal. Όσο για τον φίλο Tolis SBE1 γέλασα μέχρι δακρύων με την ...ιδέα για την πεθερά του....αλλά φίλε μου αυτά δεν τα λένε γιατί εάν τυχόν και το διαβάσουν οι..πεθερές μας ...άντε να ξεμπερδέψουμε χαχαχα (σκέφτομαι ήδη την σκηνή) - Μπ΄ραβο στο παιδί αυτό που λέει να σκαλίσει την πεθερά του στο όπλο του.. Ωραία κίνηση. Κώστα πρέπει να βγάλω φωτογραφία high definition για να αποδίδει καλύτερα στα πλαϊνά της βάσης;;; .yel.;).yelling.
Σαφέστατα και δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, το θέμα είναι πως μέσω του marketing μας πουλάνε φούμαρα για μεταξωτες κορδέλες, και δεν μιλάω για εμενα, εσένα μιλάω γενικά, άλλες φορές τα καταπίνουμε αμασητα άλλες τα μασάμε λίγο, και άλλες μετά από εμπειρίες μας και χρόνια απλά καταλαβαινουμε κάποια πράγματα και πίνουμε την σόδα μας για την χώνεψη.
 
Εαν ισχυει η οχι αυτο με τις πλαινες ενισχυσεια σαφως και δεν ξερω να πω
Ειδικα στα αλληλεπιθετα
Παντως στα πλαγιοκαννα που οι δυναμεις κατανεμονται διαφορετικα ´´φαινεταί´´ να ισχυει με βαση την θεωρεια
Παρα πολλα ραβδωτα πλαγιοκαννα για σαφαρι εχουν τετοιες
 
Σαφέστατα και δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, το θέμα είναι πως μέσω του marketing μας πουλάνε φούμαρα για μεταξωτες κορδέλες, και δεν μιλάω για εμενα, εσένα μιλάω γενικά, άλλες φορές τα καταπίνουμε αμασητα άλλες τα μασάμε λίγο, και άλλες μετά από εμπειρίες μας και χρόνια απλά καταλαβαινουμε κάποια πράγματα και πίνουμε την σόδα μας για την χώνεψη.
Καταλαβαίνω τι λες...απλά ατσάλινη βάση και 2800 βαρος σε δωδεκάρι...είναι κάτι εξαιρετικό...για εμένα..τώρα τα υπόλοιπα εννοείται κάτι κάνουν μια μικρή αλλαγή και την παρουσιάζουν όλοι σαν κάτι το καινούργιο...εκεί πατάνε στον αγάπη για το κυνηγετικό όπλο που έχει ο καθένας αλλιώς μπαίνεις σε μια άλλη λογική πιο...αγγλική..ένα καλό όπλο και το κρατάς για μια ζωή
 
Ρε παιδια μπωρω στο ultraleggera να το παραγγειλω με φοτογραφια της πεθερας μου ??? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Θαβαλεις την πεθερα σου στο οπλο;:oops::oops::oops:
Και θα το δει και η γυναικα;
Και να σου αρχισει οτι προτιμας να κρατας την μανα της ολη μερα παρα αυτη να γυρνας απο δω και απο κει;
Δεν ξερω τι νομιζεις Τολη για τα οπλα αλλα η παντοφλα σκοτωνει και συ θα φας πολυ.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Θαβαλεις την πεθερα σου στο οπλο;:oops::oops::oops:
Και θα το δει και η γυναικα;
Και να σου αρχισει οτι προτιμας να κρατας την μανα της ολη μερα παρα αυτη να γυρνας απο δω και απο κει;
Δεν ξερω τι νομιζεις Τολη για τα οπλα αλλα η παντοφλα σκοτωνει και συ θα φας πολυ.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Που να ξερετε εσεις απο τετια ρε θα το βαλω για να γινει τουφεκια φαρμακι αχαχαχαχαχα
 
Τουφεκιά δηλητήριο!!!!!!!!
Θα του πει καμια κουβεντα ο πεθερος
Θα του ριξει καμια τριαρα με αλατι με το οπλο ´της πεθερας´
Και θα τραγουδαει το ´´με σκοτωσε γιατι την αγαπουσα ´´ο ερμοσ
.sarcastic.
τολη
Πανω στο οπλο αν πρεπει να μπει γυναικα μονο μια μπορει να μπει
Η κορη μας:)
 
Θα του πει καμια κουβεντα ο πεθερος
Θα του ριξει καμια τριαρα με αλατι με το οπλο ´της πεθερας´
Και θα τραγουδαει το ´´με σκοτωσε γιατι την αγαπουσα ´´ο ερμοσ
.sarcastic.
τολη
Πανω στο οπλο αν πρεπει να μπει γυναικα μονο μια μπορει να μπει
Η κορη μας:)
Δεν εχω ρε συ δυο αγορια μονο οπιος εχει συνταγη να μου πει σε πμ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top